Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Probaido. Felmondtam de egy...

Probaido. Felmondtam de egy hetet még dolgoztatni akarnak velem. Szabályos ez?

Figyelt kérdés

Felmondtam multhet csutortokon. Aztmondta a no hogy mivel csinaltattak nekem egy tovabbkepzest ezert nem engedhet el addig mig valaki mas is ezt meg nem csinalja. Alairattatta velem h 14 ével szunik meg a munkaviszonyom, es meg ennek is oruljek mert visszafizattethetne velem a tanfolyam arat.(en sose kertem ok kuldtek erre el)

a terv az volt h tappenzre iratom magam es ennyi. De masik doki volt es nem vette be a storim nincs tappenz. Dolgozni nem akarok menni mar ide....mindenki lenéz semmibe veszenek csicskáztatnak egész nap aláznak...gyomorideggel járok be...:/

mi van ha egyszeruen nem jelenek meg dolgozni? Jogilag lehet kovetkezmenye? Koszi....

22/l



2015. szept. 7. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt nincs felmondási idő. Egyik nagy felmondasz, másnap már dolgozni sem kell.

Viszont a továbbképzés árát visszakövetelhetik, ledolgoztathatják. Ha nem mész be, nem dolgozod le a továbbképzés összegét, akkor a cég feljelenthet a cég megkárosítása miatt, és anyagi kártérítést kérhet. (meg is nyerné a pert)

Te döntésed mit csinálsz.

2015. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már nincs mit tenni, ha aláírtad...
2015. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Én régebben utána néztem a munka törvénykönyvében, abban akkor fekete-fehéren ott állt, hogy ha a munkaadó kötelez egy tanfolyamra, annak az árát nem követelheti. Velem aláírattak (amikor még nem tudtam erről) egy tanulmányi szerződést, még a képzés közben felmondtam és szerencsére nem kellett visszafizetnem.

Azóta viszont változott a munka törvénykönyve. Nézd meg a mostani hatályosat, biztos fenn van a neten és keress rá, lehet hogy ez nem változott. Kiírod hogy hányadik paragrafus, azt is mellé biggyeszted hogy melyik írja, hogy a próbaidő alatt bármikor felmondhatsz, holnap reggel a kezükbe nyomod és kedvesen integetve kimész az ajtón.

2015. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hahó, aláírta a 14-i megszűnést!!!
2015. szept. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Hahó, még mindig tart a próbaideje, az alatt nem kell semmit aláírni megszűnésről, hanem nem megy be dolgozni.

Pereljék be. Nem fogják, mert nem éri meg és hivatkozhat arra, hogy megtévesztették és átverték.

2015. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt van lehetősége azonnali hatállyal felmondani, nem tette, gyakorlatilag így közös megegyezés lett belőle, amit most már be kell tartania. Legközelebb majd előbb kérdez.

HA most eljön, akkor ő sérti meg a törvényt.

2015. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

így van, közös megegyezés lett!

egyfolytaban azta hülye tanfolyamot szajkozta, hogy így ugy ők elküldtek nem meg most felmondok, es nem tud elengedni hamarabb...

szovalakk így jártam..remek...

2015. szept. 7. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!