Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi van, ha sosem ér rá a bérlő?

Mi van, ha sosem ér rá a bérlő?

Figyelt kérdés

Bérleti szerződést közös megegyezéssel felmondtuk.

Szerződés szerint bemutathatom új érdeklődőnek az utolsó 3 hétben. Nem szeretné, ha zavarnám a pihenésben, ez a válasz.......



2016. jan. 13. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az van hogy teszel arra, hogy ő mit akar.

Szerződés szerint jogosan zavarod, így nem lehet kifogása.

2016. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam, megbeszélünk a hétre 1 napot, és akkorra szervezem le a nézelődőket.

Zavarom a pihenésében.....

2016. jan. 13. 16:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Te meg mondd, hogy zavar a lakás bemutatásában.

Ez benne van a törvényben is, hogy egyeztetett időpontban be kell engednie az új lakójelöltet.


Mondd neki, hogy ha miatta nem tudod kiadni a lakást, akkor nem adod vissza a kauciót. Ezt teljesen jogosan megteheted, még csak nem is perelhet érte.

2016. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. jan. 13. 19:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Közölném hogy játszhatunk ilyet, de a kauciót bukta.
2016. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez utolsó nagyon jó...:)
2016. jan. 13. 20:34
 7/12 xswerdy ***** válasza:
70%

3-as "még csak nem is perelhet érte" miért ne perelhetne be? Legfeljebb nem nyeri meg.


A felmondási idő arra van, hogy a bérlő új lakást, a bérbeadó új bérlőt keressen. Ha nem engedi be az érdeklődőket, akkor ebben akadályozva vagy. A károd megtérítését kérheted. Ez azért lehet, hogy kevesebb, mint a kaució. Ha mondjuk így 2 hétig áll üresen a lakás, mert csak akkor tudtál érdeklődőkkel érdemben tárgyalmni, amikor kiköltöztek, akkor feltételezhetjük, hogy különben üresjárat nélkül ki lett volna adva. Így a plusz 2 heti bérleti díjat követelheted, illetve a kaucióból visszatarthatod.

2016. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aláírta a szerződést úgy, hogy nem tartott senki pisztolyt a fejéhez? Ha igen, akkor ne foglalkozz vele. Egyszer-kétszer még oké, ha valaki azt mondja, hogy neki most pont jó, de folyamatosan, és ilyen durván együttműködésre képtelenül, na az már gáz, és nem is kell rá tekintettel lenned. Én a többedik ilyen alkalomnál már csak szimplán bejelenteném, hogy másnap ekkor és ekkor megyek.
2016. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek, köszönöm a válaszokat.

Szerintem, csak aláírta a közös megegyezést, mert láttam, nem igazán tetszik neki, hogy felmondtam.

Másik oldalon leírtam, 2 hónap alatt 37 m3 víz fogyott, 35 m2-es lakásban, 2 ember lakik benne.

Minden nap mos, legalább 1x, párás a lakás, és már penész is megjelent. Ő nem tud változtatni a szokásán, én pedig nem szeretném a penészt, így lett közös megegyezéses felmondás a határozatlan idejű szerződésből.

A kauciót visszaadom, a rezsi levonása után, ha elszámoltunk.

Ezzel akar keresztbe tenni, hogy nem igazán szeretné, ha mutatnám. Bár, így hogy mutassam, ha penészes a mennyezet....:(

2016. jan. 15. 13:44
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bérlőként mondom, hogy vissza ne add a kauciót (teljes egészben). Ha korábban nem volt penészes a lakás, akkor ez teljes egészében az ő sara.

Nálunk is megjelent egyszer a sok mosás-teregetés hatására az egyébként teljesen ép lakásban, de az volt az első, hogy lesikáltuk, szavo, javító festés és semmi nyoma, nem is jött vissza.

2016. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!