Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A kaputelefonon albérletnél a...

A kaputelefonon albérletnél a nevet át lehet íratni?

Figyelt kérdés
Ugyanis rengeteg csomagot kapok a munkám miatt meg sok árut is rendelek és nem találnak meg a futárok!

2016. jan. 15. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Én nem engedném meg
2016. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Miért ne lehetne? Az első válaszolót nem is értem, mit nem engedne meg ezen? Én eddig, akárhol laktam, kiírtam a saját nevemet, hiszen én lakom ott, engem keresnek ott. Miért kéne, hogy egy olyan ember neve legyen ott, aki nem is ott lakik? Majd ha elköltözöm, visszateszem az ő nevét, meg leveszem a sajátomat, ez evidens.
2016. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
Mert én a bérlőimnek nem engedném meg. Mondjuk fel sem merült.Nem tudom hol laksz de ezt a közös képviselő csinálja új névsort nyomtat kicseréli stb. Ha valaki csak átragasztgatja az prolis és nálunk legalabbis szabályba ütközik.
2016. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

#1-esre azt mondanám, hog ovis, de ez így pontatlan lenne. Még az oviban is kint volt a nevem a szekrénykémen! Mégis mit képzelnek egyesek, ilyen szinten nem venni emberszámba a lakót! Nézzenek magukba!


Albérletbe beköltözéskor első a zárcsere, második a névtábla a postaládán meg a csengőn!

2016. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Persze, én mondjuk nem foglalkoztam ezzel, a bérlőm kirakja a nevét ha akarja, mondjuk a postaládán jó ha kint van az én nevem is, mert jön oda néha még levelünk, de a kaputelefonon igazán az a praktikus, ha a bérlő neve van.
2016. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Zárcsere? Tudod milor... Ezt aztán tenyleg senki nem engedi meg
2016. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Normális bérlő-bérbeadó viszonyban nem merül fel a zárcsere azért. Én nem járkálok fel a bérlőmhöz, utalja a pénzt, számlát postaládába dobom, ha valami van megbeszélünk egy időpontot.
2016. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
#6 nem baj, ha nem engedi. Törvény adta jog, amit magánjogi szerződéssel nem lehet kizárni. Aki nem járkál fel, annak minek a kulcs? Tudom, csőtörés... jó kifogás! Amelyik tulaj TÉNYLEG nem akar bejárkálni, annak nem kell kulcs! Nem lennék a helyedben, ha eltűnik valamije a bérlőnek a lakásból...
2016. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

"Zárcsere? Tudod milor... Ezt aztán tenyleg senki nem engedi meg"


Tőlünk a főbérlő kérdezte meg, hogy ugye kicseréltük már, amikor egy hete laktunk itt.

Te egy ilyen igazi kekec főbérlő lehetsz, sajnálom a bérlőidet...


Egyébként nem a tulaj miatt szoktak elsősorban zárat cserélni, hanem mert ki tudja, hogy az előző lakónak van-e még kulcsa a lakáshoz, őt ugye nem ismeri a bérlő, nem tudhatja, hogy miféle ember.

2016. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:
82%

Talán majd átolvasom, csak átfutottam. A szokásos félreértések, mindenki rinyál fölöslegesen, pár szokásos dolog gyorsan. A bérlőnek joga van lakóhelyének bejelentésére, sőt köteles ezt megtenni, a bérbeadó ebben nem gátolhatja. Megjegyzem semmi hátránya sem lesz ebből a bérbeadónak, aki ott lakik azt megtalálják, ha elmegy leveszi. Ennyi nincs ebből gond. Ha a bérbeadó kapna oda levelet akkor a feladónak jelezze a tartózkodási helyét vagyis levelezési címét, így kell ezt rendezni, hogy ahol tartózkodunk oda kapjunk mindent.


"A lakcím bejelentése és nyilvántartása


26. § (1)127 A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a települési önkormányzat jegyzőjének nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés)."


Hogy a bérbeadók is megnyugodjanak, ezt a bejelentkezést a bérlő nem tudja kihasználni károsan.


"26. § (4) A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. "


Tehát a lakcímbejelentéssel a bérlőnek semmilyen joga sem keletkezik a bérleménnyel kapcsolatban! A jogait a szerződés rögzíti illetve a jogszabályok érvényesek rá. Szóval nyugi :) engedjétek a lakcím bejelentést, semmit se tud vele kezdeni, ha lejár a szerződés mennie kell.


A lakcímbejelentésnek nem kell szerepelnie a szerződésben mert külön jogszabály érvényes rá, a bérlőnek joga és kötelessége a lakcímbejelentés.


(A szakkifejezések:

lakóhely = "állandó lakóhely"

tartózkodási hely = "ideiglenes lakóhely")


----------------------------------------------

Másik: mikor mehet be a bérbeadó?


"(4) A bérbeadó a rendeltetésszerű használatot, valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint évente több alkalommal - a bérlő szükségtelen háborítása nélkül - ellenőrzi. A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani, és az ellenőrzést tűrni köteles; ez a rendelkezés megfelelően irányadó a rendkívüli káresemény, illetőleg a veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén."


Csak a bérlő engedélyével és előre egyeztetett időpontban mehet be a bérbeadó, különben magánlaksértést követ el. Nem nyithat rá csak úgy zuhanyozás közben és mást had ne említsek. Viszont bizonyos jogilag biztosított időpontokban köteles beengedni a bérbeadót (évente min 1x, vagy szerződés szerint), de szintén egyeztetett időpontban.


"A bérleti szerződéssel az ingatlan tulajdonosa kizárólagos birtokba engedi a bérlőt (ha nem albérletről van szó). A birtokba lépéssel a bérlőnek joga van a birtokát olyan módon védeni, hogy azt a tulajdonos számára (!) bejárhatatlanná teszi. A tulajdonosnak nincs joga a bérlőt birtokában háborítani vagy sérteni, és ezen jog erejénél fogva nem szabálytalan a bérlő azon cselekedete, amely a birtokának védelmére irányul."


Itt ne értsük félre a "kizárólagos birtokba engedi" kifejezést! Nem tulajdonolja hanem birtokolja, ez más, nem lett ugye a bérlőé a tulajdonlás, de birtokolja mint magánlakot. Joga keletkezett rá és magánlak a számára. De nem tulajdona. Ha a bérbeadó engedély nélkül bemegy az magánlaksértés! A bérlő cserélhet kulcsot erre joga van, joga van védeni a birtokát mint jogos lakhelyét, de az eredeti zárat köteles távozásakor visszaállítani.


(A szakkifejezések:

birtoklás = valamilyen jogcímen valahogy birtoka

tulajdon = saját értéke, tulajdona)


[link]


1993. évi LXXVIII. törvény

a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó

egyes szabályokról

[link]

2016. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!