Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A kaputelefonon albérletnél a...

A kaputelefonon albérletnél a nevet át lehet íratni?

Figyelt kérdés
Ugyanis rengeteg csomagot kapok a munkám miatt meg sok árut is rendelek és nem találnak meg a futárok!

2016. jan. 15. 10:58
1 2
 11/14 TappancsMancs ***** válasza:
64%

Még egy kiegészítés amúgy a linkeken megtalálható.


"Az albérlet hétköznapi jelentése és jogi fogalma eltér egymástól.


Gyakran még az újságok hirdetési rovatában is tévesen "albérlet" fõcím alatt szerepel az, ha valaki a saját tulajdonú lakását szeretné bérbe adni.


A bérlet és az albérlet különbségének lényege, hogy a bérbeadó személye az elsõ esetben a tulajdonos a másodikban a bérlő."


(A szakkifejezések:

bérlő - bérelt lakásban/házban lakik

albérlő - a lakást/házat/szobát bérlőtől béreli)

2016. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 TappancsMancs ***** válasza:
75%

Gondolom ezekből kiderült, hogy jogod van kitenni a nevedet ahol jogosan laksz, de távozáskor kötelességed levenni.


Amúgy az előbbiekben felsorolt jellemző dolgok mindkét felet védik, illetve nem károsítják egyiket sem. Gondoljunk bele milyen lakóhely az ahova valaki idegen bármikor benyithat? Vagy milyen lakóhely az ahol a postás nem tud megtalálni mert nincs ott a név?


(Természetesen a kaputelefont ne buheráld, ne "barmold" szét, mert az meg téged a bérlőt terhel.)

2016. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak úgy lehetne, ha leragasztom, de az gusztustalanul néz ki, vagy ha jelzem a közös képviselőnek, hogy cserélje ki a listában a neveket. Nekem ennyi macerát nem ér az egész.

Ha olyat rendelek, akkor megjegyzésben oda szoktam írni, hogy hányas számú kapucsengő, néha a nevet is mellé, de a környékbeli postások nagyon képben vannak, mert valahogy összeáll nekik a kép, hogy a 10-es lakás a 10-es kapucsengőhöz tartozik, a 13-as meg a 13-ashoz. :)

Szintén ott van minden rendelésen a telefonszámom is, ha nem találnak, akkor felhívnak.


Én abszolút nem tartom fontosnak, hogy a kapucsengőn átírják a nevem, a postaláda fontos volt, de azon is rajtahagytuk a tulajt, csak mellé ragasztottuk magunkat is. Sosem keveredett el még semmilyen küldeményem.

Ha neked fontos, akkor jogod van persze.


Ami a zárcserét illeti. Mi elég jóban vagyunk a tulajdonossal, tudom hogy van pótkulcsa, amit nem bánok, mert így legalább tudom, hogyha elhagyom az enyémet és a lakótársam nincs a környéken, akkor is bejutok. :D Kulcsa csak annak lehet a lakáshoz, akinek ő engedélyezte! Sosem jött váratlanul, fél év alatt egyszer járt itt, akkor is kopogott.

Egyébként az előző lakó után lett zár cserélve, végig is néztem, így tőlük nem tartok, a tulajtól sem és ő ragaszkodik ahhoz, hogy legyen pótkulcsa, engem pedig ez inkább megnyugtat, mint feszélyez.

Mellesleg megjegyzem a lakás számlái idejönnek, a tulaj néhány levele is. Úgy egyeztünk meg, hogy ezeket a postaládában hagyom és ő beugrik értük, ha szólok, hogy jött valamije. Tehát a lépcsőházban viszonylag gyakran megfordul munkaidő után, amiről tudok is, de eszébe sem jut feljönni, akkor sem ha itthon vagyunk. Még meg is jegyzi, hogy nem akar zavarni.

2016. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Zárcsere? Tudod milor... Ezt aztán tenyleg

senki nem engedi meg"


Nem kell engedni, mi se kértünk engedélyt, lehet észre sem vette. És tudom mikor: beköltözésünk után első dolgom volt lecserélni.

2016. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!