Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen bútorozott albérletben...

Milyen bútorozott albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Nem rossz az, hogy folyton ügyelni kell arra, hogy ne essen egy karcolás sem a cuccokon? Nem éltek félelemben e miatt?

A rezsi sok, ha minden héten mosok, és két számítógép is van (nem mennek egyszerre), plussz töltök laptopot, telefont (ezt sem egyszerre, de néha azért kell, ha nem tudom mindég munkahelyen)?

Mindent mondjatok el légyszíves, amiben tapasztalatotok van.

Csak a bútorozott albérlet jöhet szóba, mert nincs pénzünk gépekre és bútorokra és ha lenne is ha kiraknak nem tudjuk hová tenni.

Az meg a másik, hogy akármikor kirakhatnak? Ha fizetjük rendesen - 2-en vagyunk - de jön a tulajnak valami rokona, akkor egyszerűen megteheti, hogy kidob?

Egyébként Miskolciaktól érdeklődnék elsősorban a miskolci viszonyokról.



2016. jan. 15. 14:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a pénz se nagyon vet fel. Nekem 86ezres a keresetem, a páromnak 90-100 körül mozog + Erzsébet utalvány + Széchényi kártya (ezek nekem nem járnak). Szóval körülbelül 100 ezer az amit ki tudunk köhögni minden hónapban a bérleti díjra, rezsire, kajára és esetleg internetre, mert szükséges a munkánkhoz.
2016. jan. 15. 14:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem élünk félelemben. Szándékosan nyilván nem rongálunk, a használatból eredő kopást pedig belekalkulálják általában, amikor kiadnak egy lakást, illetve kisebb gikszereket magad is meg tudsz javítani. Pl.: volt, hogy sikeresen eltörtem a kilincset (belül a rugó eltört), szétcsavaroz, csere, kész (nőként és előtte nem csináltam).


A rezsi nem csak ennyiből áll, és nem csak ennyi befolyásolja, így ezt nem lehet megmondani. A vízdíj nem csak a mosási szokásaidon múlik, hanem hányszor húzod le a wc-t, hogy mosogatsz, mennyi vízben fürdesz...

Az áram pedig nem csak a szg, hanem világítás, tűzhely (ha villany-)...

Ott a közös költség és a fűtés is.


Szerződés szabályozza (már ha nem vagytok olyan hülyék hogy anélkül vesztek ki bármit is), hogy mikor és hogyan rakhatnak ki, milyen hosszú felmondási idővel.

2016. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Még annyit megkérdezhetek, hogy ilyen feltételekkel amiket írtam lehetséges e, hogy kapjunk jó helyen albérletet?

Ti mennyit fizettek úgy összesen mindenért?

Más válaszolóktól is kérdem, ha lesznek.

2016. jan. 15. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk kb félig volt bebútorozva vettünk saját ágyat bele volt benne hűtő ,szekrény, konyhabútor gáztűzhelyet is magunknak vettünk amit majd ha költözünk viszünk el magunkal.Mi jó helyzetbe vagyunk ezt a lakást a tulaj a 12 éves fiának vette tehát ő még tuti nem fog beleköltözni és nekünk is idegesitő volt elejinte hogy minden héten ide jártak hogy minden rendben van e talán ezért is vágyunk már saját lakásba !
2016. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az még a jobbik eset, amikor úgy érzed, hogy vigyáznod kell a bútorra. Sokkal gyakoribb, hogy a tulaj ezeréves, lelakott bútorokat hagy ott neked, aminek a felét használni sem tudod, mégsem hajlandó elszállítani.
2016. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Miskolci albérletben élek a barátommal, ráadásul az Avason. Utálom a tulaj bútorait... régi, nehéz, büdös szekrények, használhatatlan asztalok (alacsony, széles), ronda konyhaszekrény, kényelmetlen fotelok, nehéz és csúnya ágyneműtartó stb. Nem félelemben élek, hanem örök feszültségben, mert sajnos 1 év alatt sem találtunk ennél jobbat, és utálat ez a lakás. A bútorokat mind átvittük a kisebb szobába, amit így semmi másra nem tudunk használni, csak raktárnak, kivéve a nagyszobából a szekrénysort, ami nagyon sok helyet foglal, és talán a legnagyobb, legcsúnyább mind közül.

Sokkal szívesebben laknék jobb környéken lévő lakásban, modern bútorok közt, és inkább lenne az bennem, hogy úgy kell vigyáznom rá, mint a szemem fényére, csak ne örökös feszültség meg rossz érzés fogjon el, ha az általam bérelt lakásra gondolok. :S

Egyetlen pozitívum, hogy nekünk nem kell félni attól, hogy a tulaj kidob, mert teljesen korrekt és normális nő, sose zavar minket feleslegesen, nem ver át az anyagiakkal sem. Ha találna vevőt a lakásra, időben értesítene, és nem várná el, hogy azonnal kiköltözzünk.

2016. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mi lakásunk félig volt bútorozott. Hűtőt kellett vennem, egy íróasztalt és egy ágyat, illetve később helyhiány miatt vettem egy komódot is. Előre szólt a tulaj, hogy a székek is az előző lakóké, így azok nem lesznek, de mire költöztünk volt a lakásban 4. Azt mondta megtetszettek neki és gondolta jól jönne, ha nem nekünk kellene venni. Tök jól esett!


Összességében nem tudom mit kellene annyira vigyázni a bútorokra. Szándékosan nem fogom megrongálni, véletlen bármi előfordulhat, de nyilván vigyázok rájuk, mintha a sajátom lenne. Nem olyan modern, de nem is régi darabok, szeretem a lakás hangulatát úgy ahogy van.

A tulaj korrekt, fillérre pontosan elszámol minden hónapban és a fekvéséhez képest viszonylag keveset fizetünk (Budapest környéke).

Szerződés szerint bármelyikünk felmondhat következmények nélkül, 1 hónap a felmondási idő. Kauciót nem kért (mivel ismerős), de kiköltözésnél tisztasági festésre kötelez a szerződés, amit vagy megcsinálunk, vagy kifizetünk és ez szerintem így fair is.


A rezsink változó, ez nagyon szokás és lakás adottságoktól függ. Pl. víz, gáz, szemétdíj csak negyedévente jön össze-vissza. Ha minden összejön, akkor 50 körül is fizetünk, ha semmi, akkor 25 körül. (tv-net, közös költség, lakásbiztosítás, mindennel együtt)

2016. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1 évet éltünk albérletben, praktikus, ha be van bútorozva eleve. A saját bútoraimra is ugyanúgy vigyáznèk, de karcok, kopások elkerülhetetlenek.

A víz sok helyen benne van a közös költsègben, szerintem a fogyasztással lehet spórolni, maximum a fűtés szezon lehez húzós.

Érvényes szerződéssel sem mondhatják fel az albèrletet, a szerződés szerinti felmomdási idővel kell ilyenkor számolni.

2016. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!