Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerülnek mostanában...

Mennyibe kerülnek mostanában Budapesten az albérletek egy egyszemélyes lakásra? Nem kell, hogy puccos hely legyen, elég egy alig pár négyzetméteres "lyuk" is - ilyen 45-50k-t saccolok a dolognak mindennel együtt.

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 18:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem se nőttek a bérek. Ok, hogy többet keresek, mint 10 éve de csak mert 10 éve egyszerű betanitott diákmunkákat csináltam, most pedig diplomával, nyelvtudással komolyabbat ami nyilvánvalóan jövedelmezőbb.


10 éve kaptam nettó 500-700 között óránként. Ma ugyanennyit kap egy hasonló alja munkát végző.


Akkor hol az emelkedés?


Szóval azt hagyjuk most, hogy tanulással, tapasztalttal nő a fizu. Ezt a részt én is érzem.

2016. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

"10 éve kaptam nettó 500-700 között óránként. Ma ugyanennyit kap egy hasonló alja munkát végző.

"


Nem csak az alja melót végzők keresnek ennyit,bár kérdéses kinek mi az alja.


Anyukám bolti eladó és nem sokkal magasabb az órabére,mint 10 éve...

2016. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
43%
Dr. Watson azt hiszi, velem vitatkozik :) avagy nem minden 52%-os, ami fénylik :) A legjobb, hogy ebben csak a két 52%-os lehet biztos, Watson meg csak bután néz :)
2016. ápr. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
78%

52%-os: "Átlag,amit felhúznak a milliós fizetések"

KSH bruttó minimálbérek:

[link]

2004-ben 53e, 2014-ben: 101,5e, ami azt jelenti, hogy 98%-ot emelkedett a minimálbér 10 év alatt.


10 év alatt a minimálbér duplájára emelkedett, vagyis nem csak a milliós fizetések emelkedése húzza fel az átlagot.


Persze vannak olyanok akiknek nem emelkedett, vagy nagyon keveset és sajnos olyanok is akik kevesebbet keresnek mint 10 éve, ilyet lehet találni, de a legtöbb embernek emelkedett és ezt (az átlagot) mutatják a KSH adatok.

2016. ápr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!