Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az albérlők nem akarnak...

Ha az albérlők nem akarnak elmenni és nem lehet őket kitenni, mi történik ha az új albérlőknek adom ki a lakást?

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 19:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Közjegyzői szerződéssel kirakja a yard . Anélkül te is kiteheted a bagázst . ismerősökkel zárcsere és ablak levétel . Nincs moratórium ami rád vonatkozik és fenyegethet tanúk előtt . Értelmes ember nem megy foglalt részbe albérlőnek , így magadat égeted le .
2016. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

Olyannal már találkoztam aki nem akart kimenni.

De olyannal nem akit nem lehetett kitenni.

Az én lakásomból? Beb.szna.

Ha nem megy szépen megy csúnyán.

2016. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Fizethetsz kártérítést az új albérlőknek, amiért nem tudod nekik birtokba adni a lakást. Ne barkácsolj, menj ügyvédhez.
2016. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Miért ne? adnék kulcsokat, ők meg beköltöznek.
2016. márc. 22. 21:04
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Hova költöznének már be,ha más már ott lakik? És hogy adod ki,ha meg sem tudod mutatni a lakást, mert be sem mehetsz? Az ugyanis magánlaksértésnek számít,és még ők jönnének jól ki belőle, mert a rendőr az újat rakná ki. Ezt csak jogi úton tudod elintézni. Sajnos.
2016. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy az új albérlők a jogos tulajdonosok, ők már kirakhatnák a régi lakókat.
2016. márc. 22. 21:20
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

Ja, értem . Azt akarod, hogy az új bérlők rakják majd ki a hitvány régieket helyetted.


Vannak még normális emberek ebben az országban?

2016. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%
Hát én sem tudom csak találgatok, valószínű hülyeségeket. De a ház/lakás a te tulajdonod, úgy alakítod ahogy akarod, a villany/víz/gáz óra is a te neveden van (?), ki kell köttetni az órákat a szolgáltatóval, be kell jelenteni hogy nem igényled a szolgáltatást, le kell szereltetni mindent (ez is pénzbe fog kerülni). Mi pár éve a gáz órát szereltettük így le a Tigázzal, azt hiszem 30-40 ezerbe fájt, de kijöttek és megcsinálták. A lakóid meg vissza nem köttethetik mivel a te neveden van, plusz nem is fizetnek, semmi közük hozzá. Tudom kitolás ez hogy gyerekek is vannak meg minden, bár úgy érzem az ilyen embernek csak azért van a gyerek hogy azzal védje magát, viszont meg tudom érteni maximálisan a bérbeadó álláspontját is.
2016. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

Ezek nem működnek.

A szolgáltató nem fogja leszerelni így kérésre, ha valaki ott lakik.

Csak akkor szüntetik meg a szolgáltatást ilyen esetben, ha 2 hónapon túli tartozás van.

Belefutottunk, rápróbáltunk mi is, megmondták, hogy ők nem köthetik ki, ha egyébként fizetve van, nekik mindegy, kinek a nevén van, de ha lakik ott valaki, aki fizet, akkor nem korlátozhatják a szolgáltatást.

Csak a jogi út marad.

Ezért zsákbamacska az ingatlankiadás.

A verőlegényes megoldások meg mind komolytalanok.

Az ilyenek, akik nem akarnak kiköltözni, mind tisztában vannak a jogaikkal.

Még te mehetnél bíróságra önbíráskodásért, te lennél elítélve, kinek kell ez? Egy ilyenért mehetsz közmunkára, fizethetsz kártérítést, és nem kapsz erkölcsi bizonyítváányt. Ma már minden normális munkahely kéri.

Aztán majd sírhatsz, hogy állást sem találsz, mert sehova nem fogsz kelleni büntetett előélettel.

Nagy ötlet...

2016. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell közjegyző. Szerződéskor befogadó nyilatkozatot kell aláíratni a bérlőkkel, és aláiratni velük, hogy felmondáskor jogosult vagy oda költöztetni őket. + kötbér a felmodás utáni időre, amit behajtasz majd rajtuk.


Új albérlőnek nem tudod kiadni, de a régit elüldözheted. Például vedd le az ajtót és vidd magaddal pár napra felújítás címén.

2016. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!