Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet, tisztasági festés?

Albérlet, tisztasági festés?

Figyelt kérdés
Most költözöm ki az albérletemből, a tulaj tisztasági festést követel, ami szerződésben le is van írva, ez mind rendben. De mikor én beköltöztem, akkor narancssárga volt a szoba színe,lakást most rózsaszín, ekkor én saját költségemre felújították az egész lakást, ami hozzátenném kicsit se nézett ki lakható állapotúnak, koszos falak ill. egyéb károkozók voltak, de nem volt más lehetőségem. A kérdésem az lenne joga van követelni a narancssárga színt tisztasági festés gyanánt? A szerződéskor rózsaszín fal volt, ill. nincs a szerződésben benne milyen színű a fal, csak a tisztasági festés ténye.

2016. ápr. 24. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha benne van, hogy a beköltözéskori állapotot kell visszaállítani (vagy valami hasonló szöveg), akkor szerintem igen, követelheti a narancssárgát. Ha nincs, akkor szerintem nem, hanem simán lefestheted fehérre.
2016. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyébként hozzá tenném még így is ki fizettem pluszban neki még 60000 ftot, ill. az a baja, hogy rózsaszín, egyébként semmi hiba nincs a festésben, hiszen alig 5 hónapos, ill. alig voltam ott, és ha mi nem festjük a kaucióból akarja levonni a költségeket.
2016. ápr. 24. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Ajánld fel neki, hogy visszaállítod a beköltözéskori állapotot: narancssárgára fested a falat, és lehányod.
2016. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Simán lehet, hogy nem jön be neki a rózsaszín. Illik úgy hagyni, ahogy beköltöztél.
2016. ápr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor valahonnan szerzek ágyi poloskákat, s akkor úgy hagyom ahogy beköltöztem, ja és csak szép lassan, hogy akkor derüljön ki, mikor eljöttem végleg. ( beköltözés után derült ki/ tudtuk meg)
2016. ápr. 25. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

"nincs a szerződésben benne milyen színű a fal, csak a tisztasági festés ténye." Akkor ezen nincs mit túlragozni.

Veszel egy Tescos nagyvödrös diszperzitet legurítod a falakat szépen. kb 2000Ft-ból meg is oldódott a dolog.

2016. ápr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!