Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy képzelik a lakástulajdono...

Hogy képzelik a lakástulajdonosok, hogy bele merik írni az albérlet hirdetésükbe, hogy "gyerek akadály", "gyerek nem hozható", "gyerek nélkül költözhető"?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, hogy mégis mit képzel magáról az, aki ilyet bele mer írni egy hirdetésbe? Ez negatív diszkrimináció, és maximálisan sérti, az alapvető emberi jogokat!

Ember az ilyen egyáltalán, aki ezt kiírja?


ui: Nekem van saját lakásom, nem akarok albérletbe menni, de mostanában egy barátnőm keres a kicsi fiával lakást, és e miatt nem talál.



2016. máj. 4. 14:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne? Az ő lakása, és az ő döntése hogy kit tűr meg benne. Ha nem akar cigányokat, gyerekeket, barna hajúakat, zöld szeműeket akkor azt is beleírhatja. A gyerekekkel nyilván sok gond van, összekenik a falat, hangosak, zavarják a szomszédokat, és egyebek, szóval érthető ha valaki nem akar ilyet a lakásába. A legtöbb gyereknél még az állatok is kevesebb kárt okoznak.
2016. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%

Milyen jogokat sért? Kérlek mondj egyetlen példát.

A lakás az ő tulajdona és amikor bérbeadásra meghírdeti ő dönti el teljesen egyéni preferenciák alapján, hogy kinek mennyiért, milyen keretek között adja bérbe. Ez nem egy közbeszerzési pályázat. Azt is megszabhatja, hogy amputáltaknak nem adja ki, vagy azt, hogy csak természetes fekete hajúaknak.

2016. máj. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem szép, de ő a tulajdonos, meghatározhatja, kinek adja ki. Lehet, hogy nem írja bele, de mégse adja ki annak, akinek gyereke van (azt mondja, már kiadta, stb), és akkor máris nincs helye az ilyen lózungonak, hogy "negatív diszkrimináció", "alapvető emberi jogok"! Alapvető emberi jog lenne egyébként, hogy legyen hol aludni, lakni, élni.
2016. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Miért ne? Leírom miért ne! Először is, nem tudom nektek van e gyereketek, de gusztustalannal tartom az ilyen megnyilvánulásokat a hirdetésekben. Abban a pillanatban, ahogy ő meghirdeti a lakását, árúba bocsájtja a lakhatási jogot! Ha Ti beállnátok paprikáért a sorba a piacon, és mikor odaérnétek, közölné veletek az eladó, hogy bocs, Te túl alacsony vagy, Te túl kövér vagy, Te kopaszodsz, Te szőke vagy, Te barna vagy, úgyhogy te nem vehetsz a paprikámból, akkor vidáman elsétálnál, hogy hát, az Ő paprikája, joga van eldönteni??? HOL ÉLTEK TI??? Nem szabhatja meg, válogathat ugyan, pl.: nem akar romákat, nem akar feketéket, vagy épp fehéreket, vagy alkoholistákat, de az ilyeneket általában azért nem írják ki, de az, mindennek a legalja, hogy egy gyerek ellen van kifogása van bárkinek, és ezt nyíltan le is írja! HOGY MERI? Miért nem azt írja, hogy alkoholisták, drogosok, igénytelenek ne jöjjenek??? Vagy az nem gáz, csak a gyerek??? Zavarja a szomszédokat? Megáll az eszem!!! Ti, hogy nőttetek fel? Bezártak titeket a garázsba, hogy nehogy zavarjátok a szomszédokat??? Minden nevelés kérdése! Lehet egy fiatal pár is piás, bulizós, dohányzó, sőt TÖBB gond lehet a fiatalokkal, mint egy gyermekes anyukával, aki a két kezét összeteszi, hogy végre valaki kiadta neki és a gyermekének a lakását! Az, aki ilyet kiír, csak egy undorító, antiszociális, gyerekgyűlölő, mocsok, gonosz, romlott ember lehet!
2016. máj. 4. 14:28
 5/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Az jobb, ha elmegy megnézni, beszélgetnek és akkor derül ki, hogy van gyereke és emiatt visszalép a főbérlő a szerződéstől? Vagy ha már szerződnek is és utána dobja ki? Szerintem így korrektebb, így legalább abba a laksába nem kell időt, energiát és pénzt fektetnie kereséskor. Azt meg erősen kétlem, hogy az összes ilyen lenne. Konkrétan még nem láttam ilyen hirdetést, pedig tervezem, hogy költözök, nézegetem az albérleteket is.
2016. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

1 hete nézem az albérleteket, 10 albérletből 8 leírásában benne van, hogy: ÁLLAT, GYEREK NEM! GYEREK AKADÁLY, GYEREKKEL NEM KÖLTÖZHETŐ!

Itt nem csupán azzal van a gond, hogy leírja, hanem azzal, hogy mégis miért? Milyen jogon! De fenébe a joggal, HOGY VAN EHHEZ SZÍVE??????

2016. máj. 4. 14:35
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

Köszönd a csodás jogredszerünknek.

A gyakorlat szerint gyerekkel ha valaki betette a lábát 4-5 évig nyugodtan lakhat ott akkor is, ha nem fizetett egy fillért sem. Sőt a közművek sem kapcsolhatók ki.

Szerintem egy ilyen 5-10 milliós kiadást egy épeszű bérbeadó sem kockáztat meg.

2016. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy kisállat, gyerek kizáró ok, csak a leggyakoribb probléma forrást zárja ki, nyilván egy agyon piercingelt tojásos hajú drogos punknak sem adja ki a tulaj, de mivel ez a ritkább eset, nem térhet ki minden egyes nem kívánt személyre. Ettől függetlenül legalább kölcsönösen nem rabolja az albérlet kereső idejét sem a sajátját, ha valaki gyerekkel keresne pl.

Ezen felül az albérleti hirdetések nem minősülnek ajánlattételnek. Ráadásul ha ismered a Marshall-kereszt fogalmát, akkor beláthatod, hogy a kereslet-kínálati viszonyban nem csak az árak emelkednek ha sokkal nagyobb igény van mint kínálat, de bizony a kínálat olyan pozícióba kerül, hogy válogathat kinek értékesít. Míg ez a te példád eseteében elég suta, mivel paprikát bárhol vehetek, ha valaki azt mondja nekem, hogy nem kapok, mert 190 cm magas vagyok, arrébb sétálok 20 métert és veszek mástól, így az illető csak magának csinálna kért. A lakástulajdonosok nincsenek ilyen kiszolgáltatott helyzetben, sőt...

Végül ha már rákérdeztél, annak ellenére, hogy semmi közöd hozzá elmondom, hogy panelba születtem, onnan társasházba költöztünk, majd építkezésbe fogtak szüleim, addig pedig nagyszülőnél laktunk amíg az új ház felépült. Minden egyes lakás a család tulajdonában volt. Így nőttem fel.

2016. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
98%
Milyen szíve?! Édesf𝚊szom de felb𝚊szol. Egy lakás bérbeadása nem karitatív cselekedet, minden értelmes ember maximalizálni szeretné a hasznot, ami az esetleges plusszköltségek/károk minimalizálásával kezdődnek. Kezdve ez onnan, hogy a kutya/gyerek hamarabb kárt okoz, mint a semmi egész addig, mint amit a #7-es válaszoló ír, gyakorlatilag a legértelmesebb döntés, hogy az egészet kiiktatja és nem hozza magát ilyen helyzetbe egy bérbeadó sem.
2016. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 kovpet ***** válasza:
98%

"Ha Ti beállnátok paprikáért a sorba a piacon, és mikor odaérnétek, közölné veletek az eladó, hogy bocs, Te túl alacsony vagy"


Egyrészt nem akkor közli vele, hanem amikor még nem állt be a sorba. Hiszen beleírja a hirdetésbe.


Másrészt, míg a paprika vásárlásában a testmagasságnak nincs szerepe, addig a lakásbérlésben kifejezetten fontos szerepe van a bérlő(k) személyének és azért lássuk be, egy gyerekkel óhatatlanul együtt jár a megnövekedett amortizáció, zaj és kockázat.


A "szív" meg nem is kerülhet szóba egy üzleti vállalkozásban, hiszen ha az érzelmeket belekeveri az ember az üzletbe, akkor annak a biznisznek már lőttek.

2016. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!