Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ennyi pénz elég mindenre?

Ennyi pénz elég mindenre?

Figyelt kérdés

A párom felvetette a lehetőségét, hogy költözzünk össze. Amivel nem lenne bajom, csak annyi, hogy iskolába járok még és ugyan rendes munkahelyem van, de a suli miatt a fizum fele arra megy el(és így is 120 órára vagyok bejelentve, mert a kettőt nem lehet másképp összehozni). Amit egy hónapban kézhez kapok változó, de átlag 80.000 ft. Az ő fizetése 120.000 körül van azt hiszem. Pontos összeget nem tudok, mert ahogy az enyém, úgy az övé sem fillérre fix. Ezen kívül ő besegít a családi vállalkozásba, azért is kap pénz, nagyon ritkán de én is tudok plusz munkát vállalni, de az igazából elenyésző összeg.


Ezen kívül van most a páromnak egy hitele autóra, de az nem nagy összeg. Erre még rájön az albi+kaja és nekem bkv bérlet.


De ha meg arra várunk, hogy végezzek az iskolával az meg még 3 év, ha nem csúszok. Akkor viszont ugrok egy kategóriát(F-es leszek) és újra rendes 8 órás fizut kapnám+az évek miatt is szintet lépek úgyhogy "nagy" pénz üti a markom, ha ennek az időszaknak vége lesz.


De annak se látom értelmét, hogy összeköltözünk és közben nyomorgunk.


2016. máj. 15. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
A fővárosban ez semmire nem elég.
2016. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a normális észjárásodhoz,valóban ez a pénz nagyon kevés.Főleg az autó hitellel.
2016. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simagöröngyösön húszezért kapsz albérletet Így természetesen elég a két fizetés költözzetek bátran. Budapesten viszont nyomorgás ahogy írtad. De egy köztes helyen még bármi is lehet. Ha nem titkolnád hol akartok összeköltözni könnyebb lenne tanácsot adni.
2016. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ami mindkettőnknek jó az Békásmegyer, de ha pl az én munkahelyemhez Közelebb lennénk akkor a bkv meg lenne spórolva. 1es villamos óbudai része jöhetne még szóba.
2016. máj. 15. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem jobb együtt nyomorogni, mint külön-külön sóvárogni. De lehet hogy ezt csak én érzem így.
2016. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szerintem igen, mert nem akarok azért éhen halni.
2016. máj. 16. 08:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval kb 200k van fixen. Ebből -10k a bérlet, legyen mondjuk 30k az autó, amibe nyilván kell tankolni, fenntartás, számoljunk arra is 20k-t. Még ott a suli, amire 40k kell... ha szétnézel, akkor rájössz, hogy a maradék már a lakbérre se elég szinte a mostani árak mellett, és akkor még nem ettetek. És ugye bármikor beüthet a mennykő, nagyobb kiadás, betegség, munkanélküliség...

Én inkább külön sóvárognék egy ideig. Együtt nyomorogni csak a könyvekben szép, a valóságban hamar civakodás lesz, hogy már megint krumplit főztél, asszony? Hát miért nem megyünk soha sehova, Dezső? Kéne egy új cipő...

Még ha csak szobát béreltek, akkor is sokba kerül, plusz alkalmazkodni kell másokhoz, hát akkor inkább a saját családotokhoz. Persze más, ha kiállhatatlanok, nem tudtok egyikőtöknél se együtt lenni, stb. De ha nem ez a helyzet, inkább várnék a dologgal.

2016. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én otthon lakom, ő agglomerációban albérletben. A baj, hogy ő is még 2 emberrel osztozkodik és ha mondjuk odamennék, akkor még a hévet is kellene fizetni, az megint nem olcsó mulatság. Plusz ő abban a városban dolgozik, ahol lakik. Nekem meg autóval bejárni teljesen felesleges, mert a munkahelyi pakoló az éves szinten 40E ft és közterületen parkolni se jobb (plusz a benzin, a hitel, ha valami elromlik az autóval stb). Ezért lenne jó, ha legalább valami köztes hely lenne(pl amiket írtam) mert az mindkettőnknek előnyös lenne.


De szerintem bőven ráér az összeköltözés(fél éves kapcsolat) főleg ilyen körülmények közt. Csak mondta, hogy majd nézünk valami lakást, de így nem merném bevállalni. Arról nem beszélve, hogy 2-3 havi kauciót is el tudnak kérni. A főbérlőknek az isten összes pénze se lenne elég.

2016. máj. 16. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!