Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes lenne albérletbe...

Érdemes lenne albérletbe költözni?

Figyelt kérdés

Még egyetemista vagyok és nincs munkám, de majd ha lesz, nem fogok az elején nagyon sokat keresni... Viszont én szeretnék elköltözni albérletbe, önállósulni kicsit meg a magam ura lenni. Csak ahogy elnézem nagyon drágák, én meg nem szeretnék idegen lakótársakat. A barátom fiatalabb nálam és még pár évig tanulni fog mire én munkába állok, vele szívesen összeköltöznék de mással nem. Viszont így ugye nem megoldható. Meg fogalmam sincs, hogy lesz egyszer saját lakásom, ha albérletet fizetek, de ha a szüleimmel maradok akkor is bele kéne adnom, vagyis nem mondták de így illik, nem?


Ti mit tennétek? Vagy mit tettetek? Biztos sokan voltatok már ilyen helyzetben.


2016. máj. 22. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

kalkulálj: mennyi fizetést kapnál a munkahelyeden.

Mennyi albérletet, rezsit, kaját, bérletet, hasonlókat kellene kifizetned belőle, ha egyáltalán futná, és mi maradna abból a fizuból arra, hogy saját lakásra gyűjts!

Utána számold ki, ha most még egy ideig otthon maradsz, és a fizudból csak a szüleidnek adsz valamennyit, a saját kajádra + a családi rezsibe beszállsz valami töredék összeggel, akkor mennyit tudsz félretenni egy majdani saját lakásra.


Persze másként néz ki, ha a barátod is dolgozna, keresne, mert akkor őt már nem neked kellene etetned, hanem ő is beszállna a saját pénzéből a lakhatási + kaja költségekbe...


Amíg a barátod nem dolgozik, nincs keresete, maradnék otthon, és úgy spórolnék egy kicsit előre, készülni az önálló életre!

2016. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradni, amíg csak lehet és gyűjteni. Ez a legjobb megoldás. Én addig maradtam otthon, míg teljes állásom nem lett, utána költöztem össze a barátommal, de már saját lakásba, amit a szüleim segítségével vettem. Nekem szerencsém vokt, mert segítettek, sose kértek egy fillért sem azért, hogy otthon lakjak, inkább segítettek.
2016. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!