Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fiam most megy egyetemre...

Fiam most megy egyetemre Budapestre (szeptemberben), mennyibe kerül ott egy garzon vagy 1 szoba?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom az árakat, semmi extra igénye nincsen. Mennyivel kell számolni?
2016. jún. 13. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%

Sok mindentől függ! Elhelyezkedés, mekkora lakás, hányan vannak benne. Gondolom Ő se akar a világ végére költözni, inkább a suli közelébe.

Neten kell nézegetni, olyanokat ami megfelel számára, az alapján lehet mondani az árakat. Olyan 20-50 körül számíts simán.

2016. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Már felvették? Még nincsenek is meg a felvételi ponthatárok.
2016. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
egy garzon az egyetem környékén, vagy a belvárosban 80 plusz rezsi, tehát alsóhangon 120 ezer. ha több emberrel költözik össze, tehát csak szobát vesz ki, akkor ki tudtok jönni kb havi 30 plusz rezsihányadból, tehát kb 50-55 ezer körül.
2016. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Az első válaszoló álomvilágban él, sajnos. Békés megyében lakom, itt sem lehet 25-30 ezerért albérletet találni.

Pesten átlagosnak számít a 100 körüli garzon. Ha ketten bérelnek egyet, akkor kb. 50-60000 +rezsi.

2016. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Szobára értetendő az ár, annyiért még pesten is lehet találni. Simán a szoba árát kérdezte, szóval nem tudom miről pattogsz, én nem írtam oda, hogy garzon abszurd, hogy ha valaki ilyenekről tesz fel kérdést, az garzont béreljen a gyermekének, főleg úgy, hogy odaírta, hogy nincs extra igénye.
2016. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elrugaszkodtak az árak. Amit tavaly 50-60 ezerért adtak ki garzont, azt simán felemelték télen 90-100ra, és ahol itt is volt min.2 érdeklődő ott elment 120-140 ezerig. +rezsi.Elképesztő, ha nem látom, nem hiszem el.

Nem mindenki emel drasztikusan, de garzon 50.000 Ftért nem nagyon akad már. Már különbség sincs, hogy külsőbb v belsőbb kerület.

Egyetemistának a legjobb, ha szobát bérel, ebben gondolkodjatok. Ez már emberibb áron megoldható. Osztódik a bérlés, a rezsi nem túl sok.

Ritka, mint a fehér holló, de akadnak olcsók is. Én 3 évig béreltem 40+rezsiért egy 54nm téglás lakást. Nem ismerős által, igaz első voltam, az ajtóból mondták visza a 3 másik érdeklődőt. Oriási mákom volt, ugyanott 80-120 ért mentek az albik. Azóta eladták.

2016. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

A garzonok árai valóban brutálisak (kb. egy éve mentek fel nagyon az Airbnb lakáskiadás miatt). Értelemszerűen a szobák árai is megnőttek emiatt (hiszen aki a garzonból menekülni kényszerült, az keresett más lehetőséget), de azért nagyon nem mindegy, hogy merre keres az ember.

Ha az én gyerekemről lenne szó, belekalkulálnám, hogy ne kelljen baromi sokat utaznia, illetve azt, hogy vannak elég „necces” környékek, ahol lehet, hogy olcsó egy szoba, de nem biztos, hogy biztonságban érezné magát hazafelé baktatva…

2016. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

A garzonok árai nagyon drágák lettek. És iszonyat sokan akarnak bérelni, 1 nap alatt simán kiveszik a lakásokat.

Én 50 ezerért bérelek, de már 2 éve, ennyiért ma csak egy lepukkant lyukat kaphatnék.

Vannak albérleteket hirdető oldalak, nézzetek fel oda, ott meglátjátok, hogy mi fér bele a költségvetésbe és mi nem.

Szobatársként szobát bérelni a legolcsóbb. Egyedül egy egész szobát bérelni drágább, de még mindig olcsóbb, mint egy garzon.

2016. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A kollégium lehetőségét se zárjátok ki. :) Olcsó, a garzon sem sokkal igényesebb, rendszerint a belvárosban van, adott egy egyetemista társaság stb. 100+ ezer forintot(rezsi és közös költség és kaució nélkül) nem ér meg egy garzon főleg ha otthonról nem tudjátok támogatni vagy ő nem tud még rugalmas állást találni.
2016. jún. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Garzon 100+rezsi körül van, ami még nem luxus persze, szobát 50-60-ért kapni. Én a kollégiumra gyúrnék a gyereked helyében. Olcsóbb is, és könnyebb barátkozni, jobban terjednek ott az egyetemi infók is.
2016. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!