Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti kollégiumban laknátok,...

Ti kollégiumban laknátok, vagy szobát bérelnétek Budapesten?

Figyelt kérdés

Mesterszakra megyek Pestre szeptembertől, részmunkaidős állás mellett csinálnám nappalin. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek kollégium a jobb, vagy egy szobát bérelni? Alapvetően nem zavar ha ismeretlen emberekkel kell lakni, úgyis megismerjük egymást előbb-utóbb. De egy saját szoba azért mégis csak kellemesebb.


A kollégium kb. 15 ezer ft lenne és elég jó felszereltségű, de 2 fő van egy szobában.. Szerintetek mennyiért lehet egy albérletben szobát kivenni olcsóbb környéken, külvárosban? 30 ezerért már reális találni egy külvárosi panellakásban egy kisebb méretű szobát? Annál többet nem szeretnék rá költeni, kb. a kollégium 2x-esét éri meg szerintem.



2016. júl. 25. 22:57
1 2
 1/11 piriiiii ***** válasza:
91%
Kollégium kizárt. Én albérletbe mennék lakótársakkal.
2016. júl. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek előzővel,kollégium elég szar hely, ha van elég pénzed, bérelj szobát, ha nincs, akkor keress albérletbe lakótársakat.
2016. júl. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is inkább az albérlet felé hajlok. Arra tudna valaki válaszolni hogy 30, maximum 35 ezerért lehet-e nem lepusztult lakásban szobát kapni? Annál többet nem tudok és nem is igazán szeretnék rákölteni. (Ismerős, rokon nem jön szóba sajnos)
2016. júl. 25. 23:20
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Pesten lehet találni albérletet elég olcsón, csak ki kell fogni. Egy kicsit jobb hely már 60-80, és onnan a még jobb 100-120 sem irreális értük. Csodát ne várj 30 ezerért.
2016. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
91%
Őszintén, én koleszos vagyok és az is elég jó felszereltségű, ahol én vagyok. Szerintem a kolesz is elég jó, ugyanúgy ki lehet fogni ott is a rossz embereket, ahogy albérletben. Persze egy saját szoba kényelmesebb is, és ha dolgozol mellette és pl lakótársakkal leszel, az is jó. Ha van egy saját albérletre lehetőséged, akkor inkább tényleg azt válaszd, mint a koleszt.
2016. júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

30 ezerért szoba ami nem lepukkant? Hát barátom, az a baj, hogy 30-ért még lepukkantat se kapsz. Aztán hozzá jön még a rezsi. Kényelmesnek valószínűleg kényelmesebb mint a koli (én koliban vagyok), de hogy 3-4x annyiba kerül, az is fix. Amúgy eléggé szórnak az albérlet árak, sok embert ismerek, aki ismerősétől bérel, aztán kb. 25-be van egy szoba, de az átlag egy szobáért inkább 45-50 körül fizet, sőt sokszor ezért még szobatársat is kap, tehát pont ugyan ott van mint egy kolival.


Ha jó szobatársad van (értsd: hagy pihenni), akkor szerintem összességében a koli jobb. Már ha neked is jól jönne az a havi 20-30 ezer amit ezzel spórolnál.

2016. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet de minimum 50 egy szoba. Én lakást bérlek egy garzon és rezsivel együtt 150.
2016. júl. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Pont a nyári időszakban szinte leheteten olcsón jó szobát/albérletet találni, mert minden leendő egyetemista most keres.


Mindenki rávágja, hogy albérlet, persze kényelmi szempontból jobb, önállóság, nem zavar senki (bár ha szoba akkor ugyanaz a helyzet mint a kollégiumban)


Viszont amit ne felejts el, kollégiumban jó eséllyel olyannal leszel egy szobában aki ugyanarra a szakra jár. Ha még dolgozol is hatványozottan igaz és előnyös, hogy minden információ melegágya a kollégium, aki kollégista sokkal több segítséget információt kap, már csak azért is, mert a társasági élet középpontja a kollégium. Nyilván ennek nincs jelentősége valami büfészakon, de ha értelmes szakon vagy akkor akár életmentő is lehet z a rengeteg plusz információ amihez hozzáférsz igen gyorsan. Ezt mindenképpen szem előtt kell tartani, pláne úgy, hogy biztos lesznek órák amiket ki kell hagynod a munka miatt stb stb.


Én a kollégiumtól 4 villamosmegállóra laktam, de bánom, hogy nem kollégiumba mentem, sokkal könnyebb lett volna minden

2016. júl. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 évig laktam koliban, nem tudtam volna albérletet megfizetni. Az első év nehéz volt, rossz közösség jött össze. Utána már mi választottuk egymást szoba-lakótársnak, azóta is baráti kapcsolatban vagyunk, közösen nyaraltunk. Rendkivül sokat segitett a tanulásban a koli.
2016. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyértelműen kolesz, ott nem esel ki az információáramlásból, ha hiányzik egy órai jegyzet vagy hasonló, könnyű beszerezni, stb.


Albérlet 100e-től van + rezsi (40-50), csak akkor jön ki 30e körüli összegre, ha találsz még másik három embert - és akkor ugyanott vagy, hiszen valakivel meg kell osztanod a szobádat.


A szobabérletek többsége botrányos, nézz meg néhány hirdetési oldalt, hogy néznek ki ezek a "szobák" (általában az ágyon kívül max. egy szekrény fér el).

2016. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!