Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti kollégiumban laknátok,...

Ti kollégiumban laknátok, vagy szobát bérelnétek Budapesten?

Figyelt kérdés

Mesterszakra megyek Pestre szeptembertől, részmunkaidős állás mellett csinálnám nappalin. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek kollégium a jobb, vagy egy szobát bérelni? Alapvetően nem zavar ha ismeretlen emberekkel kell lakni, úgyis megismerjük egymást előbb-utóbb. De egy saját szoba azért mégis csak kellemesebb.


A kollégium kb. 15 ezer ft lenne és elég jó felszereltségű, de 2 fő van egy szobában.. Szerintetek mennyiért lehet egy albérletben szobát kivenni olcsóbb környéken, külvárosban? 30 ezerért már reális találni egy külvárosi panellakásban egy kisebb méretű szobát? Annál többet nem szeretnék rá költeni, kb. a kollégium 2x-esét éri meg szerintem.



2016. júl. 25. 22:57
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Korábban laktam kollégiumban egy másik városban, nagyjából ismerem a pozitív/negatív oldalait. Engem legjobban a közös szoba zavar, hogy valakivel együtt kell aludnom, akinek a személye (legalábbis az első félévben) teljesen véletlenszerű.


Emiatt szeretnék szobát bérelni, de ezek szerint nem túl esélyes 30-35 ezer körül találni... Arra gondoltam, hogy több emberrel együtt kéne bérelni egy 3-4-5 szobás lakást, úgy már több felé oszlanak a költségek. (Úgy tervezem, hogy mindenkinek saját szobája lenne, mivel pont ez nem tetszik a kollégiumban.) Emellett nem ragaszkodom a belsőbb kerületekhez, lehet a központtól messzebb is. És az sem feltétel, hogy kiváló állapotú legyen, csak lehetőleg penészes meg málló falú ne. :D


Keresgélek még, de őszintén szólva nem sok reményt fűzök hozzá, valószínűleg marad a kollégium.

2016. júl. 27. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!