Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen társbérletben élni?

Milyen társbérletben élni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok. Akinek van kedve és ideje,regényt is írhat.Érdekel,hogy mikre figyeljek oda amikor kiválasztom a megfelelő helyet.

2016. júl. 29. 13:50
 1/6 anonim válasza:
18%
Fiú vagy lány vagy?
2016. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lány. De ez a kérdés szempontjából lényegtelen.
2016. júl. 29. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Hát az nagyon vidám és takarékos dolog. Nem kell színházba járni, minden este helyben van a dráma. Nem kell tv sem, valóvilág show is adatik. A vágyak is mederbe terelődnek egy idő után: csak csendre s magányra vágynak az emberek egy lakatlan szigeten.
2016. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én laktam jó pár évig társbérletben egyetem alatt. Nekem annyiból könnyű volt, hogy egyik haverom lakásában, egy külön szobában laktam, ő volt a főbérlő is egyben, így nem volt gond. A kiválasztásnál nem tudom mire kell figyelni, nyilván meg kell nézni mindent, amit akkor is kéne, ha egyedül veszed ki: milyen állapotú a fürdőszoba, konyha, mennyire van felszerelve, bútorozott-e, mennyibe jön ki a rezsi, hányan laknak ott, jutna-e neked külön szoba? Ha nem ismered a leendő lakótársakat, akkor nehéz megállapítani, hogy gond lesz-e, mert én úgy tapasztaltam, igaz a mondás, miszerint "lakva ismerszik meg az ember igazán". De szerintem egyértelmű szabályok lefektetésével sok konfliktust meg lehet előzni:

- Kaját hogy oldjátok meg? Mindenki magának veszi és csak a sajátját eszi, vagy inkább összedobjátok közösbe és nincs egyém-tiéd?

- Közös cuccokat (tisztítószer, mosogatószer, mosópor stb.) ki veszi? Mindig összedobjátok, vagy egyszer ez, egyszer az vesz?

- Ki és mit takarít és milyen gyakran?

2016. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
92%

Én a legjobb barátnőmet úgy ismertem meg, hogy 10 éve ismeretlenül összeköltöztünk a fősuli alatt.

Szerencse is kell egy jó lakótárshoz, nekem rengeteg volt a sulis időszak alatt, komoly gondok sosem voltak.

A lényeg, hogy előre beszéljetek meg mindent és a lehető legjobban szeparáljátok el az anyaiakat, akkor nem lesz gond. Nálunk pl kaja külön volt, tisztítószert feleztük. Takarítás hetente felváltva, saját szobáját mindenki magának.

Ezzel egy csomó konfliktus elkerülhető.

Ha diák vagy, célszerű diákot választani, hasonló életvitellel (bulizós vagy-e pl).

2016. júl. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%

Én egyetem alatt 5 albérletben laktam és változó volt, h melyik rossz melyik jó.


Elsőnek egy volt osztálytársammal költöztem össze, de csak olyan volt már, ami 1 szobás. Na az borzasztó volt. Csak külön szobásba menj.


A második sozbám olyan volt, hogy a lakótársam szobáján keresztül kellett átmenni az enyémhez.Ez még türhető lett volna, igaz így láttam olyan dolgokat is, amiket sosem akartam volna és kicsit fusztráló volt, h minden lépésemet így figyeli vki, de nem ezért költöztem el, hanem mert alattam egy C lakott, aki bömböltette a zenét még este is, mert nem dolgozott.


A harmadik volt a legjobb. Egy csoporttársammal laktam együtt, aki fiú volt (én lány vagyok). Tök rendszerető volt, kompromisszum kész, pálduál olyan volt a mosógép, h a csövét a kádba kellett rakni, h oda engedje ki, és ha mosott elötte mindig megkérdezte, hogy akarok e fürdeni menni mostanában, mert akkor ezt késöbbre halasztja.


A negyedik lakótársam egy barátnőm volt, akivel csoporttársak voltunk. Vele is nagyon jó volt együtt lakni. Voltak problémák, például a 2 szoba között volt egy ajtó (azon pedig egy szellőzőnyílás), és így minden áthallatszott, de meg tudtunk egyezni ezen is, ha én voltam túl hangos ő szólt, ha ő, akkor pedig én. De ezen kívül nagyon jól elvoltunk.


Az ötödik albérletbe teljesen ismeretlen csaj mellé kötlzötem be, aki első ránézésre szimpatikus volt. Mellénk jött még egy csaj is az albiba, szintén rendesnek tűnt. Aztán kb. 1 hónap kezdődtek a problémák, az első csaj beköltöztette a barátját is, úgy h a mi véleményünket nem kérte ki. De jó, elnéztük. Ezen kívül hívogatta a főbérlőnket, hogy az én barátom ott van egész héten, szinte ott lakik, fizessen ő is. Ez természetesen nem volt igaz, 2 napot aludtunk ott egy héten és akkor is csak este mentünk oda és reggel el is mentünk. Aztán a másik csaj egy hónapot nem volt ott és mikor visszajött, az első csaj beadta neki, hogy én elhasználtam a tisztítószereit, wc papírját és az öblítőjét. Nem hitte el, hogy nem én voltam és történetesen a saját szememmel láttam, h a másik csaj volt, de hát nem magyarázkodtam, mondtam higyjen amit akar, nem alacsonyodom le, h a wc papíron veszekedjek. De mindegy volt, az első csaj megint rinyált a főbérlőnek, aki 1 hét múlva felmondott nekem, tök váratlanul, este 9kor, elvette a kulcsom és mehettem onnan. De végül örültem is, idióta volt az a csaj, inkább haza se mentünk oda aludni, mert nem akartunk vele találkozni.


Mindegyik albiban úgy csináltunk, hogy a házimunkát megosztottuk, tehát aki kajált, az elmossa maga után. Ha 1-2X ott marad persze az nem probléma, össze tudjuk várni és egybe elmosni. A tisztítószereket, wc papírt közösen vettük.


Amit ennyi év után megtanultam az albikról:

- nagyon jól mérd fel a lakás állapotát beköltözéskor

- lakva ismerszik meg az ember, a legjobb barátnőd is lehet kupis, amit eddig nem is tudtál róla

- törekedj a kompromisszumokra és ha valami probléma van, beszéld meg a másikkal

2016. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!