Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korunkig nem szégyen...

Hány éves korunkig nem szégyen a szüleinknél élni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 25. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

ha személyzetként tekint valaki a szüleire akkor már 10 évesen is gáz, ha lakótársként, akkor meg 50 évesen se az.


Nincsenek szabályok ebben. egyedi lehetőségek és rendszerek vannak családonként változó.

2016. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Amíg befejezed a fősulit, utána max két év. Kb szerintem 26 éves korig.
2016. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Nincs olyan, hogy hány éves korig szégyen. Amíg nem érzed, hogy van értelme elmozdulni, vagy nem látsz biztos talajt a lábad alatt, és a szüleid se akarnak kirakni otthonról, akkor felesleges olyanba belelovalni magad, amivel csak a saját megélhetésedet hátráltatod. A lényeg, hogy vedd ki a részed mindenből, és takarékoskodj, hogy ha arra kerül a sor (pl barátnő, vagy távolabbi munkahely), akkor ne kelljen gondolkodni.


Mellesleg úgy is lehet saját életet élni, hogy a szüleiddel élsz.

2016. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

#3 vagyok: alapból nevetségesnek tartom azt az embert, aki szégyennek fog fel egy ilyen dolgot. Akinek ez szégyen, annak komoly önértékelési problémái vannak.


Nyilván sokkal 'menőbb', ha az embernek van saját lakása, de semmi szégyellnivaló nincs abban, ha valaki együtt él a szüleivel.

2016. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Ma már nincs olyan,hogy ciki. Ahonnantól meg tudsz állni már a saját lábadon, és nem férnétek már el bővülő családdal a szüleid házában; és már összegyűlt annyi lóvé, hogy külön tudj költözni. Meg amúgy lehet, hogy régen 3 generáció is együtt lakott. De amúgy hát így főleg nem lehet semmi se ciki. Ez egyáltalán nem egyszerű dolog, rengeteg időt és munkát kell belefektetni, rengeteg pénzt kell hozzá gyűjteni, az nem megy csak hipp-hopp. Csak nagyon keveseknek adatik meg, hogy külön tudjanak költözni. Ha valakinek nem jön össze, vagy csak később, az nem szégyen, legalábbis nem az ő szégyene, hát ez így sikerült, hát ilyen körülményeket teremtettek. Szóval ez nem a te hibád. Amúgy meg érezd magad méltónak rá, hogy legyen saját házad, és ne arra gondolj, hogy majd lesz, hanem már érezd a magadénak, és akkor meg tud teremtődni valamilyen módon a lehetőség, hogy különköltözhess.
2016. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem mentek egymás agyára.
2016. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmedig nem szégyen. Nagyon sok kultúrában több generáció él együtt. Ott még tudják mi a család. Aki szerint szégyen ott lakni felnőttként is, az őt minősíti. Szerintem meg az a szégyen, ha gimi után mehet a gyerek utcára vagy idősen a szülő otthonba.
2016. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én 20 éves vagyok. nem tartom szégyennek,hogy még itthon élek. de az utóbbi időben eléggé terhes a helyzet. a szüleim sokszor célozgatnak rá,hogy ők ennyi idősen már külön éltek,házasok voltak,gyerekkel stb. és így egyre kellemetlenebbnek érzem,hogy itthon élek. nem azért,hogy mások mit gondolnak.hanem mert a szüleim nem látnak már szívesen.

ettől is függ. ha valakit 30 évesen is szívesen látnak otthon,akkor azzal sincs baj, főleg,hogyha nincsen még párja.

én legkésőbb akkor költöznék el normális esetben,amikor férjhez megyek.utána már azért nem szeretnék hazajönni a gyerekszobámba lakni. de előtte nem tartom gáznak.

2016. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
20
2016. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!