Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kettős állampolgár vagyok,...

Kettős állampolgár vagyok, kaphatok e TAJ kártyát bejelentett tartózkodási helyre?

Figyelt kérdés

Magyarországon tanulok tovább és szükségem lenne egy TAJ kártyára.Az állandó lakcímem az Romániában van, a magyarországi albérletre a tulajdonos alá írt nekem hogy be jelenthetem oda a tartózkodási helyem.Kaphatok e így TAJ kártyát vagy csak állandó lakcímre,lakcímkártyával lehet ?

Az a helyzet hogy nekem jelenleg egyáltalán nincs TAJ kártyám most szeretném igényelni és az albérlet tulajdonosa sem tartózkodik Magyarországon, hogy újra alá tudjon írni a rendes lakcímhez.



2016. júl. 29. 15:07
 1/6 A kérdező kommentje:
(bérleti szerződés is van )
2016. júl. 29. 15:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát a hajléktalanoknak is van taj kártyájuk, kérdezd meg az OEP-et szerintem.
2016. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A taj kártya az magyar állampolgároknak ameddig 18 vagy tanul addig jár ingyen. Azontúl fizetni kell havi kb 6500 Ft tb -t. Es akkor lesz biztositasod. Szerintem így neked ingyen nem jár.
2016. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak annyit, hogy magyar állampolgár is vagyok és írtam a leírásban hogy továbbtanulok, vagyis diák leszek.

Sokan vannak így akik akik állandó lakcím hiányában nem tudnak TAJ-t igényelni hiába tanulnak (külföldről jövő diákok). A dolgot meg lehet oldani, igaz kicsit bonyolult és legalább egy napra így is kell valakitől állandó lakcím de csak egy napra, ha valakinek hasonló gondjai vannak írjon üzenetet amiben tudok segítek.

2016. aug. 23. 18:20
 5/6 anonim válasza:
Szia. Irtam üzenetet
2017. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia, ha már van állampolgárság akkor egyetlen dologra van még szükséged, állandó magyar lakcímre.Nem tudom neked hogy van de én mikor a magyar állampolgárságot meg kaptam akkor járt egy lakcímkártya is amin a lakcímnél az áll hogy külföldi cím, ez sajnos nem jó és ezen kell módosítani.Nem tudom hogy albérletben vagy koliban laksz e de ha albérlet ,akkor próbáld megkérdezni a tulajt, hogy be jelentheted e magad arra a lakcímre.Ha a tulaj meg engedi akkor barmelyik kormanyablaknal tudsz kerni lakcimbejelento lapot, ki kell tolteni az adataiddal, a tulajnak a lakas helyrajzi szamat kell ra irja es egy alairas, azzal vissza mesz es meg is van a lakcimkartya.Ha ezt nem engedi mivel nekem se engedték akkor esetleg egy ismerost meg lehet kerdezni hogy engedi e hogy oda jelentsd be magad.A harmadik opció pedig a telepules szintu lakcim, amikor csak annyi áll a lakcímkártyán, hogy Budapest,lakcím nélkuli.Mikor én voltam csinálni akkor még nem tudtak olyat csinálni hogy kulfoldi cimrol telepules szintut viszont azt mondtak hogy hivatalosan járna csak még nincs ilyen opció a rendszerbe de mivel akkor kiderult meg probaljak megoldani szoval lehet az is elég ha csak be mész egy kormanyablakhoz es azt mondod hogy telepules szintu lakcimet szeretnel.Nekem se az alberletbe nem engedték és ismerosom se volt aki engedte volna viszont valakit rá vettem hogy egy napra engedje meg hogy be jelentsem magam nála és akkor állandó lakcimrol csinaltam egy telepules szintut, de ahogy irtam mar lehet tudnak azonnal adni telepules szintu lakcimet.

Igazából nekem ezt a lakcímes dolgot volt a legnehezebb el intézni, most pontosan már nem tudom milyen papírok kellenek még, azt tudom hogy kellett az országból ahol lakom egy igazolás hogy ide már nincs érvényes biztosításom, meg talán a sulitól is egy igazolás hogy tanulok.

2018. aug. 15. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!