Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem akar fizetni a lakótársam!...

Nem akar fizetni a lakótársam! Ez így normális?

Figyelt kérdés

A lakótársam ebben a hónapban csak néhány napot töltött a közösen bérelt lakásban, ezért közölte, hogy ő nem szándékozik kifizetni a ráeső részt, vagyis a rezsi és a bérleti díj felét.

Mit gondol? Hogy saját zsebből fenntartom neki itt a helyet? Miből?

Összevesztünk, aminek az lett a vége, hogy a fejéhez vágtam, hogy ennyi pénzért már holnap találhatnék mást a helyére, aki hajlandó fizetni is (az én nevemen van a bérleti szerződés).

Ez így lenne természetes?

Azt még megérteném, ha a rezsit nem akarná fizetni, de abból is a számottevő a közös költség, a szemétdíj, a gáz átalány, a lakásbiztosítás, a tv-net, ami állandó, fix költség. Felajánlottam neki, hogy a villanyt és vizet kifizetem én 100%-ban, mivel ő alig használt és ez tényleges fogyasztás alapján fizetendő (kb. 2 ezer forint lenne ebből a része), de még így sem tetszik neki.

Mit csináljak vele? Rakjam ki?


2016. aug. 17. 21:27
1 2
 11/11 Amarok Tonrar ***** válasza:
A lakbér ráeső részét ki kell fizetnie, mivel senkit nem érdekel, hogy ő az ingatlanban volt-e, ha bérlőnek számít. A ház neki (is) van fenntartva. Ha nem használ áramot, vizet, gázt, azért nem kell fizetnie, de a lakbér nem azon alapul, hogy hányszor aludt ott, vagy hány órát üldögélt a szobában.
2016. aug. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!