Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Én mint lakást bérlő kiadhatom...

Én mint lakást bérlő kiadhatom az egyik szobát?

Figyelt kérdés
Szobát szeretnék bérelni, de szinte lehetetlen találni, olyan gyorsan elkapkodják. Így olyan ötlet jutott szembe, hogy egy 2 szobás lakást veszek ki és az egyik szobát meghirdetem mint kiadó szoba. Persze a tulaj tudtával.Lehet ilyet? Tulajnak mennyire tetszene a dolog vajon vagy egyből elhajtana az ötlettel? A szobatársat persze én keresném.

2016. szept. 21. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Ez általában így szokott lenni. Nem a tulaj fog keresni 2 embert,akit berak a lakásába,hanem vagy elkezded bérelni az egész lakást és közben keresel magad mellé valakit,vagy rögtön megpróbálsz keresni valakit és ketten veszitek ki az albérletet. Nyilván mindkét verzió a tulaj tudtával kell történjen.
2016. szept. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Lakótársat kereshetsz, de a bérleti szerződést a lakótársnak is a tulajjal kell megkötnie.
2016. szept. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsö lépésben a tulajjal kell megbeszélni, hogy beleegyezik-e a két bérlöbe.


Második lépés megfelelö bérlötárs keresése.


Harmadik, hogy a tulaj vagy vele is ír egy szerzödést (ez a megszokott és az értelmesebb), vagy belemegy, hogy az illetö töled bérelje a szobát, veled kössön szerzödést. Ez utóbbi esetben ha a lakótárs lelép, az egész lakást neked kell fizetni.

2016. szept. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:

Annyit az előzőhöz, hogy jellemzően ha pl. ketten bérelitek a lakást, akkor a tulaj egy szerződést köt kettőtökkel, amiben egyetemlegesen feleltek a bérleti díj megfizetéséért. Szóval ha az egyik elmegy, akkor a tulaj a másiktól követelheti a teljes bérleti díjat.


Ritkább eset, hogy a tulaj két szerződést kössön, mindkettőtökkel a szobájára, plusz a konyha, fürdő közös használatára. Ez esetben valóban csak a saját részedért felelsz, viszont ha a lakótársad elmegy, akkor nem válogathatod meg az utódot.

2016. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!