Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vissza jár-e a kaució?

Minee kérdése:

Vissza jár-e a kaució?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy hatázatlan idejű szerződésem, melyet azonnali hatállyal fel lehet mondani, amit én kedden meg is tettem, ma pedig már elköltöztem. Augusztus óta laktam ott, az eddigi havi bérleti díjakat kifizettem, kárt nem tettem a lakásban. A szerződésben az áll, ha én mondom fel az albérletet a kauciót a bérbeadó visszatartja. Az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán érvényes-e így a szerződésem? Mert semmi más nincs leírva benne a kaucióról, csak ha én mondom fel akkor nála marad. Ezt nem a ptk szabályozza hogy mire fel naradhat? Mert amire eleve kell, (kár,elmaradas) nálam nem áll fenn. Sőt, a bérbeadó sem számlát sem pedig bevételi bizonylatot,semmit nem tudott adni. Ezért feljelenthető? Nem szeretném egyébként jogi utra terelni az ügyet, de úgy érzem jogtalanul tartja vissza a kauciót. Köszönöm a mihamarabbi válaszokat!



2016. okt. 18. 08:18
1 2
 11/19 kovpet ***** válasza:
55%

Na, várj. Nem te írtad alá a szerződést? Akkor még jó volt így? Vagy akkor valami felső hatalom irányított és nem voltál tudtában a tetteidnek?


"Sőt, a bérbeadó sem számlát sem pedig bevételi bizonylatot,semmit nem tudott adni. Ezért feljelenthető?"


Számlát nem köteles adni. Átvételit mondjuk adhatott volna, de az, hogy nem adott, nem jelenti, hogy nem adózott (bár valószínű). Ha jól sejtem, akkor neked sem volt rossz, hogy nem volt a bérleti díj magasabb 15 (vagy 30) %-kal...


Amúgy ezt a feljelentést felejtsd el, ez nem rendőrségi ügy. Bejelentést tehetsz a NAV-nál. De attól nem lesz pénzed.

2016. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

De igen, kedves 10-es, a kaució pontosan erre (is) van kitalálva. A bérbeadó nem azért adja ki a lakást, hogy üresen álljon, amíg új bérlőt talál rá. Neki folyamatosan van szüksége a bérleti díjra, ezért biztosítja be magát.

Az meg külön tetszik, hogy senki nem óbégat, amikor kiveszi a lakást és nem kap számlát, mindig csak akkor, amikor elköltözik, és bukja a kauciót.

2016. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Nemnem, kedves 12-es, a kaució avagy óvadék célja a meg nem fizetett költségek fedezete. Először is tehát meg kéne mutatni, hol van az a költség, amit a bérlőnek meg kellett volna fizetnie, de nem fizette meg. Ha a bérlő a felmondási idő betartásával felmond, és az addig esedékes költségeket mind megfizeti, akkor nincs jogalap a kaució visszatartására. Ha ezt a pénzt a bérlő felmondáskor mindenképpen bukja (akármeddig is bérelte), akkor nem kaucióról van szó. Hogy a bérbeadó minél több pénzt szeretne magának, az érthető, de a törvények attól még rá is vonatkoznak.
2016. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%
Két hónap ottlakás után szedted a sátorfádat és leléptél egyik napról a másikra. A nagyon rövid idejű bérléshez és az azonnali hatályú felmondáshoz általában hozzátartozik a kaució elvesztése. Rendkivül rövid ideig bérelted a lakást, és azonnali hatállyal távoztál, ráadásul a szerződésedben is benne volt, hogy ilyen esetben a tulaj megtartja a kauciót. Szerintem teljesen jogosan. Mégis mi a problémád?? A kaució nemcsak az okozott fizikai kár megtéritését szolgálja, hanem pl. az utólagos rezsiszámlákat, az elmaradt bérleti dijat, stb. is.
2016. okt. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

A szerződésben nem az van, hogy "ilyen esetben" tartja meg a tulaj a kauciót, hanem minden esetben, amikor a bérlő felmond. Az azonnali felmondás lehetősége szintén benne volt a szerződésben (a tulaj részéről is). A kérdező nem említette, hogy minimális bérlési időt kötöttek volna ki. Akkor miről beszélünk? Volt utólagos rezsiszámla? Volt meg nem fizetett bérleti díj? Ha igen, ezeket le kell vonni a kaucióból, a maradékot pedig vissza kell adni.


Az a pénz, amit szerződésbontáskor az egyik fél mindenképpen elveszít, az nem kaució. Az lehúzás.

2016. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Voltam ügyvédnél és ő azt mondta hogy jogtalanul tartja vissza mert a kauciót a ptk szabályozza. Másrészt pedig a kaució összege nincs is feltüntetve a szerződésben. Igen, van olyan, hogy bánat pénz amit ebben az esetben szoktak eltenni de azt a szerződésben bánat pénzként foglalják bele és mivel ez nem az így jogtalan. Tartozásom és kár tétel nem volt, bevételi bizonylatot tudott adni azok itt vannak nálam. 2,5 hónapot laktam ott, és 3 teljes havi bérleti pénzt adtam neki. Ezek ellenére sem hajlandó vissza adni a kauciót. És nem a penzrol van itt szó, hanem arról hogy ne húzzon le embereket jogtalanul. Ha a következő bérlője is alá irja ezt a szerződést akkor őt is behuzza ennyivel mindegy ha 2 évet lakik is ott.
2016. okt. 20. 23:35
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak elkeseríteni, kérdező, de vedd számításba a következőket, mielőtt hiszel az ügyvédnek.

Az egyetemek ontják a friss diplomás jogászokat, akik meg is akarnak élni a tanulmányaikból. Ergo sokkal több ügyvéd van, mint amennyit fenn tudna tartani a fizetőképes kereslet. Ebből viszont az következik, hogy fülemüle-pereket is elvállalnak, mert valamicskét az is hoz a konyhára. Nekik! A te pénzedből.

2016. okt. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
39%
Figyi. Èn ùgy írtam alá a szerződést hogy ha 1 éven belül mondom fel az albit akkor nincs kauciò. Az élet ùgy hozta hogy kénytelen voltam. Na hát kattoghatnék hogy egyedül nevelek gyereket stb meg a terepjáròba neki benzinpénz ami nekem a kaja, de aláíetam. Ha nincs bennük annyi emberség hogy látva egy helyzetet aut mondja: jò egy részét legalább a 3 hònapnak visszaadom,(és 99%-ban nincs) akkor pattoghatsz, éhenhalhatsz, utcára juthatsz tök mindegy. Ez van, így jártál. Kis emberek sorsa. Legközelebb okosabb megfontoltabb legyél.
2016. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyesek itt jobban ismerik a törvényeket, mint az ügyvédek:)


Fizetési meghagyásos eljárással követelheted a neked járó kauciót, de ezt az ügyvéd úgyis elmondja neked.

2016. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!