Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Származhat hátrányom, ha az...

Származhat hátrányom, ha az albérlőm ideiglenes lakcímmel be akar a lakásokba jelentkezni? Eddig senki nem akart.

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 16:07
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
46%
Én aláírattatnék vele előre, dátum nélküli lakcím kijelentő papírt, így amikor elmegy, ezt csak le kell dátumozni és be kell nyújtani az okmányirodába. Ha nem írja alá, akkor te sem írod neki alá a lakcímbejelentőt.
2016. nov. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
82%

#10 az állandó lakcímnek sincs hátránya a tulajra nézve (lakóhelynek hívják egyébként). Ha kiköltözött a lakó, de nem módosítja a lakcímét, akkor a tulajdonos fiktiváltathatja azt, ha zavarja. De hát miért zavarná, hogy egy másik ember személyes adata téves a lakcímnyilvántartásban?


#11 lakcím-"kijelentő" papír az nincs. Egyébként is, az ilyen közokirathamisításnak minősülhet. A lakcímet a polgár saját magának jelenti be, tehát elsősorban neki kell jelen lennie.

2016. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 xswerdy ***** válasza:
79%

És egy ideje már alá sem kell írni a lakcímbejelentőt, a bérleti szerződést lobogtatva is bejelentkezhet a lakó.


A kényszer kijelentés egyébként kicsit bonyolult, kijönnek, a szomszédoknál érdeklődnek, hogy tényleg nem lakik már ott. De jogszerűen megakadályozni a bejelentkezést nem lehet. És tényleg semmi nem történik, ha nem jelentkezik ki, legfeljebb pár hivatalos irat nem találja meg.

2016. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nekem akár alá sem kell írnom a lakcímbejelentőt?
2016. nov. 2. 12:40
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
#14 Akár. A törvény szerint, ha a bérleti szerződést két tanú aláírta vagy közjegyző hitelesítette, akkor az kiváltja a tulajdonos aláírását a lakcímbejelentésnél.
2016. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
50%
Majd ha a végrehajtó rátöri az ajtót , a kalandjai miatt, utána irogathatod a papírokat a jogokról egy fél évig !
2016. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
68%
#16 félrebeszél. BÁRKI keresi a régi lakót, közlöd vele, hogy elköltözött (akkor is, ha nem is volt bejelentve a lakcíme). Ennyi.
2016. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 mi lenne ***** válasza:
28%

szerintem, ha nem muszáj, meg tudod magadnak engedni, ne add ki. nekem volt 1 évig. mindent szabályosan, papírral. 1 idő után nem fizetett, rezsit nem fizette. nem akart kiköltözni. a kauciót rég túllépte. ügyvédi kamara segítségére volt szükségem, hogy 1 nap alatt ürítse ki a házat. megtörtént. -ügyvéd volt a drága.--

ha mégis kiadod, léci perfekt ingatlanoshoz fordulni, aki még a költségeket is szemmel tartja.

2016. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
18# Aranyos vagy, hogy aggódsz. Semmi gondom az albérőkkel, pedig nem ingatlanirodán keresztül adtam ki a lakást. Sokadik éve ki van adva, egyszer szìvtam csak meg, 20 ezret buktam. Most már tapasztalt vagyok. Vagy csak szerencsém (volt)van.
2016. nov. 6. 19:35
 20/33 anonim ***** válasza:
55%

Sokan igyekeznek saját hozzá nem értésük helyett az "albérlőket" (mindegyiket!) vagy a törvényeket, amelyek szerintük nem védik meg a tulajdonosokat az albérlőkkel szemben, hibáztatni. Pedig minimális hozzáértéssel és szakértelemmel el lehet kerülni a nagyobb veszteségeket, és nagyon jó törvényi támogaás van hozzá. Csak hát aki nem tud róla... Ez is csak egy szakma, amihez érteni kell. Zsemlét sem süthetek, gázvezetéket sem szerelhetek anélkül, hogy értenék hozzá - bár Magyarországon az ingatlanhoz állítólag "mindenki" ért...


Általában ugyanezek az amatőr lakáskiadók hisztérikusan utasítják el a bérlő lakcímbejelentését, pedig annak aztán az égvilágon semmi köze nincs a rosszhiszemű bérlőkön elszenvedett kárhoz. Az csak arra jó, hogy minden bérlő szívatásán keresztül levezethessék azt a frusztrációt, amiben a saját hozzá nem értésükből fakadó kár miatt szenvednek.

2016. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!