Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Származhat hátrányom, ha az...

Származhat hátrányom, ha az albérlőm ideiglenes lakcímmel be akar a lakásokba jelentkezni? Eddig senki nem akart.

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 16:07
1 2 3 4
 21/33 Nereida3 ***** válasza:
Nem. Én állandóra vagyok ide bejelentve. Senki nem nézi egyébként, az okmányirodán sem kérdeznek semmit, nem kellett meghatalmazás sem. Kábé akárhova bejelentkezhez akárki. Sőt, legalább a Te leveleidet is át tudja venni, ha oda mennek.
2016. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
17%

#21 akkor rosszul végezte a dolgát az ügyintéző az okmányirodában. Lakcímbejelentéshez kell a tulajdonos aláírása, vagy egy olyan bérleti szerződés, amit teljes bizonyítóerejű magánokiratba vagy közokiratba foglaltak.


Ajánlott levelet pedig csak a címzett vagy bizonyos hozzátartoója veheti át meghatalmazás nélkül. Az is jó kérdés, hogy miért a másnak kiadott lakásba megy a tulajdonos ajánlott levele...

2016. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
63%

"#16 félrebeszél. BÁRKI keresi a régi lakót, közlöd vele, hogy elköltözött (akkor is, ha nem is volt bejelentve a lakcíme). Ennyi."

16-osnak igaza van, tapasztalatból tudom: a végrehajtó is elmondta, hogy a tartozó címén foglalnak akkor is, ha sejtik/tudják, hogy azok a tárgyak nem a tartozóé! Azokat a tárgyakat nem foglalják le amelyről számlával igazolja a tulajdonos.

49%-osnak nincs igaza!

Nekem azért volt "szerencsém", mert kényszerkijelentéssel kijelentettem (mert tudtam, hogy gond lehet ebből). Ez sem egyszerű: 3000Ft illetékbélyeg kell a kérelemhez (kb. 3 éve ennyi volt, most nem tudom), két szomszéd aláírása, hogy valóban már nem lakik ott és nincsenek ott a saját dolgai, majd ezt követően kb. 3 hónap múlva kerül ki a lakcímről! Két tértivevényes levelet küldenek az illető nevére, ha bármelyik felvételre kerül, akkor bukó, kezdheted elölről a kijelentést (és illetékbélyeg megvételét stb.)

2016. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
55%
Azért egy 3000 Ft-os tétellel riogatni a lakáskiadókat elég vicces. Ez simán beleillik a bérlőellenes hisztériakeltésbe. A lakcímbejelentés kötelező, azt megtiltani joggal való visszaélésnek számít (Ptk 5. §), aki ezzel nem tud együtt élni, az ne foglalkozzon bérbeadással, ennyi.
2016. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
55%

Tip:

"Egy 3000 Ft-os tétellel riogatni a lakáskiadókat elég vicces. Ez simán beleillik a bérlőellenes hisztériakeltésbe"

Valótlan állításokat írsz, ráadásul ilyen stílusban, hogy "félrebeszélsz", "bérlőellenes hisztériakeltés" stb. amikor leírjuk, hogy mik lehetnek a következmények behajtás esetén.

Továbbra is próbálod azzal kicsinyíteni a dolgot, hogy ami az egészben legkevesebb, csak ezt emeled ki: "csak 3000Ft-ról van szó".


Előtte ráadásul eleve tagadtad, hogy bármi hátránya/gondja lehetne a tulajdonosnak!

Még1x:

a) egyrészt többször 3000Ft is lehet (de ez a legkevesebb, de ez is költség),

b) több hónapos átfutási idő,

c) szomszédokkal is alá kell íratni (őket is zargatni kell ezzel),

d) csomó időd elmegy az ügyintézéssel,

e) ha a kényszerkijelentés előtt (ami több hónap) megjelenik a végrehajtó akkor bizony nagyon sok gondja, kára stb. lehet a tulajdonosnak a bérlő miatt


A fentiekből látszik, hogy bizony sok gond lehet, nem igaz, hogy nem lehet ebből gond/kár.


Ilyeneket is írsz: "...lakcímbejelentés kötelező, azt megtiltani joggal való visszaélésnek számít..."

A hozzászólásom melyik részére reagáltál ezzel? mert én lakcímbejelentésről semmit nem írtam!

2016. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
33%

Ezt a rengeteg gondot meg kárt elkerülheti a lakástulajdonos, ha bérbeadás helyett munkából próbál meg jövedelmet szerezni.


De ha már bérbeadásra adta a fejét, akkor szíveskedjen betartani a törvényeket, és nem kibújni azok alól. Pláne nem azáltal, hogy kvázi megelőzésképpen ellehetetleníti a bérlő életét a lakcímbejelentésen keresztül. Ennél sokkal de sokkal nagyobb kockázatot vállal azzal, hogy birtokba engedi az üzletfelét (és még az is kezelhető, ha ért hozzá). Aki mégis a lakcímbejelentéssel riogatja a tulajdonosokat, az a probléma felnagyításán keresztül hisztériát kelt és törvénytelenségre buzdít.

2016. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Kedves 26#-os! Képzeld munkával szerzem a jövedelem 90%-át. De van egy lakásom, amit nem kìvánok sem eladni, sem üresen hagyni, habár ehhez az égvilágon semmi közöd és a kérdés nem erre irányult.
2016. nov. 10. 12:51
 28/33 anonim ***** válasza:
51%

Akinek nem inge :)


A válasz meg nem arra irányult, hogy nem szép dolog munka nélkül jövedelmet szerezni, hanem hogy a munka nélküli jövedelemszerzés üzleti kockázattal jár, ami különösképpen a birtokba engedésből fakad. Aki egy lakcímbejelentést nem mer aláírni, az hogy merte beengedni a lakót a lakásba?

2016. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Nyugi, már rég aláìrtam . Eddig senki nem akart bejelentkezni. De már rég utána jártam a dolognak.

Ez a poszt meg arra volt jó, hogy minenki jól kimorogta magát😃

2016. nov. 10. 13:22
 30/33 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező:

Tip csak provokál, próbálja elterelni a szót a valós problémákról. Nem igazán kedveli azokat akiknek 1-nél több lakásuk van.


Tip:

"Ezt a rengeteg gondot meg kárt elkerülheti a lakástulajdonos, ha bérbeadás helyett munkából próbál meg jövedelmet szerezni."

Igen, vannak akik nem adják ki a lakást, de most nem erről volt szó.


"De ha már bérbeadásra adta a fejét, akkor szíveskedjen betartani a törvényeket,.."

Ezt sem értem, nem írtam, hogy bárkiről/nek is, hogy ne tartsa be a törvényeket!


"Ennél sokkal de sokkal nagyobb kockázatot vállal azzal, hogy birtokba engedi az üzletfelét"

Ezt sem értem, ezzel kapcsolatban sem írtam. Attól, hogy vannak nagyobb kockázatok, ez a probléma nem lesz kisebb, csak a nagyobb problémához KÉPEST kisebb, de itt nem összehasonlításról volt szó.


"Aki mégis a lakcímbejelentéssel riogatja a tulajdonosokat..."

erről sem írtam, csak arról, hogy milyen következmények lehetnek


"... az a probléma felnagyításán keresztül..."

a tényeket írtam le, te próbáltad kicsinyíteni, sőt eleinte azt írtad, hogy nem lehetnek gondok.


Másra reagálsz mint amit írtam. Persze tudom, hogy oka: az ezzel kapcsolatos valós problémákról próbálod elterelni a szót.

2016. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!