Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogos hogy másik lakótársat...

Jogos hogy másik lakótársat szeretnék?

Figyelt kérdés

Mikor összeköltöztem a mostani lakótársammal akkor egész jól kijöttünk, dumáltunk, és kb felváltva takarítottunk, de az utóbbi pár hónapban lett új pasija és folyton itt lógnak, ami annyiból áll hogy ülnek a szobában egész nap, meg néha kupit csinálnak a konyhában, vagy a másik véglet hogy egy hétig haza se jön mert ott van nála.


Igazából nem az zavar ha nem takarítanak, mert azt túlélem, de hiányzik az hogy régen sokat beszéltünk és hülyéskedtünk, most meg heti egyszer 10 percet ha beszélünk, és a legtöbbször olyan mintha egyedül laknék.

Már többször megbeszéltük de semmi hatása, ugyanúgy folytatódott minden.


Tudom hogy nem mindenhol vannak jóban a lakótársak, de nekem nagyon rossz ez hogy kb elélünk egymás mellett de nulla kommunikáció, főleg hogy korábban nem így volt.


Mit csináljak?



2016. dec. 12. 20:14
 1/7 anonim válasza:
97%

örülj, hogy ennyivel megúszod, különben meg a legjobb lakótárs az aki nincs ott :D


am meg nem jogos, mert az hogy ő a párjával saját magánélete, bekapcsolódott valaki más az életébe akivel együtt van nyilván hogy nem a lakótársával fog többet lenni, ez egy teljesen egészséges szituáció

2016. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha egyedül akarnék lakni, akkor alapból nem kerestem volna lakótársat...plusz szerintem az is elég fura hogy a srác néha úgy is itt van hogy lakótársam nincs itt. Vagy ez máshol is szokás?
2016. dec. 12. 20:47
 3/7 anonim válasza:
15%

mivel a lakótársad is teljes jogú bérlő így azt visz fel magához akit akar és annyi időre ameddig akarja, qusai olyan mintha a tulajdonosa lenne a lakásnak, így megteheti, (joga van a vendégfogadáshoz ameddig azzal mások nyugalmát nem zavarja)


hát nem tudom mit csinálj, pl keress maganak te is egy pasit/csajt? :D


mindenkinek megvan a magánélethez való joga, és ezzel te semmiféleképpen nem zsarolhatod őt semmilyen formában


(tapasztalatból mondom mert 4 éve vagyok kollégista, és a 4 évfolyamám, rengeteg féle emberrel laktam együtt, volt akivel nagyon jól kjöttem mindent meg tudtunk beszélni, volt akivel kevésbé, volt aki gyakorlatilag lakótársam volt, de nem szóba sem állt velem, csak a legszükségesebb mértékig, (antiszocnak hívtuk))

2016. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, a legtöbben amiatt vannak úgy albérletben, hogy lakótársuk van, mert egyedül nem bírnák kifizetni az egész lakást és a rezsit. A te lakótársad is így van ezzel.

Ha neked lenne anyagiakban lehetőséged egyedül is állni a költségeket, és csak azért van lakótársad, hogy társaságod legyen és ne légy egyedül, akkor az ismerkedésnek nem a legcélravezetőbb formáját választottad.

2016. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem jogos!

A lakótársat tekintsd annak, ami.

A lakótársadnak és nem az élettársadnak.

2016. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam hogy normális hogy plusz egy ember kvázi itt lakik nálam anélkül hogy belefizetne a rezsibe/lakbérbe, de ezek szerint tévedtem.


Egyébként nekem is van barátom, szóval nem ezzel van gond, csak mivel sokat tanulunk, dolgozunk, ezért nem tudunk folyton együtt lógni (összeköltözni meg más miatt nem még).


Az meg kicsit más helyzet mikor az ember nem választhatja meg a lakótársát, itt nem erről volt szó.

2016. dec. 13. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy te nem is lakótársat keresel, hanem élettársat.


Az emberek 90%-a az anyagiak miatt keres lakótársat, és nem azért hogy szórakoztassa mint valami házi kedvenc.


Ilyet meg még nem is hallottam, hogy valakit az zavarna hogy a lakótársa nincs otthon hetekig. Én örülnék hogy enyém az egész lakás kvázi fél áron.

2016. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!