Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akkor most nekem miert is...

Akkor most nekem miert is kell fizetnem?

Figyelt kérdés

December 5odiken koltoztunk be alberletunkbe. 30+rezsi lessz nekubk havonta.

A kerdesem annyi lenne hogy ha en bekoltozeskor kifizettem 1 havi kaukciot meg 1 havi lakbert akkor en januarba csak rezsit fogok fizetni?



#Zfd
2016. dec. 23. 06:09
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Január 5.-én fizeted a januári lakbért és a rezsit is!

A kauciót akkor kapod vissza, ha elköltözöl, és a bérbeadó nem adja vissza, mert pl. megrongáltál egy bútorát vagy nem fizetted be a villanyszámlát. Neki is kell egy kis biztosíték.

2016. dec. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kauciónak hívják, és azt - ha nincs oka a bérbeadónak megtartani - a jogviszony megszűnésekor kapod vissza, illetve az utolsó hónapban szokták lelakni.


Most miért ne kellene januárban fizetned??? Rendesen fizetsz mindent, ahogy a szerződésben van.

2016. dec. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami rezsit januárban fogsz kifizetni, az a dec. 5-től 31-ig elhasznált víz, csat, villany, stb. stb. Ezeket utólag fizetjük.

És ezen felül még kifizeted a január hóra esedékes lakbért is! Mert a lakbért pedig előre fizetjük.

2016. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
December elején mikor beköltöztél akkor az egy havi lakbér, az a decemberi, tehát január elején fogod fizetni a januári lakbért, és a decemberben elhasznált vizet, villanyt, gázt=rezsi stb.
2016. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jolvan köszönöm!

Csak én azt hittem hogy a kaucio arra szolgál azért kellett fizetni, hogy az a rezsi a januari hónapra. De tévedtem. De köszönöm :)

2016. dec. 23. 14:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem rezsit akartam irni hanem alberletet!!
2016. dec. 23. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Semmi gond! Az a helyzet, hogy senki sem úgy született, hogy már akkor tudta volna ezeket a dolgokat. De úgy néz ki, ahogyan növünk, előbb-utóbb szinte mindenki kénytelen megtanulni.

Legyen szép karácsonyotok!

2016. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

a lakbért az adott hónapra fizetted ami most töltesz le a kaució ha lelépsz és károsult lesz a lakás ,vagy számlákba számítják be

tehát következő hónapba mindent kell fizetned albi lakbér rezsit

2016. dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!