Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi pénzzel lehetne elköltö...

Mennyi pénzzel lehetne elköltözni, illetve ti mit javasoltok? Hová költözzek? Hogy lehet pénzt félretenni?

Figyelt kérdés

Budapesten tanultam. Olyan szakot választottam, amit nem igazán szerettem. Több kudarc is ért; rossz kedvem lett... de mindegy. Én nem akartam azt az egyetemet. A szüleim erőltették.


Visszaköltöztek vidékre, de el szeretnék innen húzni.


Nagyon rossz a családi viszony; igazából amíg Pesten voltam (3-4 hónap, 2016. szeptemberétől) szerintem egyre sz_rabb lett. (Pénzügyileg is, meg magánéleti szempontból is)

Olyan mintha egy kicsit szétesett volna a család... mármint apa-anya kapcsolat.. elválnának vagy én nem tudom.

Nem is akarok ezzel foglalkozni.


Csak el szeretnék költözni innen.. vagyis nem most, mert per pillanat nincs pénzem... munkám se

Nagyon szeretnék dolgozni és pénzt félretenni...


Tippeket tudnátok adni, hogy lehet félretenni?

Illetve ti merre költöznétek?


Én Szombathelyen lakom, de elköltöznék. Győrbe, vagy vissza Budapestre (de már nem tanulnék)


Hiányoznak a barátok az életemből... meg egy srác. Meg a mozgás... szeretnék innen elhúzni.


A szüleimtől is nagyon sok pénzt kértem mostanában...

el akarok innen költözni.

23/l



2017. jan. 8. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Most őszinte leszek, de rendes saját lakáshoz milliók kellenek, és abból is egyedülállóként olyat érdemes keresni ami azonnal költözhető, nem kell hozzányúlni.

Spórolásnál amennyit tudsz, félre kell tenni amire már nem lenne szükséged a mindennapokban.

Pl a szülő nem kér el, vagy csak minimálisat, normális fizetésed van kb 130-140 az amiből jó összeget lehet eltenni.


Én nem tanácsolom neked hogy fejest ugorj egy ilyenbe, más városba pedig napról napra élve csak albérletet találhatsz, ami mellett ha nem 300-500ezrekért dolgozik az ember, lehetetlen saját lakás árát kb 7-8milliót összekaparni.


Nem tudom Szombathely Miskolchoz képest milyen, de én itt elég jó környéken lakom, totál zöld övezet közel a Bükkhöz, így nem mennék más városba.


Egy egzisztenciával rendelkező sráccal juthattok ketten valamire, de egy ilyen ismeretség kialakítása sem pár hét.

24F

2017. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Költözés + 2 havi kaució+2 havi lakbér+2 havi egyéb költség=

15+100+100+100= kb 315 ezerből tudsz bérelni 2 hónapra egy szobát Pesten es akkor 1 hónapon belül valami munkát kell talalnod hogy a 2. hónap vegere megkapd a fizetésed.

2017. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden vagyok és imádom. Olcsóbbak az albérletárak mint Pesten, fiatalos és munkahelyek is vannak. Ha érdekel mennyiért bérlek privátban szívesen megírom, egyetemista vagyok és mellette dolgozom.


Ahogy én szoktam spórolni: Magam főzöm az ételeket a hét elején, minden nap hazafelé beugrom egy-egy boltba és megnézem mi akciós épp, úgy veszek. Mindenből csak ha idénye van és olcsó, ahhoz alakítom az ebédem és így nem unom meg soha a főztöm.


Célokat csináltam amiket el akarok érni és néhányhoz kell pénz, így pontosan tudom, hogy miért nem veszem meg xy dolgot.


Igyekszem képezni magam, több embert megismerni és nyelvet tanulni, hogy ha egy lehetőség jön szembe velem megragadhassam. Ezt csak ajánlani tudom, amíg otthon vagy ismerd meg a lehetőségeid és tanulj valamit szabadidődben amit élvezel és haszna van.

2017. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is nagyon sokat gondolkozok mostanában, hogy albérletre vagy saját lakásra érné meg jobban költeni. Sokan az albérletet mondják, mert ha valami baj van, nem neked kell fizetni a javítási költségeket, ilyen szempontból olcsóbb. Barátnőm szeretne albérletben összeköltözni. Én a szülőkkel élek, így sokat tudok félretenni a fizetésemből. Végülis és a saját lakás mellett tenném le a voksom. Barátnőmmel annyit keresünk összesen, hogy 1 hónapban kb nullára kijöjjünk úgy, hogy kifizettük az albérletet, ettünk, ittunk, vásároltunk stb. Nem tudnánk semmit sem félretenni. Viszont ennek semmi értelme, így nem tudnánk az albérletből kitörni ördögi kör. Ezért ha van rá lehetőséged, én azt csinálnám, amit én tervezek: Van lakástakarékom, 2-3 évig gyűjtögetek, és addigra összejön annyi, hogy minimális hitelt kelljen csak felvenni saját lakásra, lesz önerőm. És abban azt fogok csinálni amit akarok, úgy alakítom ahogyan szeretném, mert az enyém lesz a lakás. Semmi kedvem éveken át a főbérlőnek kiadni havi 100.000 Ft-ot úgy, hogy tudom nem tudnék semmit sem félretenni.
2017. jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Nincs pénzed, nincs munkád, nincs élettársad. Igy nem tehetsz mást, mint maradsz a gyerekszobában és megköszönöd a szüleidnek, hogy eltartanak.


Az élettárs azért nem pár hét alatt jön össze, az hosszabb távú "projekt".


Legelőször munkát kell találnod, amiért fizetést kapsz. Aztán a fizetésedből összegyűjteni annyit, amennyit egy fentebbi válaszoló szépen levezetett, szóval kaució plusz.... sokat. Ha ennyi van a zsebedben, akkor indulhatsz el albérletet és munkát keresni abban a városban, amit kinéztél magadnak.


Van valamilyen szakmád, végzettséged? Miért nincs munkád? Dolgoztál már valahol? Beszélsz idegen nyelvet?


Félretenni úgy lehet, ha a fizetésed egy részét nem költöd el, hanem félreteszed. Ilyen hülyéket ne kérdezz.


Ha tudsz idegen nyelvet, akkor a külföldi munkavállalás is szóba jöhet. De pénz nélkül oda se lehet nekiindulni.

2017. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elköltözni úgy lehet, ha van legalább egy havi albérleti díj+két havi kaució + kb két havi megélhetéshez pénzed, ez minimum 300-400 ezer Ft.

Először munkát kell keresned, és utána tudsz félrerakni pénzt úgy, hogy tényleg csak azt veszed meg amire szükséged van, nem kell százezer forintos telefon meg ilyesmi.

Sok sikert!

2017. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dkov06 válasza:

Szia figyi keres melót 1 feladat

2 legjobb ha Burger Kingbe kezded ott rendes fizetést kapsz ha 8 órába dolgozók sokat vagy este van 40% műszakpótlék cafatéria durván 164 ezer Ft tudsz keresni nettóban célszerű eből eltenni 126 ezer Ft havonta 80 hónapon keresztül úgy hogy nem veszel ki belőle így lesz 10.080000 Ft ez már őnerőnek jó akkor már ha Burgerkingben vagy kapsz havonta plusz 5000ft nettóban így már keresel durván 170ezer Ft erre már kapsz hitelt DE kell plusz spórolni az iletékre mert az lesz 4% plusz közjegyző i díj ügyvéd olyan 1% stb erre is kell plusz felújított az mondjuk 1M berendezni max 500 ezer ha a te évesen van a lakás célszerű kiadni és a fizet eltenni és előtörlesztéssel kifizetni akkor már egyenesben vagy illet év félre tenni 12 havi vésztartalékot meg a berendezésre 500ezer Ft de még. Mindig jobb ez így mint albérletet fizetni hidd el most veszek lakás igaz 3M hitel de jobb mint albérletbe lakni

2018. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dkov06 válasza:
23 éves vagyok albérletet verdikt a fejedből felesleges
2018. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!