Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közjegyzői záradékkal rögtön...

Közjegyzői záradékkal rögtön kitudom dobatni a nemfizető bérlőt?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 13:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25%

Ejnye ejnye még a végén feljelent a bérlő zaklatásért.

Hiányzik ez neked? Szépen mondjál le a kégliről önként.

(legalább is ez a mai jogi helyzet)

2017. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%

Én simán kidobhattam az ügyvédnél kötött szerződés záradékával (szerintem a közjegyzői ugyanaz)

De előtte tértivevényes levélben fel kell szólítanod az adóssága rendezésére, valamennyi napos határidővel, én a kézhezvételtől számított 5 munkanapot adtam.

Utána 2 indifferens tanú jelenlétében lakatos lakást felnyit, leltárról, óraállásokról jegyzőkönyv, tanúk aláírják, lakatos zárat cserél és szevasz!

2017. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
A hivatalos fizetési felszólítás után úgy eltűnik majd a lakásból hogy meg sem találod. Igaz a pénzed is köddé válik vele együtt. De legalább megszabadulsz tőle.
2017. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

Igazad van 3-as, (2-es vagyok) nekem is eltűntek ... de előtte gondosan kifosztották a lakást, tűzhelyt, bojlert,

leszerelve, még a kerti csapot is levágták, a villanykörtéket is kicsavarták és elvitték.

De még így is szerencsém volt, hogy nem kellett rendőr, (3 kiskorú gyerek volt) vagy nem kellett birokra kelni velük.

A záradék nagyon fontos!

2017. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ha nem akar kiköltözni, akkor végrehajtóval azonnal kidobathatod. (Gondolom, aláírta a kiköltözési nyilatkozatban, hogy ha megszűnik a bérlői jogviszonya, akkor elhagyja a lakást.)

Ennyivel jobb a közjegyző, mint az ügyvéd. Ügyvéd előtt magánokiratot készítetek, amit ha a bérlő nem tart be (vagyis, nem fizet és nem húz el délre a vadlibák nyomában), akkor beperled, a bíróságon jó esetben megnyered a pert, és az ítélet alapján kidobja a végrehajtó.

Ha közjegyzőnél szerződtök, akkor ez közokirat, vagyis nemfizetés esetén egyből mehetsz a végrehajtóhoz, ugyanaz a helyzet, mintha megnyerted volna a kilakoltatás iránti kérelmet.

2017. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 xswerdy ***** válasza:
80%
de azért a végrehajtás sem megy azonnal.
2017. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 5-ös!

Az én ügyvédi záradékom úgy volt fogalmazva, hogy "bírósági eljárás nélkül végrehajtható" és ezt ők is aláírták.

A kilakoltatás előtt bementem a bíróságra és rákérdeztem, hogy ezzel a záradékkal így és így eljárhatok e és ott azt mondták, hogy igen.

Az eljárás módját is ők mondták el.

2017. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
Azt lehagytam, hogy amit leírtam, azt a ceglédi Bíróságon mondták.
2017. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%
Közjegyzői a legjobb , a zugügyvèdit megtámadhatja biróságon az pedig hónapok. Vagyonőrkènt èn is segìtettem vègrehajtónak , ha nagyon okoskodtak a rendőrök elvittèk őket .
2017. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

#9


Miféle zugügyvédről beszélsz? Honnan veszed?

Aki tagja az ügyvédi kamarának, az nem zugügyvéd.

Nyilván az ilyesmit az ember nem a szomszédos Gipsz Jakabbal íratja meg.

Akár közjegyző csinálja, akár ügyvéd, az a szerződés ÉRVÉNYES!

De akinek nagyobb bizalma van, a közjegyzőhöz, az azzal csináltassa meg!

2017. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!