Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közjegyzői záradékkal rögtön...

Közjegyzői záradékkal rögtön kitudom dobatni a nemfizető bérlőt?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 13:05
1 2 3
 11/29 apababa ***** válasza:
Nem az érvényességet firtatták fentebb hanem az eljárás gyorsaságát. A közjegyző előtt kötött szerződés egy bírósági tárgyalással rövidebb lehet. Mindenképpen ezt javaslom még ha kicsit drágább is.
2017. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Milyen bíróságról és milyen gyorsaságról beszélsz 11-es?

A záradéknak pont az a lényege, hogy bírósági döntés nélkül intézkedhet a kilakoltatásról a tulajdonos.

Gyakorlatilag tökmindegy, hogy azt ügyvéd vagy közjegyző készítette, érvényes okirat.

Ráadásul a kérdező birtokában már van egy közjegyző által készített szerződés erről, tehát ezt a részét okafogyott ragozni.

De nem is ez volt a kérdés, hanem, hogy közjegyzői záradékkal rögtön kidobható e a szerződést szegő bérlő?

IGEN! ... csak ezt a szándékot előtte tértivevényes levéllel meg kell erősíteni, egyidejűleg a tartozás rendezésére felszólítva.

Ennyi a történet!

2017. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 xswerdy ***** válasza:

a 11-es azt írta, hogy egy bírósági tárgyalással rövidebb lehet. Ha nincs közokirat, akkor szükséges bírósági szakasz, ha van, akkor ennyivel megy gyorsabban.


Tehát közokirat esetén lényegesen hamarabb a kezedben vana jogerős végzés, amivel mehetsz a végrehajtóhoz. De a végrehajtási szakasz akkor sem lesz gyorsabb. És sajnos a végrehajtó sem azonnal dolgozik.

2017. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
De hány nap pontosan a felszólítás letelte után?
2017. jan. 17. 20:59
 15/29 anonim ***** válasza:
A felszólításban te adod meg a határidőt és a kézhezvételtől számítva annyi nap, amennyit te szabtál meg.
2017. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
De az hány nap amíg kijön a végrehajtó kitenni?
2017. jan. 18. 19:25
 17/29 anonim ***** válasza:

Én nem vártam végrehajtóra, - miért is kellene? - letelt a határidő, elmentem a bíróságra, hogy kitehetem e a záradékom alapján, - de ezt már leírtam - azt mondták igen.

Aztán odamentem és .....olvasd el, leírtam a 2-es hozzászólásomban, nem ismétlem önmagam.

Ha nem mentek volna ki önszántukból, akkor lehet menni a rendőrségre, majd azok kiteszik.

Ennek több mint 3 éve és semmi problémám nem származott belőle, mivel jogszerűen jártam el.

2017. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. Sajnos a gyakorlat merőben mást mutat.
2017. jan. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha a szolgáltatókkal lekapcsoltatod a villanyt, gázt, vizet, rögtön nem lesz olyan vonzó ott lakniuk és legalább nem termelnek több adósságot.

Az viszont tény, hogy a ki-és visszakapcsolás árát neked kell fizetni.

2017. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
19-nek jó az ötlete de akkor talán olcsóbb két verőlegényt fogadni...
2017. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!