Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közjegyzői záradékkal rögtön...

Közjegyzői záradékkal rögtön kitudom dobatni a nemfizető bérlőt?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 13:05
1 2 3
 21/29 xswerdy ***** válasza:
52%

Azért a 17-es, 2-es esete elég furcsa. Elmentél a bíróságra, de nem adtál be keresetet? Csak úgy érdeklődtél?


Na mindegy. A Te lakóid végülis önként távoztak. Ha nem tették volna, akkor jogilag nem lett volna olyan sima az ügy. A rendőr nem fog intézkedni, ha Te kihívod, csak ha a végrehajtó hívja. A végrehajtó pedig jogerős határozat alapján intézkedik. Ez lehet bírósági ítélet (az "azt mondtáka bíróságon..." elég kevés), vagy záradékolt közokirat. Az ügyvéd papírja nem közokirat. Szóval ha nem mentek volna ki, akkor bizony a bíróságon meg kellett volna indítani az eljárást.


Az ügyvédi papír lehet, hogy komolyabbnak tűnik, mintha csak ketten írtok egy szerződést, de igazából nem az.

2017. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
De közjegyzőivel intézkedik a végrehajtó is?
2017. jan. 20. 19:13
 23/29 xswerdy ***** válasza:
A végrehajtó jogerős határozat alapján intézkedik. Ez bírósági végzés, vagy közokirat.
2017. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

# 21/23 Időpont tegnapelőtt 17:13 xswerdy válaszát nem tudom kik pontozták le, pedig ő írta le jól a valóságot.


Azok a bérlők önként költöztek ki, ugyanis kilakoltatást csak és kizárólag végrehajtó foganatosíthat.

Minden más törvényellenes.

Az nem kilakoltatás volt, hogy önként költöztek ki. (Persze erőszak, kényszerítés, fenyegetés nélkül kell érteni az önként kifejezést, ezt remélem mondanom sem kell!)


A kiköltözési nyilatkozat, az nem végrehajtási záradék. Semmi köze hozzá és a kiköltözési nyilatkozat ellenére, ha a bérlő nem távozik, ugyanúgy eljárást kell kezdeményezni.


Nagyon csúnyán kevernek itt egyesek dolgokat, de közben azt hiszik, hogy nekik van igazuk.


Aki valami olyat írt, hogy ő szabta meg a határidőt a felszólítás kézhezvételét követően, megszabhat, de csak a törvényes kereteken belül. Ha attól eltérő, az semmis. Természetesen a határidő, nem maga a felszólítás, hogy pótolniuk kell a lakbér elmaradást, visszatérni a szerződés szerinti magatartáshoz.

2017. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Akkor hogyan lehet kiköltöztetni az ilyet?

Végrehajtó mennyi idő alatt intézkedik?

2017. jan. 21. 15:44
 26/29 anonim ***** válasza:

"Én már írtam...verőlegények gyorsan és hatékonyan dolgoznak"


Hát igen itt jön képbe amit az első hszben írtam tetézve az önbíráskodás fogalmával.

2017. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
És mivel bizonyitja hogy épp én azaz a tulaj küldte rájuk a legényeket ? Az ilyen embereknek biztos hogy van több "haragosa" is !!
2017. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ne teljes lakást adj ki csak papìron szobát . Meg be van jelentve egy rokon a cìmre . Csak közokirat jó , az ügyvèd papîrjait is viheted a közjegyzőhöz de ìgy már drága. Vannak nagyon szuper vègrehajtók , mèg a felszólìtást is ők intèzik . Volt olyan bèrlőm csinált egy kis adóságot , mèg őt èv mulva is bevasalták a fizetèsèből ! De volt olyan vègrehajtó is ahova csak a pènzt hordtam ....
2017. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 apababa ***** válasza:
A vizet a szolgáltató teljesen nem zárhatja el csak korlátozhatja. Közegészségügyi okok miatt.
2017. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!