Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan mondjam meg a főbérlőne...

Hogyan mondjam meg a főbérlőnek, hogy elköltözöm?

Figyelt kérdés

A főbérlő rokon. Elegünk van a viselkedéséből, iszik. De amikor nem, akkor nagyon rendes, jó ember. De hétvégente elszabadul a pokol. Már előre félek mindig, hogy épp mit fog alakítani.

Lényeg, hogy adódott egy lehetőség, elköltözhetnénk egy másik albérletbe, pár házzal odébb.

De nem tudom, hogy hogyan közöljem vele, ha megkérdi miért, akkor mit mondjak?

Nem mondhatom, hogy azért, mert nem tudjuk tovább elviselni azt, amit művel és félünk. Ő abszolút nincs vele tisztában, hogy miket csinál részegen. Megbántani nem akarom....

Valakinek nincs ötlete?


Köszönöm!


2017. febr. 14. 00:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mégegszer mondom, ne hallgass azokra véletlenül se, akik azt mondják h beszéljetek vele. Az alkoholizmus nem így működik. + nektek se kutyátok se macskátok. Ha az apátok lenne, ok, de így hogy csak valami rokon, egyszerűen nem éri meg a vesződséget. Több év masszív ráhatás kellene, hogy ebből kihozzátok, egy sima beszélgetés csak haragot szülne.

Amíg kórházba vagy börtönbe nem kerül, addig a fejetek tetejére is állhattok.

2017. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tapasztalom én is sajnos. Hiába próbál vele akárki is beszélni.. a saját gyereke se tud rá hatni.. :(

Karácsonykor is meghívtam ebédre, de inkább kocsmázott....

Mi meg még azért fiatalok vagyunk hozzá, hogy ez azért a mi életünkre is hatással van rendesen. Sajnálom, meg minden, de úgy gondolom, hogy ebből nem szabad nekünk lelkiismereti problémát csinálni, és tűrni.

2017. febr. 15. 19:02
 13/13 anonim ***** válasza:
lehet hogy pont egy kívüllálló véleménynyilvánítása adná meg a szükséges lökést hogy elinduljon valamerre. nekem az jött le a beszélgetésből hogy se a főbérlő, se a kérdező (és társa) nem rossz szívű ember. Tessék neki elmondani, azt ami zavar, úgy, ahogy kérdezted. Érzelemmentesen. Nem sajnálkozva, nem ítélkezve. Úgy ahogy le van írva itt. Mondd el neki. Ne számíts arra, hogy megváltozik tőle. De add meg a lehetőséget arra, hogy úgy lehessen. Néha tényleg csak ennyi kell- ...
2017. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!