Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljunk, ha minden...

Mit csináljunk, ha minden bepenészedik?

Figyelt kérdés
Egy éve költöztünk a mostani albérletünkbe, ami teljesen frissen felújított társasház. Műanyag nyílászárókkal. Állandóan tiszta víz az ablak, a párkányon sokszor áll a víz. Minden reggel szellőztetek, de mintha semmit nem érne. Résnyire hagyjuk estére is az ablakot hogy legyen minimális szellőzése, de a pára és a víz ugyanúgy ott van. Tegnap benéztünk az éjjeliszekrény mögé, tiszta penész a hátulja, azt hittem sírva fakadok, mert fél éve vettük. A kanapé oldala szintén kezd penészes lenni, szintén fél éves bútorról van szó. Korábban vettem az ablakba ilyen párafelszívó gyöngyöket amik alulra vezetik a vizet, meg is telik kb 2 hónap alatt de nagyon kevésnek bizonyul. Olvastam, hogy javasolják a klímával való szárítást, de az irdatlanul enné az áramot, ez nem igazán fér bele, így is nagyon sokat fizetünk. Mi lehetne a megoldás? Nagyon idegesít, hogy így tönkremennek a bútoraink, meg egyáltalán hogy merje venni még újakat így...előbb erre megoldást kell találni. Nem lehet mindig nyitva az ablak sem.

2017. febr. 15. 12:00
1 2 3
 1/23 longlife ***** válasza:
Mivel fűtötök?
2017. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján azt lehet elmondani, hogy nagyon-nagy a páraterhelés (főzés, mosás-teregetés?), elégtelen a szellőzés, kevés a fűtés (még hőhíd is bejátszhat).
2017. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%

A nyílászárókkal lehet gond. Nem megfelelőek.

Semmit sem tudsz csinálni.

Jelezném a tulajdonosnak, hogy nézesse meg és csináltassa meg.

Ha nem akarja, akkor én keresnék másik albérletet.

2017. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Radiátor fűt. Főzéskor elszívót használok, fürdőben és wcben is légelszívó van. Teregetni a hálószobában szoktam, nincs szárítógépünk. Ez is valószínűleg hozzátesz, de már egyszerűen nem tudok többet szellőztetni... :/ Jeleztük már a tulajnak, de nem mondott semmi érdemegeset, csak az ablakot hogy állítsuk szellőző résre. De ez nem old meg semmit.
2017. febr. 15. 12:42
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos páraelszívó. Nekem az volt az előző lakásban, mert hozzátok hasonlóan brutális volt a penészedés, hiába vigyáztunk és szellőztettünk. Szigeteletlen ház volt műanyag ablakokkal, az északi oldal a hőhíd miatt állandóan csupa penész volt.

Mivel társasház volt, nem rajtunk múlott, hogy a többi lakót nem lehetett rávenni a külső szigetelésre.


Trotec márkájú párátlanítót vettünk, kb. 60ezer az ára, egyedül ez használt. A hálóba tettük, mert ott volt a legnagyobb a pára, nappal ment, éjjelre kikapcsoltuk. Így kb. havi 2000 Ft-tal növelte meg a villanyszámlát. 2-3 liter vizet összegyűjtött 1 nap alatt, amíg használtuk, nem penészedett a lakás.

2017. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én is néztem ilyet, csak hát ugye azért ez egy elég nagy kiadás! :/ Köszönöm azért, lehet ennél kötünk ki mi is majd h nem lesz megoldás. Sajnos még mindig inkább erre spórolom össze a pénzt, minthogy mindenünk tönkremenjen... :(
2017. febr. 15. 13:25
 7/23 anonim ***** válasza:
miután albérlet ami tök jó, mert megtehetitek,hogy nagyon gyorsan leléptek abból a penésztanyából
2017. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos azért ez nem így megy! Meg egyébként ezt leszámítva nagyon szeretünk itt lakni, mert jó helyen van, magát a lakást is szeretjük, egész jól kijövünk a lakókkal is, néhány kisebb dolgot leszámítva. Csak ez a pára dolog az egyetlen olyan nagyobb probléma. De költözni nem szeretnénk, ha csak nem nagyon muszáj. Előbb mindenképp próbálom megoldani a helyzetet, senki nem szeret költözni.
2017. febr. 15. 14:01
 9/23 anonim ***** válasza:

Szia


Földszinti a lakás?


Mert ha igen, és minden penészes, ott nagy a baj. Lehet, hogy csak látvány felújítást kapott, ami hatására több pénnzért ki lehet adni. Minél előbb el kell jönni. A penés.z léguti megbetegedéseket, allergiát okoz... Szóval elég veszélyes.

2017. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Venni kell 3-4 db páratartalom mérőt, és tenni egyet a konyhába, egyet a fürdőszobába, egyet a nappaliba és egyet a hálószobába. És a páratartalmat szellőztetéssel 55% alatt tartani. Bármelyik helyiségben 55% fölé megy, egy gyors kereszthuzatot csinálni az egész lakásban!

Nálatok valószínűleg 70% fölött van a páratartalom.

A páratartalmat nem a résnyire nyitvahagyott ablakkal kell csökkenteni, hanem a rövid, pár perces, de alapos légcserét csináló kereszthuzatokkal, amikor MINDEN ablak és ajtó nyitva van. Naponta több alkalommal. A bútorokat pedig nem szabad a falra feltolni. Egy 20 cm-es légrést minimum kell hagyni mögöttük, hogy a fűtés által keltett meleg légáramlatok oda is bekeveredhessenek, és azt a falat is a harmatpont fölötti hőmérsékletre felfűthessék.

2017. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!