Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljunk, ha minden...

Mit csináljunk, ha minden bepenészedik?

Figyelt kérdés
Egy éve költöztünk a mostani albérletünkbe, ami teljesen frissen felújított társasház. Műanyag nyílászárókkal. Állandóan tiszta víz az ablak, a párkányon sokszor áll a víz. Minden reggel szellőztetek, de mintha semmit nem érne. Résnyire hagyjuk estére is az ablakot hogy legyen minimális szellőzése, de a pára és a víz ugyanúgy ott van. Tegnap benéztünk az éjjeliszekrény mögé, tiszta penész a hátulja, azt hittem sírva fakadok, mert fél éve vettük. A kanapé oldala szintén kezd penészes lenni, szintén fél éves bútorról van szó. Korábban vettem az ablakba ilyen párafelszívó gyöngyöket amik alulra vezetik a vizet, meg is telik kb 2 hónap alatt de nagyon kevésnek bizonyul. Olvastam, hogy javasolják a klímával való szárítást, de az irdatlanul enné az áramot, ez nem igazán fér bele, így is nagyon sokat fizetünk. Mi lehetne a megoldás? Nagyon idegesít, hogy így tönkremennek a bútoraink, meg egyáltalán hogy merje venni még újakat így...előbb erre megoldást kell találni. Nem lehet mindig nyitva az ablak sem.

2017. febr. 15. 12:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó! Hidd el, van az a páramennyiség, amit szellőztetéssel egyszerűen már nem lehet megoldani. Ha félóránként csinál 10 perc kereszthuzatot, akkor is penészedni fog, ráadásul kifagy a lakásból úgy, hogy közben ráfizeti a gatyáját a fűtésszámlára. Saját tapasztalat.
2017. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 kovpet ***** válasza:
100%

Két dolog számít: ne legyen pára és ne csapódjon le az, ami mégis van.

Ne legyen: meg kell tudni, hogy miből lesz a pára. A teregetésből? Sokan vagytok és mindenki szobabiciklizik? :) Szabad vízfelület van egész nap, pl tele a kád? Ezt a páratermelődést kell megszüntetni vagy mérsékelni.

A szellőztetéssel kimegy a pára, de ha folyamatosan újratermelődik, az nem jó. Azért a rendszeres szellőztetés (ahogy már írták: gyors kereszthuzat) mindenképp szükséges.


A másik meg, hogy miért csapódik ki. Egyrészt azért, mert sok van és a harmatpont fölé ,megy a páratartalom. Másrészt, mert nem fűtötök eleget és a harmatpont alá megy a hőmérséklet (esetleg az említett hőhidak miatt csak bizonyos helyeken). Hány fok van nálatok?


Csak ezek tisztázása után vennék páramentesítőt, mert ha a baj forrását találjátok meg, akkor felesleges.

2017. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Első emeleti lakás. A szellőztetéssel az a helyzet, hogy egyszerűen nem tudok otthon ülni egész nap, hogy szellőztessek! Minden reggel nyitva egy órán keresztül az ablak. Ennyit tudok rászánni, nem mehetek el otthonról úgy, hogy nyitva hagyom! Résnyire szoktam csak. Az éjjeliszekrényünknél simán megvan a 15-20 centi a faltól, mégis így járt...kanapénk az rá van tolva a falra, csak 1-2 centi rés van, még nem tudtam kihúzni hogy megnézzem, előre rettegek, mert az oldala az amit láttam hogy penészes és ott még egy 7-8 centi hely is van.
2017. febr. 15. 17:42
 14/23 A kérdező kommentje:
Ha a teregetés, akkor miért az egész lakás? Csak a hálóba szoktam teregetni, mégis a nappali és a fürdő is tiszta víz, legalábbis az ablak meg a párkány. Más páraforrás nem lehet, kádunk eleve nincs is. De ilyen szintű párásodás nem tudom elhinni, hogy attól a 15 darab kiteregetett ruhától lenne csak...
2017. febr. 15. 17:45
 15/23 anonim ***** válasza:

Hogy és mivel fűtesz? Hány fok van a lakásban?

Mivel állítod elő a melegvizet?

2017. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
18-23 fok között szokott lenni átlagban, napközben nem megy a fűtés csak ha nagyon muszáj.
2017. febr. 15. 17:46
 17/23 kovpet ***** válasza:

Ne egy órát szellőztess résnyire nyitott ablakkal, hanem 2 percet, kitárt ablakokkal, kereszthuzattal.


Nap közben elvileg nem kell szellőztetni, mert nem keletkezhet pára, hiszen nincs otthon senki.

Nincs csőtörés vagy akármi, ami indokolná a párát? A forrást kellene kideríteni mindenképp. Addig nem lehet megoldani a problémát, amíg nem tudjuk, hogy mi okozza azt.

2017. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Szellőztetni kitárt ablakkal szoktam, résnyire hagyom ha elmegyek otthonról, meg estére.
2017. febr. 15. 17:48
 19/23 kovpet ***** válasza:
100%

Egész nap résnyire nyitva az ablak a mínuszban?

Az nem jó, fűteni kell, hogy meleg legyen és akkor a levegőben lévő pára nem csapódik ki.


Tényleg jó lenne mérni a páratartalmat, mert így csak tippelni lehet.

2017. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Veszek ilyen páratartalom mérőt és megírom majd az eredményt. Szerintem azért az átlag 22-23 fok az elég jónak mondható, sosincs hideg vagy hűvös a lakásban. A résnyire hagyott ablakot a tulaj tanácsára alkalmazzuk... Persze nem szentírás az se.
2017. febr. 15. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!