Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért akad ki bárki is, ha...

Miért akad ki bárki is, ha gyerekes embernek nem akarják kiadni a lakásukat a tulajdonosok?

Figyelt kérdés
Több albérletes csoportban is benne vagyok Facebookon és állandóan megy a felháborodás a kedves anyukák részéről, hogy mégis mi az, hogy valaki úgy merészeli meghirdetni a lakását, hogy gyerekkel nem kiadó és még kauciót is kér. Szerintem senki nem mondta nekik, hogy csupasz s*ggre vállaljanak gyereket, de ez természetesen az ő dolguk, ebbe nem lehet beleszólni - csak akkor az meg hadd legyen már a tulajdonos döntése, hogy kinek adja ki a lakást...
2017. márc. 20. 20:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván gyerekkel vannak gondok és itt a legkevesebb a pénz is általában. Vannak kivételek, na de akinek van pénze, az vesz lakást, vagy hitelt fel. Mindig az anyagi problémákkal küzdök mennek albérletbe gyerekkel. Illetve gyerek van, akkor nagyon nehéz kirakni a családot és ettől fél mindenki.
2017. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%
Egyetertek kerdezovel es elso valaszoloval is!
2017. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
79%

szerintem az a probléma,hogy általánosítás van.

mi is albérletben élünk,most jön a második gyerek,de nem nevezném magunkat szegénynek,mind8g mindwnt időben kifizetünk,a lakást leparkettáztuk,kifestettük,ha valami elromlik akkor azt megjavìtatjuk,de a sok nemfizető miatt szìvunk mi is,mert szerettünk volna nagyobba költözni.

a hitelt "lazán" tudnánk fizetni,sőt sokkal kevesebbre jön ki,mint az albérlet ára,de hiába dolgozunk(ok én most nem,de gyerek előtt keményen)a megfelelő önrészt nem sikerült még összerakni.meg lesz az csak idő kell még hozzá.(nem,mi nem a 0ft önresszel allambácsi adja a szoszpoltot tipusu emberek vagyunk,szépen gyűjtőgetünk)

gondolom a háborgó anyukák épp azon a ponton vannak,hogy ők fizetnének,de nem adja ki nekik senki,az azért kétségbeejtő érzés lehet és a mai világban a saját lakás igenis a luxus dolgok közé tartozik

2017. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
48%

Mindig az anyagi problémákkal küzdök mennek albérletbe gyerekkel.


Nekem meg csak olyan gyerekes ismerősöm van albiban, aki már eladta a régi lakást, de még nem tud beköltözni az újba...

2017. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
6%

3-as-nak


Hitelt önrész nélkül is lehet felvenni...

Áruhitel + lakás hitel

szabad felhasználású + lakás hitel

Csók + államilag támogatott hitel

Ügyvéd által írt papír, hogy az ügyvédnél van 1 millió ezt az ügyvédek 20-30eft-ért megcsinálják.

Vagy a tulajdonossal megemelitek az árat és ott van a kezdő tőke...

2017. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
3%

4-es nek


Szerintem te vagy albérletben gyerekkel...

2017. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Felháborodni lehet, de egy tény. A saját tulajdonával mindenki azt csinál, amit akar. Ha nem akarja gyerekeseknek, kutyásoknak, vörös hajúaknak stb. kiadni a lakását, akkor nem és kész. Ez ilyen egyszerű, másik kiadó lakást kell keresni.
2017. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
51%
5-ös,köszönöm szépen ezt a verzió még nem is jutott eszünkbe,nem hiányozna már sok a sajáthoz,így akár sikerülhet hamarabb,tényleg köszi,utánajárunk :)
2017. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
6, nem, én 20 éve a sajátomban élek, anyukámét meg kiadtuk, ott is olyan háromgyerekes család lakik, akik majd ősszel tudnak beköltözni a házba, amit vettek.
2017. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%
9 éve élünk gyerekkel/gyerekekkel albérletben, de köszi, nincsenek anyagi problémáink :D Ilyen hülye általánosítást régen hallottam már. Mondjuk nekünk azzal sem volt sosem gondunk, hogy találjunk lakást, ha költözni akartunk. Nem tudom, hogy aki annyira félti a lakását, az minek akarja egyáltalán kiadni, de mindegy, ő dolga. Persze mi mondjuk mindig bútor nélküli lakásokat vettünk ki, itt senki nem izgul, hogy a gyerek esetleg megkarcolja a nagymama lekoszvadt kétajtós szekrényét. Van mindenünk saját, hülyét is kapnék mások bútorai között. A lakást mindig frissen festve vesszük át, és úgy is adjuk vissza költözéskor. Úgyhogy nem tuodm, miben lehet bárkinek is zavaró, ha gyerekkel bérel valaki lakást, bár az is igaz, hogy tőlünk sose kérdezték előre, hogy gyerekkel megyünk-e. Kulcsátadáskor látták persze, hogy van gyerek is, de sose gondoltam, hogy nekem ezt előre meg kéne említenem.
2017. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!