Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek, ha ugy gondolom,...

Mit tegyek, ha ugy gondolom, lop tőlem a lakótársam?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: a pénzemet az éjjeliszekrényem fiókjában tartom, boritékban. Multkor, amikor vettem ki belőle, már feltűnt, hogy kevesebb pénz volt benne, mint amire emlékeztem. De betudtam annak, hogy rosszul emlékeztem, és amugy is, a pénz olyan, hogy sajnos gyorsabban fogy mint szeretnénk.

Legutóbb beraktam a boritékba 4 darab 20 euróst (külföldön élek). 99%-ig ugy emlékszem rá, hogy eddig 2-t vettem ki belőle, s ma mégis amikor megnéztem, csak 1 db volt benne. Nagyon az a gyanum, hogy a lakótársam elvett belőle. Azért ő, mert más azóta nem járt a lakásunkban. De mégsem merek elé állni és szóvá tenni neki, mert mi van, ha esetleg én emlékszem rosszul, és 3-at kivetttem már? Kicsi az esélye, de mégis....nem irtam fel magamnak h mennyi volt benne, nem is véstem emlékezetembe erősen, semmi ilyen, s igy, amig akár 1 % esélye is van hogy tévedek, nem akarom őt gyanusitani.

Az lenne a kérdésem, hogy mit tehetnék, hogy derithetném ki hogy lopott-e?

Ilyenekre gondoltam, hogy hagyok a boritékban csalinak több kisebb értékű papirpénzt, felirom magamnak hogy mennyi volt benne, s fogom figyelni. Az ajtót sajnos zárni nem lehet. Magamnál nem akarok állandoan sok pénzt tartani.

Gondolkodtam már különféle jobb rejtekhelyeken, ill. lezárt boritékban, vagy ami még jobb, lakattal zárható dobozban tartani a pénzem. De, most már nem hagy nyugodni a dolog, és ki akarom deriteni mindenképpen, hogy lopott-e! Ugyanis, ha egyszer lopott, biztos hogy többször is rá fog járni....

Na szóval csak kiváncsiságból kérdezem, ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2017. márc. 24. 11:47
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha valóban úgy gondolod, hogy lop tőled, nem fogja visszatántorítani holmi zárható doboz, meg újabb rejtekhelyek. Ha tényleg rá akarsz jönni lop-e, akkor én kitenném a pénzt valami jól látható helyre, kiraknék egy kamerát dugiban, hogy ne lássa, aztán várnék. Ha ez meg volt meg mutatnám neki a felvételt, és mondanám neki, hogy vagy most visszaadja az utolsó centig a pénzt amit ellopott, vagy a felvétellel a rendőrségre mész. Én tuti így csinálnám, szerintem ez a legegyszerűbb módja, szégyenében elsüllyedne.
2017. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volna jobb bankszámlát nyitni?
2017. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van bankszámlám, viszont bank kártyám nincs hozzá, ugyanis itt ebben az országban külföldiként nem egyszerű kártyát kapni, több 100 euro depozitot lefognak a számláról, igy még nem kérvényeztem. Fizumat mindig készpénzben veszem fel a bankból, ezért tartom otthon.

Kamera jo megoldás lenne, csak nem tudom honnan szerezzek.

2017. márc. 24. 12:22
 4/7 anonim válasza:
83%
Telefonod?
2017. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rakj a borítékba egy beélesített egérfogót! :)
2017. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben semmin sem változtatnék, nem keresnék új dugihelyet, mert ez óvatossá teheti a lakótársadat, gyanút foghat ő is. Csak felírnám mindig pontosan, hogy mikor mennyit rakok a borítékba és mennyit veszek ki belőle (ezt viszont kőkeményen betartani). Ha hiány van, akkor egyértelmű a dolog.

Ha kell bizonyíték is, akkor meg fillérekért lehet már venni mozgásérzékelős, nagy felbontású kamerát, ami wifivel küldi a rögzített anyagot számítógépre. Azt szépen elrejteni, csinálni pár próbafelvételt esetleg előtte, hogy biztosan jó anyagot rögzítsen. Onnantól meg már azt csinálsz amit akarsz, te vagy nyerő alkupozícióban.

2017. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kész, ugy döntöttem, nem fogok idegeskedni és azt lesni, fog-e lopni (még az kéne hogy megint lopjon és letagadja)!

Ma szépen fogtamt magam, elmentem a bankba, kérvényeztem a bankkártyát (amit hálistennek most már depozit nélkül odaadnak, mivel mindig volt egyenleg a szánlámon és a fizum is oda érkezik),egy hét mulva meg is kapom, addig a maradék pénzemet magamnál tartom (fizu előtt már ugysincs olyan sok :D, s többé nincs boritékban rejtegetés. Az üres boritékba pedig bele tettem egy cetlit,amire ráirtam:"Hahaha, jó lenne, mi???" - ha esetelg megint lopni szeretne majd...

2017. márc. 24. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!