Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Be jöhet a tulaj az albérletbe...

Shika kérdése:

Be jöhet a tulaj az albérletbe előzetes tájékoztatás és a bérlők jelenléte nélkül?

Figyelt kérdés

Utólag tudtuk meg a kapcsolattartónktól, hogy a tulajdonos be jött a lakásunkba amíg mi nem voltunk itthon. Meg tehet ilyet, illetve ilyenkor valamilyen lépést megtehetünk a vagyonunk és az intim szféránk védelmében? Történt szerződésszegés, vagy akár tv-zni beülhet ha nem vagyunk itthon? Hozzáfűzöm még, hogy van bérleti szerződés, tehát nem 'feketén' lakunk itt.

Engem nagyon zavar, kitudja legközelebb ha elutazunk 1-2 napra eltűnnek a nagyobb értékeket képviselő vagyontárgyak.

Köszönöm előre is a segítségeteket.



2017. máj. 2. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

NEM semmi esetre sem mehet be, söt elvileg kulcsot sem tarthat magánál.

Ahhoz, hogy a lakásba bemenjen kell, hogy legyen végzése róla, amit a bíroság ítél meg neki.


De egy csapdát tudtok neki csinál. Mikor néhyány napra elmentek, öntsetek le lisztet a bejárat elött 2m -esen. Ha kinyitja az ajtót, vagy megilletödik és nem megy tovább, vagy nem veszi észre és össze járkálja.

Ha kinyitjátok az ajtot, ne menjetek be, hanem nézzétek meg, hogy tényleg össze van-e járkálva. Ha össze járkált, akkor egyszerüen annélkül, hogy bemennétek hívjátok a rendöröket. Megmondjátok, hogy gondoltátok, hogy valaki bejár hozzátok rendszeresen ezért csináltátok... Mikor bementek, a rendör akarja majd tudni, hogy láttok-e valamit ami eltünt. Ekkor érdemes úgy csinálni, hogy egy drága laptop, vagy telefont nem találtok... így megfogják kérdezni kinek lehet kulcsa a lakáshoz és a tulajnál fogják kezdeni a keresést... pár nap múlva meg bejelentitek, hogy a laptopot a szüleiteknél felejtettétek, megszünik az eljárás, de Ezzel azt gondolom a tulajt el fogjátok riasztani teljesen.

2017. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos igen, gondoltam már hasonló dologra, de ez még csak most fordult elő elösször. Vagyis most jutott el a fülünkbe. Nem tudom, hogy történt e már ilyen. Ha jól tudom magánlaksértésként tudok eljárást indítani, esetleg ezzel meg tudom fogni a tulajdonost (tetlegesség nélkül) annak érdekében, hogy ne forduljon elő többször ilyen? Tehát egyenlőre szeretném azért a hatóságok bevonása nélkül rendezni ezt a dolgot, ha lehetséges.
2017. máj. 2. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele, és cserélj zárat!
2017. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Zárcsere a helyes megoldás, erre jogotok van, ha az egész lakást bérlitek. Plusz egy telefon a tulajnak, hogy nem díjazzátok a besurranást, és ne lepődjön meg, hogy nem nyitja a kulcsa az ajtót.
2017. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 DrNest ***** válasza:
61%

N E M !!!

Birtokvédelmi jog. Nézz utána!


Egy esetben lehet bemenni, ha ezzel súlyos anyagi kárt, vagy katasztrófát előz meg. Ekkor is kell két tanú + jegyzőkönyv.

Zárcsere. Ha elköltöztök visszateszed az eredeti zárat. Ennyi.

2017. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mehet, a szerződésben nincs amúgy benne? Szerintem is cseréljetek zárat. Kiköltözéskor meg vissza.
2017. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!