Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melegként albérlet - lakò...

Melegként albérlet - lakòtárs?

Figyelt kérdés

Pár kérdés.

- Ha majd szobát bérelek, a lakòtársaimnak bemutatkozásnál elmondjam, hogy meleg vagyok?

Nem mászok rá senkire, csak lány helyett fiút viszek fel.

- Szerintetek lehet belőle probléma?

- Ti, hogy reagálnátok le? Mi lenne a véleményetek?

- Főbérlővel tudassam, vagy felesleges?


Amúgy látszik is rajtam, meg nem is. Nem lepődsz meg annyira, ha megmondom, de magadtòl nem jönnél rá.



2017. máj. 4. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet megmondani előre, minden ember más. A főbérlőnek semmi köze hozzá, de a lakótársadnak illik szólni. Sőt, én eleve úgy keresném a lakótársat. Én amúgy még örülnék is neked.
2017. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Lakótársakkal illik közölni, hiszen ki akarna egy olyan helyen lakni, ahol ez probléma, és vita forrása lehetne? Annak semmi értelme, hogy beköltözöl, és másnap már azt kívánod, hogy bárcsak soha ne mentél volna oda.

Nem mindenki fogadja el, még akkor sem, ha normális vagy.

Szóval igen, lehet belőle probléma!


Személy szerint nem zavarna. Nem igazán botránkoztat meg az ilyen dolog, csak tartsák tiszteletben, hogy én nem vagyok az.


Főbérlővel persze, hogy illik közölni, de csak akkor ha ő is ott lakik, különben meg elék a lakótársakkal egyeztetni, azonban ha jófejnek látod a főbérlőt, elmondhatod neki is, nehogy később valamelyik lakótárs megemlítse a dolgot, és úgy érezze, hogy átverted.

2017. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a főbérlőnek nincs hozzá köze.

Amúgy lányként engem abszolút nem zavarna

2017. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nemcsak a tulajdonosnak, de a bérlőtársaknak sincs hozzá közük, mert a szexualitása mindenkinek a magánügye.

Eszembe nem jutna, ha beköltözök egy bérelt lakásba és látom, hogy ketten az ott lakók közül melegek, hogy úgy indítsak, hogy én heteró vagyok és zavar e ez valakit?


Viszont ha te úgy gondolod a saját nyugalmad érdekében, hogy jobb a békesség, akkor közöld velük, de még a szerződés aláírása és a kaució letétele előtt.

Nem tudom, hogy ez technikailag hogy oldható meg, de mondd a tulajnak, hogy mielőtt végleg megállapodnátok, szeretnél megismerkedni a lakótársakkal.

Azt, hogy a tulaj ne legyen ott, nem tudom hogy lehet kivitelezni, de mondd már, legfeljebb megtudja ő is, ...és akkor mi van?

Legrosszabb esetben keresel másik lakást.

2017. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár a megjelenésem mást sugall (nagydarab tetovált skinhead) de engem nem zavarna... sőt mindig is akartam titokban egy meleg havert akitől lehet öltözködési tanácsokat kérni :D
2017. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Utolsò: így van ez. A melegeket vetkőztetjük, a heteròkat öltöztetjük :P

2017. máj. 4. 23:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mond el a lakótársaknak, de a tulajdonosnak nem, csak akkor ha ő is ott lakik.


Ez nem tartozik rájuk, de így kitudod szűrni a homofóbokat.

2017. máj. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, én amikor albérletbe megyek, nem a szexuális szokásaim ismertetésével kezdem a bemutatkozást, hogy hetente háromszor rejszolok, és kétszer dugok. Ez magánügy. Esetleg a lakótárs később rájön, de ha jófej vagy amúgy, akkor nem fogja zavarni. Mint ahogy téged sem fog zavarni, ha egyszerrre két-három csajjal rendezne szolid, csendes orgiát a saját lakrészében :-)
2017. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Szerintem a leendő lakótársaknak mindenképp szólj! Én amúgy lányként örülnék meleg lakótársnak :) Pont most költözök én is vidékről Pestre, szóval keresőben vagyok, de őszintén szólva úgy gondoltam, könnyebb lesz szimpatikus, igényes, intelligens fiatalokat találni :( Te is egyetemre mész?
2017. máj. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ezt neked kell igazából érezned, de én biztosan nem tenném.

Valaki azt írta, hogy ő már eleve így keresne. Miért is annyira lényeges információ ez?

Mások sem úgy keresnek lakást, hogy: "hetero vagyok, horkolok, kék fogkefém van, nem takarítok és hagyom a tejet megsavanyodni a hűtőben."

Magánügy vagy sem, úgyis kiderül - vagy nem - de amíg normálisan fizetsz a lakásért, nem rongálsz, csendben vagytok... stb. addig senkinek semmi köze nincs hozzá, hogy kit viszel fel a lakásra.

Se a főbérlőnek, se a lakótársnak.


Ha úgy érzed, hogy jobb a békesség meg ilyesmi, meg látod rajtuk, hogy rendesek, jófejek, akkor szerintem elmondhatod, hogy véletlenül se legyen meglepetés, de gondolom mikor bemutatnak random embereknek sem közlöd ezt az információt rögtön.

2017. máj. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!