Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg ilyen nehéz ez?

Tényleg ilyen nehéz ez?

Figyelt kérdés

20 éves végzős gimnazistaként keresek 1-2-3 hasonló korú fiatalt, hogy közösen béreljünk lakást Budapesten. Bár közel 470 pontom lesz, a kollégiumban nagyon kevés a hely, sajnos nem fogok bejutni. Nincsenek igazából nagy igényeim, egy pár szobás, igényes kis lakást szeretnék jó tömegközlekedéssel, megfizethető áron.

A gondom az, hogy egyszerűen nem találok normális embereket. Minden második 'lakótárs' vagy gyerekes, vagy hihetetlen buta, stb.

Tényleg ilyen nehéz manapság okos, intelligens, magikra igényes fiatalokat találni? Sajnos egyedül költözöm, ismerőssel nincs lehetőségem összecuccolni. Bármi javaslat, hogy hol érdeklődjek?

20L



2017. máj. 20. 16:47
 1/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
93%
Legegyszerűbb ha alapból csak szobát keresel, melletted meg lakik aki lakik. 2-3 emberrel sokkal nehezebb egyben lakást keresni, mert egyszerűen mindenkinek más igényei vannak.
2017. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Inkább kötök kompromisszumot a helyet illetően, mint azzal kapcsolatban, hogy kivel lakom. A jó lakótárs áldás!
2017. máj. 20. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

A lakótárs az lakótárs és nem élettárs, ezt jegyezd meg, mert sokan ezzel nincsenek tisztában.

Ha beköltözéskor pontosan lefektetitek a szabályokat, akkor nem lehet probléma.

Ki mennyit fizet és mibe, ki mikor használja a közös helységeket, ki mikor soros a közös helységek takarításában, ki hol fogadhat barátokat, azok mennyit veszik igénybe a közüzemi dolgokat, ki dohányzik és hol, ... stb.

Ha ez megtörtént, akkor teljesen közömbös, hogy a lakótárs gyerekes, vagy szerinted buta.

Ha szállodában, vagy panzióban múlatod az időt, ott sem szabhatod meg, hogy ki lakik a szomszéd szobában.

Barátokat nem az albérletből keressük, ez nem a Jóbarátok!... ilyen fíling csak az amerikai filmekben van.

De ha mégis kialakul valami barátság, az csak külön bónusz.

Ne haragudj, te vagy egy idealista álmodozó vagy, vagy te vagy a gyerekes!

2017. máj. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy gyerekes lennék. Az egyetemi éveimet nem úgy akarom leélni, hogy szia-szia viszonyban vagyok a lakótársaimmal! Szerintem normális fiatalként egyáltalán nem furcsa, hogy igényem van a jó kapcsolatok kialakítására! Nem házastársat keresek, hanem életvidám, intelligens, igényes fiatalokat. Ennyi. Nem kioktatást kértem.
2017. máj. 20. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Jajj nem kell ennyire megsértődni.

Tanácsot adott, nem is rosszat.

De ha te okosabb vagy, lehet nem megfogadni.

És a saját károdon ugyanezt megtanulni.

2017. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
86%

"A jó lakótárs áldás!"


Ez szépen hangzik, a gond ott kezdődik, hogy lakva ismered meg az embert. Hiába látod azt valakin elsőre hogy hú de jó fej, később ugyanúgy pokol lehet mellette lakni.


Legjobb helyem ott volt, ahol gyakorlatilag nem ismertem a másik két lakót. Ők is dolgoztak, tanultak, csajoztak, de szinte heti 1-2 alkalommal ha összefutottunk a konyhában és annyi.


Ahogy írták előttem, a lakótárs nem élettárs. Én lassan 10 éve lakom másokkal, kollégium, albérlet, tényleg nem olyan mint a filmekben.

2017. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, mit mondtok, de én is laktam már mással (nem családdal) és tudom, mi a különbség a jó és rossz lakótárs között. Miért ne kereshetnék olyat, akivel legalább a jó viszony esélye megvan?
2017. máj. 21. 00:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A jó lakótárs áldás!"


Így igaz!


És ki a jó lakótárs?

- aki pontosan fizet és minden vonatkozásban korrekt

- betartja a megállapodásokat

- nem hagy koszt maga után

- de nem is mániásan kerget az őrületbe a tisztaságmániájával

- nem telepszik rád, nincs mindenütt ott a személyével és a cuccaival

- nem csinál átjáróházat a lakásból számodra idegenekkel

- nem okoz neked napi kellemetlenséget valami szenvedélyével, hobbijával

- nem hangos, nem tolakodó

- normálisan éli az életét és téged is élni hagy.


"Miért ne kereshetnék olyat, akivel legalább a jó viszony esélye megvan?"


Ha a fentebb felsoroltak megvannak, akkor eleve adott a jó lakótársi viszony.

Ha te ennél is többet vársz egy jó lakótárstól, - sőt többektől - akkor nagyon sokáig fogsz reménytelenül keresgélni.

Azt kellene megértened és elfogadnod, hogy nem baráti társaságot kell keresned, hanem élhető közösséget.

A barátokat gyűjtsd másutt, ahol megvan a közös érdeklődési kör, a közös hobbi, a hasonló szellemi szint, stb.

2017. máj. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek után valószínűleg én is kapom majd a savat, de nem baj.


Már elnézést, de azért kicsit máshol jártok!

Igen, én is mindig kerestem, a Jóbarátok feeling-et. Az viszont messze nem igaz, hogy ez csak egy filmes idealista álom lenne. A 30 évvel ezelőtti időkben is és a mai időkben is megvan ez, csak a megfelelő helyen, a megfelelő emberekkel kell lakni.

Az én szüleim a Tabán utcában (Bp) laktak régen. Ott is mi volt vasárnap? A kapuk akkor még normálisan rácsosan zárhatóak voltak, ez tény, míg ma már leütöd a kaputelefont és bent is vagy. De akkor is! Mindenki az egész lépcsőházban nyitva hagyta az ajtóját, a 80 évestől a 20 évesig, és szabadon járkáltak egymás közt. Ebben benne volt az a lakás is, amiben 15 éve lakott egy kis család, de benne volt az a lakás is (és a lakók is), ahol fél évente változtak a lakók. Az új lakók is beleszálltak 2-3 hét után.

Akkoriban pedig sokkal jobban szerették anyámék azt a helyet. Ott kb. 40 lakás volt egy lépcsőházban. Most meg...4 éve költöztünk ebbe a lakásba ahol most vagyunk, 16 lakás van a lépcsőházban, de még mindig nem tudni, hogy biztosan beengedheted-e a kapun, azt aki mögötted áll.

Ezt pedig nem lehet a besurranókra, meg a "ki tudja mit akarhat", és egyéb "természetesnek" csúfolt kétkedésre és biztonsági cselekvésre fogni! Ez szín tisztán annak a hibája, hogy szimplán a lakók nem hajlandóak megismerkedni egymással!


.

.

.


Kérdező!


Én ajánlom, hogy ne csak kifejezetten hirdetőoldalakon keress!

A facebook-on vannak lakótárs kereső csoportok. Ott lépj be az egyikbe, majd írd meg amit szeretnél. Én mondjuk így szoktam megfogalmazni: "Szeretném, ha a lakótársakkal nem egymás mellett élés lenne, hanem együttélés."


Még egy rész a válaszolóknak: Remélem senki nem követi el, azt a logikai vitahibát, hogy az előző idézőjeles mondatomra, következtetve reagál! Én itt a helyzetről írtam. Aki az "élettárs, lakótárs, barátság, stb" viszonyt akarja felhozni, az az én írásomra helytelen, elfogadhatatlan reakció! Én nem a két ember közti kapcsolatot írtam le (ami jelen kérdésben nem is mérvadó), hanem a helyzetmegnevezést.

Attól, hogy az egymás mellett élésből átmegy a dolog együttélésbe, még nem lesznek a felek lakótársból élettársak, vagy barátok!

2017. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!