Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Adott egy albérlet, ahol a...

Adott egy albérlet, ahol a főbérlő x évre aláír egy elővásárlási jogot alapító szerződést a bérlő részére. Ebben benne van, hogy addig amíg ez az x év le nem telik nem adja el és nem kínálja eladásra senkinek az ingatlant. Változtahat ezen?

Figyelt kérdés

Na most időközben meggondolta magát és úgy dönött ha most nem fizetek elajándékozza a házat. Megteheti ezt?



A bérleti díj mindig rendesen van fizetve, a számlák az én nevemre jönnek, de időben van fizetve minden.


Eléggé szemét húzásnak gondolom ezt tőle, mert elég sokmindent csináltattunk meg a házon és csak a szerződés miatt.

Amúgy a bérleti szerződés határozatlan időre szól az elővásárlási jog suerződésből pedig még van pár év hátra.



2017. júl. 13. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés attól szerződés, hogy azt be kell tartani, az nem játék.

Eltérő magatartás szerződésszegésnek minősül és kártérítést kérhettek, vagy ha nem sikerül megegyezni, akkor perelhettek.

Nem csak a felújításba fektetett pénzeteket, hanem un. bánatpénzt is kérhettek, aminek a nagyságát ti határozzátok meg, de a bíróság hagyja jóvá.

2017. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Bár most, hogy olvaslak, cseles a fickó!

Mert az nincs a szerződésben, hogy nem ajándékozhatja el!

Tuti, hogy eladja, csak ajándékozást írnak, aztán a pénzt valahogy megkapja.

Légy résen, beszélj ügyvéddel!

2017. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nyíltan megmondta hogy azért akarja rokonnak ajándékozni, hogy eladhassa.
2017. júl. 13. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ügyvéd, de ezt nevezik kiskapunak.

Azért olvasd el a szerződést, hogy nincs e benne valami, amibe belekapaszkodhatsz.

Változatlanul az ügyvédet javasolnám, minden polg.hiv-ban van ingyenes jogi tanácsadás.

Ismer pl. a jog olyat is, hogy szóbeli szerződés, én emiatt buktam a rendőrségen, amikor ellopták az autómat.

Előtte a pasival megbeszéltük, hogy megveszi, elment egy "próbakörre" soha többet nem láttam az autót.

Tudtam ki a pasi, feljelentettem.

A rendőrségen kijött határozatban, hogy a szóbeli szerződés is szerződés, tehát nem történt jogsértés, vagy bűncselekmény, az elmaradt vételárat hajtsam be polgári peres úton.

Ezt most azért meséltem el, mert vannak a jogban olyan dolgok, amiket mi nem ismerünk, de egy ügyvéd igen, érdemes egy kis időt rászánni!

És a felújítást vasald be rajta!

2017. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéddel konzultálnék.
2017. júl. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És új polgári törvénykönyv van!
2017. júl. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazból jobban szeretnék maradni, nagyon nehéz albéréetet találni és kutyát se látnak mindenhol szívesen. Remélem lesz valami megoldás. Köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 14. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az rendben, hogy nem akarsz rossz viszonyt, de ha "elajándékozza" akkor 99,9%, hogy úgyis költöznöd kell.

Akkor nem lenne jobb, ha felvennél hitelt és megvennéd, vagy legalább megkapnád azt, amit befektettél?

Nem ismerem a tulajt, de nem egyenes ember!

2017. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!