Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Annak mennyi a valószínűsége,...

Annak mennyi a valószínűsége, hogy egy főbérlő megbukjon a NAV-nál a sok le nem adózott bérlő miatt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, egy bejelentés esetén valóban kijönnek-e, és megbüntetik súlyos összegekre, ez lehet-e egy jó fenyegetési alap, ha nem korrekt módon jár el? Én most költözöm ki, de a 150ezer Ft-os kauciót nem akarja visszaadni 1 év után a sok rendszerváltás előtti málló bútorok állagromlására hivatkozva, amelyek már akkor is ilyenek voltak, amikor idejöttünk.
2017. júl. 15. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Miből gondolod h nem adózik? Láttad az adóbevallását vagy csak gondolsz valamit?
2017. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Talán onnan, hogy "szerződést" egy fecnin kaptam, ami lényeges elemeket egyáltalán nem tartalmaz, mindössze azt tudom bizonyítani, hogy valóban ott laktam.
2017. júl. 15. 17:23
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Tehát csak gondolsz valamit!
2017. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megint fogyatékos invázió van gyakorin?
2017. júl. 15. 17:46
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

"Megint fogyatékos invázió van gyakorin?"

Jól magadra ismertél T.Kérdező!

Szóval mi az ami nem tetszik egy év után?

Azzal a szerződéssel van bajod amit egy évvel ezelőtt aláírtál?

Akkor minek írtad alá?

A kaució a szerződésben rögzített feltételek mellett visszajár (már, ha teljesülnek).

Továbbra is kérdés, miből gondolod, hogy nem fizet adó?

Fenyegetési alapnak meg kifejezetten rossz, ha velem próbálnád meg, már jelentenélek is fel zsarolásért. :)

Hozzáteszem, fizetek adót, de ebből a bérlőm semmit nem "érzékel"!

2017. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Talán onnan, hogy "szerződést" egy fecnin kaptam, ami lényeges elemeket egyáltalán nem tartalmaz, mindössze azt tudom bizonyítani, hogy valóban ott laktam."


Te mint magánszemély nem láthatod az ő adóbevallását, tehát fogalmad sem lehet róla hogy adózik-e utánad.

2017. júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Menj akkor más albérletre.
2017. júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

"Egy év alatt egyetlen egyszer sem kaptam tőle számlát. Ha nem árulkodó jel az előbb leírtakon túl, akkor semmi sem"

Nem kell számlát adnia! Attól még adózhat, mert neked nem ad számlát! Nem érted, nem baj!


"tolvaj sóher senkiházi vagy, mint a tulajok nagy része, aki azt hiszi, hogy a kaució az valami hálapénz"

Ostoba és még irigy is vagy! Ha a rosszindulatodba fektetett energiát munkába vagy tanulásba fektetnéd még lehetne is belőled valami. Akár saját ingatlanod is lehetne. :)

A kaució nem hálapénz, az visszajár, ha a szerződés szerinti feltételek teljesültek!


"Mocskos férgek vagytok, nyugodt szívvel teszem meg a bejelentést."

Tedd meg nyugodtan!

A féreg az te vagy, de nem a bejelentés miatt. Emberileg vagy egy darab ......

Ilyen hozzáállással sanszos, hogy az élet más területén is lesz problémád!

2017. júl. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

"Egy év alatt egyetlen egyszer sem kaptam tőle számlát. "


És ? Nem köteles számlát adni. Sőt, magánszemély nem is számlaképes, sok tulajdonos sosem tudna számlát adni.

De ha ez ennyire bánt, akkor menj egy másik albérletbe

2017. júl. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki adózik a kiadott ingatlana után, abból te nem érzékelsz semmit. Nem köteles számlát adni a tulaj, viszont attól még negyedévente befizetheti az adóelőleget, s évente megcsinálja a bevallását. Ha két tanúval aláírt az a bizonyos "fecni", akkor magánokiratnak számít!
2017. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!