Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérletek kiadásának...

Az albérletek kiadásának szabályait miért nem írják elő törvényben, miért nincs részletes szabályozása?

Figyelt kérdés
Miért van féléves, éves szerződés mellett magas kaució is? Nem elég csak az egyik ezek közül? Miért várja el bárki is, hogy valaki azonnal éves szerződést kössön vele. A munkahelyen is 3 hónapon át ismerkednek az új kollégával, amely idő alatt bármikor mondhatják, hogy holnap nem kell jönni, mert ez és ez nem szimpatikus. Egy bérlőnek miért kellene megbíznia a bérbeadóban azonnal?
2017. júl. 16. 12:41
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

20# A szerződést ügyvéddel kell megiratni ... általában úgy van, hogy a tulajdonos ügyvéddel megcsináltat egy korrekt szerződést amit sokszor újra használ.


Ezt a szerződést átküldi a potenciális bérlőnek, hogy nézze át. Saját kölcségen átnézetheted saját ügyvéddel a szerődést... ezzel nincs probléma.


Ha valami kivetni valót talál az ügyvéded vagy te akkor azt megmondod a tulajdonsnak és megbeszélitek a problémát... szükség esetén változtattok a szerződésen.


Majd utolsó lépésben a már mindkettőtök által jól átnézett és elfogadott szerződést hitelesített közjegyző előtt aláírjátok.



Arról semelyik tulajdonos sem tehet ha valaki vakon alá ír valamit anélkül, hogy átolvasná és csak fél évvel később jön rá, hogy neki még sem felelnek meg a feltételek.



De a kérdésed nem erről szól, már csak megpróbálsz belekötni mindenbe amit állítunk :D

2017. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Ezekkel a szerződésekkel az a baj, hogy az átlagember sokféleképpen értelmezheti. :) Sokan ezzel vissza is próbálnak élni, odadobva, hogy olvasd át. Tudnám mit érek vele. Nem tértünk el a tárgytól, ezeket kellene szabályozni. Az ingatlan állapotának rogzitesenek módjával együtt, hiszen hiába veszek én fel 15 meglévő hibát, ha a tulajdonos azt nem írja alá. Ennek a jegyzőkönyvnek az aláírási idejével is sokan próbálnak szórakozni.
2017. júl. 16. 18:42
 23/42 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te azt mondod, hogy a hülye embereket kéne megvédeni akik semmi enegiát sem feccölnek bele a lakás kivételbe.


Használt autót, hogy veszel?

A vétel előtt elviteted egy független szakértőhöz felmérésre és ha minden stimmel megveszed.


A lakásnál is így van. A szerződést ne te értelmezd... Ahogy mondtam vidd el ügyvédhez ha nem értesz hozzá, nehogy olyanba egyez bele ami még sem tetszik....

Ezt nem lehet szabályozni. Ez a te felelőséged.

2017. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Ez rendben. Viszont azt érdemes lenne megnézned kitől hogyan lehet kicsikarni a tervezetet. Ami elvégre teljesen publikus, amíg adatok nincsenek benne...
2017. júl. 16. 19:03
 25/42 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted?
2017. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
19:03 : Olyan hozzáállással, hogy "Már 10-en jelentkeztek és még ma le kellene adni a foglalót ahhoz, hogy biztos legyen." nehéz mitkezdeni. Sajnos ezt sok ember csinálja. Tehát az fel sem merül benne, hogy mondjuk én elgondolkozok azon, hogy egyáltalán kiveszem e, elgondolkozok a szerződésen, hogy aláírom e. Viszont itt valaki hazudik. Ha 10-20-szoros túljelentkezés van, akkor nem gond másik, esetleg még jobb anyagi helyzetű embert találni, tehát nem kell szerződni egy beláthatatlan időtartamra, hiszen addigra lehet az illető már 250 km-rel(legutóbbi költözésem) arrébb fog költözni és ott dolgozni. Ő pedig választhat a további 20 jelentkezőből. Arról nem is beszélve, hogy üzletben nics barátság, tehát szinte biztos, hogy pár hónap alatt is össze fognak veszni párszor, ha nem azonosak az elveik. Azaz nem értem, mi ez a nagy röghöz kötési törekvés. Azt sem értem miért kell titkolni a szerződés szövegét, ha minden legális. Azt sem értem az ingatlan állapot felmérésének módját miért nem kell előre tisztázni. Itt valaki hazudik, ha visszaolvasod az ide érkezett válaszokat...
2017. júl. 16. 21:39
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyre nagyobb hülyeségeket mondasz.


"üzletben nics barátság, tehát szinte biztos, hogy pár hónap alatt is össze fognak veszni párszor, ha nem azonosak az elveik"

-Ha mind ketten a szerődéstben leírtakhoz tarják magukat, 1-2 havonta egyszer fognak találkozni.

Szerinted a főbérlők élvezik ha mindennap foglalkozni kell a bérlővel? (biztos van ilyen, de az átlag nem)


"Azt sem értem miért kell titkolni a szerződés szövegét, ha minden legális."

-Szerződés szövegét senki sem titkolja. A szerződés, két fél megegyezését tanusító papír, ami mindkét fél jogait végi. Ugye tudod, hogy a szerződésből te is kapsz egy példányt?... Akkor hogy lehet titkos? Előző kommentben nem pont azt beszéltük, hogy az a legjobb ha valaki ügyvéddel rendesen átnézeti? :D



"Olyan hozzáállással, hogy "Már 10-en jelentkeztek és még ma le kellene adni a foglalót ahhoz, hogy biztos legyen." nehéz mitkezdeni. Sajnos ezt sok ember csinálja."

-Igen, van olyan, hogy 10 jelentkező van a lakásra..., de ebből a tízből nem mindenki jön el meg nézni és a megnézők közűl sokat ki sem tudják venni a lakást, csak kíváncsiak jönnek el.

Általában 2-3 komoly érdeklődő szokott lenni egy jobb helyen lévő jó lakásra. A foglalóval meg azért érdemes sietni, mert a legtöbb esetben az első fizetőnek szokták adni a lakást.

De az is lehet, hogy van pár olyan ingatlanos vagy tulajdonos aki ezzel próbál téged fel pörgetni és sürgetni, de ez nagyon ritka és többnyire átlátható.


"nem kell szerződni egy beláthatatlan időtartamra, hiszen addigra lehet az illető már 250 km-rel(legutóbbi költözésem) arrébb fog költözni és ott dolgozni."

-Látom még mindig nem érted a kaució és a szerződés lényegét... Akkor is kell szerződés, mert ha nem kötsz a tulaj nagyon csúnyán el tud bánni veled és akár te is vele... Köthetsz határozatlan időre is.

-És igen, a kaució is szökséges. Mint ahogy mondtam... teljesen minegy, hogy 2 évere vagy 3 hónapra vesz ki valaki egy lakást... ugyan úgy kárt tud benne tenni.

-Még egy dolog... a határozatlan idejű szerződésekben felmondási idő is található, így nem mondhatod azt, hogy elmész a következő hónapban, mert azzal ugyan csak megkárosítod a tulajdonos. A felmondási idő arra van, hogy a tulaj nyugodtan találjon új bérlőt. Így ha hamarabb mondott fel vissza tarthatja a kauciót, a kár fedezésére...


Autentikus információt adok lakás kiadóként és minden kommented azt mutatja, hogy egyátalán nem figyelsz...

Csak a saját rossz tapasztalataidra akarsz hagyatkozni, amik a kommenteid alpján csupán naivitás és rossz döntések sora miatt alakultak úgy ahogy.

Az, hogy te nem tudsz kauciót fizetni, mert nincs elég pézed nem jelenti azt, hogy nem kell... Az, hogy te nem akarsz szerződést kötni, mert lesz*rod a másik jogait és közben azon siránkozól, hogy mások, mért nem tartják tiszteledben a tieidet, szimplán baromság.

2017. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Rossz döntéseket nem hozok, mert ott veszek ki, ahol el tudom fogadni a feltételeket. Elegendő kereséssel mindig lehet ilyet találni. A lekicsinylő modoroddal igyekszel az igazat alátámasztani. Olyankor egyébként mi a helyzet, amikor nem a mindenható bérbeadónak van kára? Amikor a bérlő a 300e Ft-os kauciót követően elveszti a munkáját , 0 bevétel és pörög a lakbér? Ez érdekel valakit? Na ezért nem érdekel a bérlő kára! :) Nekem onnantól, hogy nem járok dolgozni a bérlemény értéke 0 és indulnak a bejelentések annak feltárására, hol hibázott a bérbeadó, hiszen a pénzt vissza kell szerezni. Nem lenne érdemesebb mégiscsak rövidebb időre kiadni? Nekem csak pár ajánlott levél, de úgy hallottam a bérbeadónak ennél nagyobb kára van, ha kimennek a hatóságok...
2017. júl. 17. 05:47
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Az az ironikus, hogy egy jó szerződésnél nem tarthatja vissza a kauciót, ha semmilyen kárt sem okoztál :)
2017. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
A jó szerződés fő ismérve, hogy rövid időre szól, az már valószínűleg mindkét félnek előnyös és vitamentes lesz. Félreértés ne essék, én mindig előre megmondom, hogy egész biztosan nem fogok éveket ott tölteni.
2017. júl. 17. 13:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!