Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ebben az esetben mi a teendő?

Ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kiadtam egy raktárhelyiséget az udvaromban. A bérlő bepakolt, kifizette az első havi bérleti díjat. Július közepén lett volna esedékes a következő havi bérletidíj, de nem jelentkezett. Nem jött oda, hogy nincs pénze es beszéljünk meg valamit, nem telefonált, ha hívom nem veszi fel, letiltja a számom. Ebben a helyzetben jogos, ha zárat cserélek a kapun? Tegnap egy idegen telefonszámról tudtam elérni, erre ő kezdett perrel fenyegetőzni. Szerződést nem tudtam vele kötni, mert dolgoztam, amikor jött. sem aláiratni, sem odaadni nem tudtam.

2017. aug. 8. 05:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valami érték van a holmija közt ami fedezi a bérleti díjat?


Van arról papír mit tárol ott? Tehát nem tudja bizonyítani mit viszel el és adsz el.


Mire fel fenyegetőzik perrel? Mi a per tárgya?


Szerződésetek van a kiadásról?

2017. aug. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésetek nincs, bérleti díjat második hónapja nem fizet, elérhetetlen.

Tértivevényes levélben szólítsd fel, (ha tudod a címét), hogy a levél kézhezvételétől számított 8 munkanapon belül gondoskodjon a raktár kiürítéséről, ellenkező esetben te megteszed és semmilyen kárigényt nem fogadsz el, mert a kéthavi bérleti díjadat fedezed vele.

Ha nem veszi át, a jelen jogszabályok szerint akkor is életbe lép a levél tartalma.

Kivárod a határidőt, 2 tanú jelenlétében kinyitod a raktárt, leltárt készítesz a bennlevő tárgyakról és felteszed a Jófogásra őket.

Zárat cserélsz a kapun és a raktáron és az illető habitusától függően felkészülsz a további lépésekre.

2017. aug. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz tértivevényes levelet küldeni, online is megoldhatod. Nem érdekes, hogy tudja-e bizonyítani, hogy nem olvasta. Elvégre nem tudhatod, milyen veszélyes hulladékot tárolt el a lakókörnyezetedben.
2017. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!