Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek miért költözik ki...

Szerintetek miért költözik ki sok fiatal tanyára? Felétek is jellemző ez?

Figyelt kérdés
2017. júl. 24. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem jellemző.

Sőt, én azt is vitatnám, hogy sok fiatal költözik ki tanyára.

Ha valaki ki is költözik, azok általában középkorúak, vagy idősebbek.

2017. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert vagyunk jópáran, akik vagy már megjártuk és nemtetszett a külföldet, vagy eleve hányingerünk van már a városi élettől, vágyunk arra, hogy finomakat ehessünk amit mi termeltünk meg... és mivel pénzt nem tudunk keresni, vágyunk az anyagi függetlenedésre, amihez nem árt, ha van egy bazinagy kerted. Jövőre már saját kenyerem is lesz a saját búzámból.
2017. júl. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább azért van mert egy tanyát olcsón megvehetsz, pár milláért kaphatsz lakhatót. Aki nem akar vagy tud 10-15 millákat adni egy lakásért házért néha tanyát vesz.Persze azt tisztázzuk a tanya nem azt jelenti hogy az mellett nem kell munkahely . Mert egyesek ebben az álomvilágban ringatják magukat
2017. júl. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
De a tanya pontosan azt jelenti...
2017. júl. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Ha tanyád van, az a munkahelyed...
2017. júl. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha a tanyához tartozik 50 hektár föld és gépek teljes felszereléssel. De a tanya nem ezt jelenti. A tanya olyan mint egy kertesház nagy telekkel. Csak mindentől távol van.
2017. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Mert másképp esélye sincs különköltözni a szülőktől, vagy az albérletből. Ugyanis 10-20 km-re egy megyeszékhelytől lényegesen olcsóbbak a házak hatalmas kerttel együtt. Még ha a bejárást költségeit nézem, akkor is megéri kintebb venni ingatlan. És ha valaki szeretne sajátot, és nem riad vissza a bejárásra fordított időtől, akkor tuti tanyát vesz.
2017. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas előnye még hogy ha szerencséd van szomszéd sincs
2017. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is azoknak a számára lennék kíváncsi, akik tanyára költöznek, hanem azokéra, akik ott is maradnak.

Ők az elenyésző kisebbség.

A tanya csak olyannak való, akik alapban vidéken éltek, van fogalmuk a földről és értenek az állatokhoz, nagy teherbírásúak, bírják és kedvelik az elszigeteltséget, nagy a problémamegoldó képességük és nem árt, ha ezermesterek.

Én Budapestről költöztem 20 éve falura (...és nem tanyára!), azóta rengetegen költöztek le ide városból, főleg Budapestről, de már csak egy-kettő van itt, mind visszamenekült.

Holott nem a világvégén vagyunk, csak 35 km-re Budapesttől.

De akik egy hamis romantikától vezérelve jöttek, hogy vidéken kolbászból van a kerítés, madárcsicsergés, és bográcsozás, a kertben minden magától megterem, a hús beleugrik munka nélkül a fazékba, minden szomszéd "Urambátyám" és holnap már ők lesznek a polgármesterek, azoknak a vidéki élet nagy csalódás és mennek vissza, akár albérletbe, mert a városi lakás árát már elpotyázták, a vidéki ház árán a városban nem kapnak semmit.


A tanyasi élet az egy teljes életformaváltás, nagyon kevesen alkalmasak arra a szívós munkára és valljuk be egyhangúságra, amit a tanya megkövetel.

2017. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon tetszett. De sok ilyet ismertem. Eladták a fővárosi lakást feléért vett egy kertest. A külömbözetet meg eltapsolta. Aztán meg vissza akart menni. Persze nem tudott mert rájött a kertes árából nem tud lakást venni. Mindegy azért némelyik eladta aztán vett egy düledező vályogt. Persze a külömbözetet ismét elverte.
2017. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!