Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a teendő ilyen helyzetben...

Mi a teendő ilyen helyzetben lakhatási támogatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Még tavaly októberben igényeltem a lakhatási támogatást, és meg is kaptam. Eleinte nem is volt vele semmi gond, aztán most júliustól másik albérletbe költöztem, ami szintén megfelelt a kritériumoknak. Azóta egy forintot nem kaptam, mivel küldözgetik vissza a számlát, miszerint nem jól van kitöltve. (Igazából minden rajta van, egyértelműen, a dátumozásba kötöttek bele, ami szerintem már csak kukacoskodás, na mindegy....) A júliusi számlát is visszaküldték, illetve az augusztusit is, amit már úgy gondoltunk, hogy helyesen töltött ki a főbérlő a júliusi hibákat figyelembe véve, de kiderült, hogy valami mégse tetszik benne a munkaügyi központban... A főbérlő mondta, hogy kijavítja a számlákat, viszont a fő probléma az, hogy a júliusi számlát még augusztus 25-én postára adták, és még a mai napig nem érkezett meg. Természetesen, nem ajánlva lett feladva, így utána se tudunk nézni, hogy hol járhat. Az augusztusi számla elvileg múlt héten lett feladva, de már attól félek, hogy az se ér vissza. És ugyebár addig nem tud javítani a főbérlő, amíg nincs meg az eredeti számla. Viszont be van nyújtva a júliusi és az augusztusi elszámoló lap is a szükséges mellékletekkel, egyedül a számlával izélnek (a júliusi meg lehet hogy úgy elkeveredett, hogy lehet meg se lesz sose :( ) Mit tegyek ilyenkor? Így már majd' 100ezer forinttól buknék el, és azért az nagyon nem mindegy. Úgy vélem, hogy azt a pénzt, amit megítéltek nekem, az nekem jár. És nem hiszem el, hogy ilyen apróságba is bele tudnak kötni, miközben minden bizonyítékot benyújtottam, hogy én kifizettem az albérletet, és hogy kaptam fizetést, és mindent. Így nem fogják itt tartani a magyarokat, akik külföldre akarnak menni, már ha ez a céljuk ezzel a támogatással. Szerintetek, ha csak számla híja van, és valami csoda folytán 6 hónapon belül megkapom a számlát, amit postán elküldtek nekem, és visszaküldöm helyesen, akkor még kifizetik nekem az elmaradásokat? Mivel úgy tudom, hogy 6 hónapra visszamenőleg ki kell fizetni. Vagy elkönyvelhetem annyival, hogy miért mi voltunk a hülyék, hogy elb..sztuk a dátumozást a számlán, ha meg elveszett a postán, akkor meg így jártam?

2017. szept. 12. 13:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!