Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudom visszakeresni,...

Hogyan tudom visszakeresni, visszanézni az albérletemben, hogy van e még bármiféle rezsitartozás az előttünk itt lakó albérlők után?

Figyelt kérdés
Olyan albérletbe költöztünk be, aminél később rájöttünk, hogy az előző lakók nem fizettek semmilyen rezsi és közös költség számlát (tulaj erről nem szólt), találtunk fűtés és villanyszámla elmaradást a lakásban. A tulaj azóta állítja, hogy kifizette a tartozást, de a csekkek még mindig itt vannak. Hogyan tudnánk, hol tudnánk utánajárni, hogy minden ki lett-e tisztázva, vagy hogy a most érkező csekkek nem kamattal vagy bármivel megemelt díjfizetési összeget tartalmaznak? Kiadnak egy albérlőnek erre vonatkozó információkat?

2017. szept. 23. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnak ki, csak a tulajnak. Őt kell megkérni, hogy mutassam meg a számlákat amit majd fizetni fogtok. Azon rajta van az elmaradás, és még az esetleges kamat is.
2017. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor átvettétek az albérletet, akkor leolvastátok a közműórákat, aláirtátok mindketten ( a tulaj és a bérlő), annak alapján pontosan tudni lehet, hogy mennyit kell nektek fizetni. Ha nem igy történt, akkor marad az egyezkedés... A kamatot, pótdijat külön fel kell tüntetni, tehát azt látjátok a számlákon.
2017. szept. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nagyon egyszerű. a beköltözéskor a főbérlővel együtt végigmentek az óraállásokon, leírjátok őket és mindketten aláírjátok.


Nekem is pont ez volt hogy a beköltözési óraállás volt 85 a főbérlő meg hozta az első havi számlát ami 74-85 közé szólt. Persze ezt jeleztem neki és teljesen megértette a dolgot. De ha nem lettem volna résen akkor behúztak volna jó sok lóvéval.


Csak hogy korrekt legyen a dolog a kiköltözéskor is legyenek kifizetve a fogyasztások, mert így ugye eltolódik az egész.


A másik megoldás az az, hogy te is kifizeted az előző lakó utolsó hónapját és a téged követő lakó is a tiéd.

2018. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!