Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A kaució csak az általam...

A kaució csak az általam okozott károkért van?

Figyelt kérdés

Albérletbe kellett költöznöm, életemben először. Két másik emberrel lakok egy lakásban és a tulajdonos elkért fejenként 60 ezer forint kauciót. Tisztában vagyok vele, hogy ez az esetleges károk fedezésére szolgál.

Ellenben szétnéztem alaposan a lakásban és feltűnt pár apróság: a fürdőszobában egy helyen le van jőve a vakolat ( nem szembetűnő helyen, emiatt amikor megnéztem a lakást fel se tűnt ), illetve a wc tartályból jövő cső rohad. Például ennek a csőnek max hónapjai lehetnek hátra ( én fél évet tervezek itt tölteni ). Ha tönkremenne, de ugyebár egyikünkhöz sincs köze, és meg kellene csináltatni a tulajnak, azt saját pénzből csinálná meg vagy a miénkből?

Tehát az általam befizetett kaució az általam okozott károk fedezésére szolgál vagy minden kár fedezésére?


2017. okt. 2. 02:04
 1/3 Ttibo ***** válasza:
90%

-Szerződés átolvasása/tulajjal megbeszélni!

-Értelmes szerződésen fel vannak tűntetve az ismert hibák/problémák.

-A kauciót a szerződés ide vonatkozó pontja alapján tarthatja vissza a tulaj.

2017. okt. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

A bérlő feladata, hogy NORMÁLISAN használja a bérleményt.

A normál elhasználódásból eredő károkat a tulajdonos állja (kopás, festés, felújítás). Ide tartozik akár a pohár/tányér törés is!

2017. okt. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom hogy első körbe mindent fotózz le a lakásban. Berendezési tárgyakat, szobákat, stb... és valahova mentsd el jó helyre, mert sajnos előfordul, hogy valamire a tulaj ráfogja hogy "Az márpedig nem úgy volt".

A kaució amúgy általában valóban a károk fedezésére szolgál, de a kopásból eredő problémákat a főbérlőnek kell intéznie, hacsak a szerződésben máshogy nem szerepel. Ahogy előttem is írták a természetes használatból eredő elhasználódásért nem te vagy normál esetben a felelős. Így pl a cső rohadásáért nem, viszont ha a vakolat le van verve, akkor azt rád verheti kiköltözéskor ha nincs róla mondjuk egy képed aktuális dátummal ami bizonyítja hogy ez nem az ott lakásod ideje alatt keletkezett.

2017. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!