Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem rég kivett albérletben...

Nem rég kivett albérletben nagyon hideg van. Mit lehet ilyenkor tenni? Kauciót visszakaphatom?

Figyelt kérdés
Kivettem egy albérletet, még ősz elején. Teljesen felújított, új nyílászzárók, bútorok, ajtók stb. Mikor még beköltöztem akkor még kint is jó idő volt, de most hogy bejött a hideg időszak a lakásban is nagyon hideg lett. Hosszúnadrágban és pulcsiban alszok, de egyszerűen úgy is hideg van. Az ablaknál rossz volt a szigetelés (ami utólag derült ki), így beázott a fal és bepenészedett. A tulaj megvette a penészírtót és majd az ablak szigetelést is megcsinálják (Ablaknál nem éreztem, hogy jönne be a hideg). A bejárati ajtón szó szerint hallani lehetett a huzatot csukott ajtóknál és ablakoknál. Vettem szigetelőt, de úgy is kihűl a lakás. A tulaj meg csak azt mondja, hogy próbálkozzak vele. Bejelentett lakás, szóval van szerződés, de nincs benne erre utaló szöveg. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor a kauciót visszakaphatom? Van valami jogom ehhez? Meg is fáztam és nem könnyű ilyen hideg lakásban meggyógyulni. A radiátorok fűtenek, de nem mondhatom forrónak, inkább csak langyos.

2017. nov. 9. 20:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem közvetlenül a fűtés beindulása után nézted, akkor a radiátor a rossz.

Az ajtó 1-2 tizedfokért felelős maximum.

2017. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Többször is néztem már, és mindig ugyan az.
2017. nov. 16. 18:22
 13/15 A kérdező kommentje:
A radiátor be lett mérve egy hőmérő eszközzel és 35 fokot mutatott, a csövek is 35 fokosak. A lakásban 16 fok van, a szobákban 17 max 18 fok. A tulaj ezt nyugodtan megteheti a bérlővel?
2017. dec. 3. 22:25
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem a tulaj teszi veled... ez a távfűtés sokhelyen... sajnos ez a megszoksz vagy megszöksz állapot... nálunk a 9.en is ugyan ez a helyzet, minden szobában ott vannak már az elektromos radiátoraink... a távfűtés meg egy vicc... 30-40fokos radiátortól soha nem lesz meleg.
2017. dec. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mit csináltál végülis?
2023. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!