Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt megteheti a tulaj?

Ezt megteheti a tulaj?

Figyelt kérdés

Megtudtam hogy arulja a lakast amit berlek (a szomszed mondta hogy tudom-e hogy aruljak). Persze van joga eladni ezzel nincs is bajom mert csak alberlo vagyok DE


Most en lakom itt az en cuccaim vannak itt stb. Azt ugye nem teheti meg hogy ha van ra erdeklodo felhozza a lakasba??


Foleg a haloszobakban mindenkinek ott vannak a szemelyes dolgai laptop, ruhak szetdobalva stb.


En teljesen felhaboritonak tartom hogy idegenek random bejohetnek es nezelodhetnek nalam.


2017. nov. 14. 12:48
1 2
 1/14 xswerdy ***** válasza:
36%

Azt jeleznie kellene, hogy hirdeti a lakást, és majd vinne érdeklődőket. És is ilyenkor a bérleti díj jóval alacsonyabb szokott lenni.


Aztán amikor konkrét érdelődő van, akkor meg szintén egyeztetnie kell, hogy mikor jöhetnek nézni.

2017. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehet be, csak akkor, ha beengeded. Egyéb esetben magánlaksértést követ el, hiába ő a tulajdonos.


Amikor bérbe adta az ingatlant, akkor a használat jogát adta át neked, így ő nem használhatja azt.

2017. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%

hát magánlaksértést semmi esetre sem követ el... ha keménykedsz(ami érthető) akkor olyan kifogással fog bemenni a lakrészedbe, hogy az állad leesik.


Kulturáltan kellene intézni, ezért beszélj vele..emberi módon, ha már ő nem..


sajnos ez a bérlés nagy hátránya a sok előny mellett.

2017. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ttibo ***** válasza:
72%

Pár fontos kérdés:

-Bérlő vagy vagy albérlő vagy?

-Szerződéssel vagy feketén?

2017. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kulturáltan meg kell beszélni, egy albérlet ezzel (is) jár. Nyilván ne hordjon fel a tulaj naponta két alkalommal vevőjelöltet. De hidd el, nem jó neked kizárni a tulajt, előbb-utóbb be fog menni valamilyen indokkal. Jobb ezt eltűrni ésszerű keretek között, mint kekeckedni.


Képzeld el az új tulajt, hogy fog hozzád állni? Itt a bérlő, akivel már akkor gond volt, amikor a lakást még meg se vette... Szerinted meddig fog téged bérlőként megtartani? Az aktuális tulajnak pedig ezzel nagyon keresztbe tudsz tenni, ergo ő is meg fog tőled szabadulni, ha nagyon nem juttok dűlőre, ő meg nem tudja emiatt a lakást eladni. Szóval biztatnálak a kompromisszumra, ennyi kényelmetlenség szerintem vállalható a nyugalom érdekében.


Pl. férjem a harmadik tulaját "fogyasztja" ugyanabban az albérletben. Nem szólt semmit, együttműködött, párszor kellett 15-30 percre megmutatnia a lakást (és magát). Megvette az új tulaj, és többet oda sem ment, mert tudta, hogy a lakás rendben van, a bérlő pedig fizet. Párszor félórás procedúra bőven megért neki ennyit hosszabb távon.

2017. nov. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 xswerdy ***** válasza:
57%
egy lakás eladás az esetek többségében meglehetősen sok érdeklődő után realizálódik. Ez pedig szerintem normál esetben nem része a bérleti szerződésnek. Ismerek olyat, aki bérelt eladás alatt lévő lakást, vállalta a maximális rugalmasságot, de erősen nyomott árat fizetett.
2017. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Én még nem hallottam ilyesmit, hogy mert árulja az ingatlant a tulaj, ezért kevesebbet fizessen a bérlő. Miért is? Ugyanis általában, előre közlik is ezt a bérlővel, határozatlan idejű szerződéssel lakik ott a bérlő, illetve előzetesen egyeztetnek időpontot ha az érdeklődők megakarják nézni a lakást, havi 1-2 alkalommal. A havi 1-2 alkalom meg belefér, hogy a tulaj éljen a jogával, miszerint ellenőrizze a rendeltetésszerű használatot a tulajdonába!
2017. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ezen izgulnák hanem hogy hol fogok lakni...
2017. nov. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 xswerdy ***** válasza:
0%
a szerződés öröklődik. Ahogy az 5. válaszoló férje is ugyan ott lakik, miközben a 3. tulaj van.
2017. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi öröklődik??? Nem mindenki befektetési céllal vásárol ingatlant, van aki élni akar benne!


Így ha határozatlan idejű a szerződés, felmondási idővel felmondja, ha határozott kivárja a szerződési időt, és elbúcsúznak!

2017. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!