Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit szabad egy albérletbe?

Nacui kérdése:

Mit szabad egy albérletbe?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de tényleg nem tudom. Személyre lehet szabni egy albérletet? Mondjuk meszeléssel, képekkel a falon, polcokat felfúrni, tapétázni. Ha kertes albérlet akkor mondjuk virágot ültetni, sziklakert, ilyesmi.
2017. nov. 16. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet, ami a tulajdonos tudtával és beleegyezésével történik.

Először szóban megbeszélitek, ha rábólint, akkor tételesen és egyértelműen belefoglaljátok a szerződésbe.

2017. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tulajjal kell megbeszélni.
2017. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajjal megbeszélni. Nálunk az egyik leragasztotta a barna, famintázatú konyhabútort piros-bordó öntapadóssal, a fürdőben lévő piros festékkel lefestett szekrényt is. Egy következő a fehér falra matricát ragasztott, hogy este világítson neki.

Egy köv. az íróasztalt ragasztotta le, pedig nem volt csúnya, kopott, karcos, stb. stb. Nem értem, de végül is nem én vagyok a tulaj, a szüleim hagyják.

2017. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sok mindent lehet, ha ezt a tulajjal megbeszéled és írásba is foglaljátok. Pl.: egy lakás kifestetése vagy egyéb korszerűsítése megegyezés alapján akár leírható a bérleti díjból is (magyarán le is lehet lakni természetesen számla vagy blokk ellenében). Azonban csak abban az esetben ha a tulajdonossal ezt teljes körűen egyeztettétek és jogilag sem kifogásolható. Mindenképpen írásos megegyezés legyen lehetőség szerint letanúzva. Azonban ha nincs megegyezés akkor a tulaj akár kötelezhet is az eredeti állapot visszaállítására.
2017. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!