Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elaludt az őrláng, mit tegyek?

Elaludt az őrláng, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Soha nem laktam cirkós lakásban. Szeptemberben, mikor beköltöztem a tulaj küldött egy állítólag jó szerelőt, hogy megnézze a berendezéseket, illetve beüzemelje. Inkább szerintem csak beüzemelte, mert 15-20percnél tovább nem volt itt, amikor kérdeztem a be-ki kapcsolásról, hőfok szabályozásról nem válaszolt. Ma majdnem maxon ment a berendezés. Kettő van a lakásban, két szomszédos szobában. Az egyikben elaludt az őrláng, ezt onnan tudtam meg, hogy jéghideg volt a radiátor hiába majdnem maxra volt tekerve. Próbáltam szikráztatni. Nyomtam a gombot hosszan, többször egymás után is, de semmi. Nagyon félek, hogy az este Szénmonoxid mérgezést kapunk. Mit tehetnék. Ez délután volt, nem érzek gáz szagot.

2017. nov. 18. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gázcirkó, radiátorokkal? A két szobában két radiátor van? (Azt írod, kettő van mindegyik szobában).

Ha elalszik, és utána kattan egyet, akkor a biztosító szelep miatt kattan. Tehát nem jöhet belőle gáz. Ha nem kattan, akkor se valószínű, h jön.

Nyilván a cirkó kazánját is ki lehet valahol kapcsolni. 0-ra. Akkor már tuti nem jön semmi.

Egyébként hallatszik is, ha jön a gáz.

Kapcsold le a kazánt 0-ra. Kapcsold ki.

Majd holnap kísérletezel a visszakapcsolással.

Visszakapcsolásnál: először is, nekem nem cirkóm van, a melegvizet csinálja gázbojler. (Családban van cirkó) Tehát kell lennie egy gombnak, ami a gázt adja és plusz a szikráztató. Ha nem sikerül, megint visszaállítod nullára, aztán megnyugszol.

Az enyém nyílt égésterű. Ez azt jelenti, hogy a kis ablakban, ahol van az őrláng simán be lehet nyúlni. Konkrétan gázgyújtóval szoktam begyújtani, a szikráztatóval nagyon nehéz, kb. 15 éves készülék mindig ilyen volt, egyszer meguntam. Adok neki gázt és adok neki lángot a gyújtóval, aztán óvatosan elengedem.

Nem lesz bajotok. (Én a hajszárítóval szoktam véletlenül befújni és eloltani).

2017. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Soha nem laktam cirkós lakásban."

A leírás alapján sztem most sem abban laksz:D Ez egészen véletlenül nem két sima konvektor?

2017. nov. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. Konvektoros a lakas, most utana neztem. XDXD Ha kinyitom a berendezes ajtajat ket gomb van. A szikraztato, alatta pedig a hofok szabalyozo 1tol 8-ig. Nincs külön be-ki kapcsoló gomb rajta. Csak ez a kettő. Nem nyílt égésterű. Ilyen nylon/fólia van a kis ablakban. Csont hideg a radiátor most is. Túléltem az éjszakàt, de ugye a mai nap sem fog elönteni a CO?
2017. nov. 19. 04:33
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Felejtsd már el a radiátort. Ez nem az. Ez egy konvektor. Leemeled a burkolatot. Két csavarral kiveszed elöl a kis ablakot és begyújtod gyufával. Nyilván a gáz gombot kicsit tartsd lent míg a hőelem átmelegszik. Vissza az burkolat és kész.
2017. nov. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:

Egy fénykép nem ártana, de folyamatosan nyomod az 1-8-ig számozottat és közben szikráztatsz a másikkal. Így meg kell, hogy gyulladjon az őrláng. Lehet, hogy nem egyből, de néhány tíz csattogtatás alatt biztos. Esetleg próbáld kétszer. Ha nem, akkor kérd meg a bérbeadódat, hogy mutassa meg. Vagy egy szomszédot, ha jóban vagy valakivel.

Ha nem, akkor hívjon a tulaj szerelőt.


Egy dologra még hadd reagáljak:


"amikor kérdeztem a be-ki kapcsolásról, hőfok szabályozásról nem válaszolt"


Ne haragudj, de ha ilyen határozatlan vagy, akkor az nem jó. Kérdezed akkor megint és megint. Addig nem tágítasz, amíg nem válaszol. Ha elmegy, akkor panaszt teszel a megbízójánál (azaz a tulajdonosnál) és a főnökénél.

2017. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor alszik el, ha a huzatérzékelő koszos. Tulajdonképpen pontosan azért van, hogy ne jöjjön vissza a CO. Ez hátul van, valószínű por, pókháló ment rá. Le kell pucolni. Ha ennyire nem értesz hozzá, jöjjön vissza a szerelő, vagy a tulaj. Nem tudod majd bekapcsolni, mert megint letilt.
2017. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok. Na akkor jól leírtam.

A konvektoron két gomb van, egyikkel gázt adsz, (piros pötty van rajta), másikkal szikráztatsz (fehér szikra van rajta). Közben meredt tekintettel, kicsavart testtartásban állva kukkolod lent a kisablakot, hogy begyulladt-e.

Egyébként igen, tényleg elkoszolódott. Újra ki kell hívni a szerelőt, meg fogja tisztítani, be is gyújtja, a tulajt pedig cseszegetni. Esetleg másik szerelőt, ha abban csalódtál.

Továbbra sem fogsz mérgezést kapni.

Valamint maradjunk annál, hogy ez konvektor és nem radiátor.

Amit az első hsz-ben leírtam, azt hasznosíthatod majd, ha elalszik a gázbojlered a fürdőszobában, mert akkor tartok tőle, hogy ott meg az van.

2017. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úúú! Annyira kedvesek vagytok! Köszönöm szépen! :) nem sajnos nincs gáz bojler. Rendes bojler van. Konyha, wc jéghideg, előszoba detto. A fürdőszoba szerencsére elég pici, így zuhanyozáskor egy kis egyszerű 4000ftos 2000wattos hősugárzót használok. Különben megfagyok. Sajnos amikor kivettem nagyon örültem annak, hogy diákként egy szuper környéken nagyon olcsón tudok bérelni...De ki nézte nyáron a fűtőtestek számát, a fűtés fajtáját, stb... még azt se néztem meg, hogy besüvítene e a szél a rossz nyílászárókon. Ajtó, ablak, stb. -.-" nagyon nagyon bánom már...
2017. nov. 20. 00:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy CO érzékelőt, az sosem árt ha van otthon. Illetve te is megnyugszol.
2017. nov. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

"még azt se néztem meg, hogy besüvítene e a szél a rossz nyílászárókon"


Ezen lehet segíteni egy kb ezer forintos szigetelő csíkkal. Javaslom, tedd meg, sokat számít.

2017. nov. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!