Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti szerződés felmondása?

Albérleti szerződés felmondása?

Figyelt kérdés

Határozatlan szerződés, 1 hónapos a felmondási idő van, de most találtam egy jobb albit, ami már dec 1-től költözhető. Ha december 1-jén felmondom és kiköltözök, akkor nem kapom vissza a kauciót (1 havi)? Ha megvárom az 1 hónapot, akkor meg kellene fizetni a mostani helyemet és az új albi decemberi díját is. Vagy ha keresek egy új lakót a helyemre, aki kifizeti a decemberi hónapot, akkor visszakaphatom a kauciót? Ez mennyire tulaj függő?


Ti hogy szoktátok ezt csinálni? Azt nem merem megcsinálni, hogy felmondom mondjuk november 1-jén, de ha véletlen nem találok november végéig albérletet, akkor mehetek az utcára. Ha meg azonnal költöznék akkor meg két helyre kellene fizetni egyszerre, vagy bukom a kauciót.


2017. nov. 26. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem,én már többször adtam ki lakást,az egy hónapos kaukció nem a bérleti dijra vonatkozik,hanem a lakás állapotára! Ha sérülésmentesen olyan állapotban adod vissza a lakást ahogy kaptad a kaukció visszajár! Az egy hónapos felmondás is a bérlőt védi,hogy a tulajdonos ne tudjon azonnal kitenni,legyen időd új helyet keresni! de Te előbb elmehetsz!
2017. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha meg felmondasz és mégse jön össze az új albérlet akkor meg koppon maradsz. Én ezt úgy fogom fel, hogy ha jobb helyre vágyom, akkor ezt a pluszt meg kell fizetnem (hogy átfedi a két albérlet és mindkettőt fizetem egyszerre 1 hónapig).

De ha olyan a tulaj, hogy megbeszélheted vele, hogy ha hónap közepén költözöl ki, akkor csak félhónapot fizess arra, ilyen is van.

2017. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem egyszer futár hozta a szerződést és a futár volt a tanú.
2017. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!