Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon nehezen viselem, hogy...

Nagyon nehezen viselem, hogy lakótársakkal kell együtt élnem. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Lányként két fiúval lakom. Az egyikkel úgy ahogy kijövök, de őt is nagyon nehezen szoktam meg. A másik nem régóta lakik itt, de nagyon zavar mert állandóan a társaságomat keresi. Dolgozóként utálom azt hallgatni "mekkora élmény" neki néha napján diákmunkásként dolgozni. Mindig lekoptatom, de nem veszi észre magát. Alapjáraton egész nap otthon van. Nagyon idegesít, de a szitu is hogy idegenekkel kell együtt élnem ha önálló életre vágyom. Ha valaki hasonlóan érez örülnék ha megosztaná velem!

2017. nov. 26. 19:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Én is így éreztem, végül a lakótársam elköltözött a párom meg egy hónappal később hozzám. Azóta jól érzem magam. :)

Laktam egy barátnőmmel is régen, vele is szerettem. :) Az idegenek nem jöttek be.

2017. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

És ha kulturáltan közlöd vele, hogy most jegyezd meg, hogy milyen élmény diákmunkásként dolgozni, mert gondolj bele, milyen lesz majd, amikor egésznap melózol. Akkor is fogod utálni? Ha nem szereti a diákmunkát, akkor kérdezd meg, hogy miért nem keres másikat? Vagy miért dolgozik? Ha beszél idegennyelven, javasold neki, hogy tanítson.

Írtad, hogy idegesít a srác, mikor, a konyhában? Mond, hogy nem tudsz odafigyelni a főzésre vagy ha olvasol a konyhában, akkor nem tudsz a könyvre koncentrálni. Vagy be is megy hozzád?


az nem jó, ha idegesítenek a lakótársak, miközben önálló életre vágysz. Úgy tűnik, az önálló élet még kissé odébb van, mert nem tudsz egyedül bérelni egy lakást, tehát, Neked - is - kell(ene) alkalmazkodnod. A lakótársak sokszor jól kijönnek egymással, hagynak egymásnak teret, persze vannak kivételek. Az ilyenekkel vhogy szépen közölni kell, hogy most egyedül szeretnék lenni.


Én egyedül lakok, viszont rossz egyedül, mert senkit sem ismerek a városban. Hazamenni nem szeretnék, örülök, hgoy eljöttem. Lakótársat azért nem szeretnék, mert otthon sem voltam sosem egyedül. Patt helyzet, nem jó egyedül, de már egy ideje szerettem volna egyedül lakni.

Van a városotokban apartmann, panzió, ahol hónapokra is adnak ki szobát? Ha igen, nézz ott szét, hátha az jobb lenne. Ott egyedül is vagy és mégsem, mert lehet, a konyha közös. Ha bagózol, akkor már nem leszel egyedül, mert bagózni nem egyedül szoktak. Persze, felmondani egy albit sem egyszerű, de Neked is lépned kell, (mint ahogy nekem is kellene.)

2017. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A "mekkora élmény" alatt azt értem, hogy hanyatt kell esni attól hogy ő dolgozik pár napot.. Ami nekem természetes az neki új és úgy adja elő mintha szenzáció lenne. Mindettől függetlenül se szimpatikus az aki ingyenélő, biztos a szülei pumpálják otthonról mert mint írtam egész nap nem csinál semmit csak otthon ül.

Nem irigység beszél belőlem, szeretem a munkám, azt nem szeretem ha mellettem valaki nem tölti tevékenyen a napjait csak vegetál.

Nagyon zárkózott ember vagyok, ahogy csak tudom kerülöm az embereket ezért nagyon rossz hogy egy légtérben kell lennem idegenekkel. Nehéz elviselni. Köszi a kifejtett választ.

Elsőnek is köszönöm, megnyugtat hogy nem vagyok egyedül.

2017. nov. 27. 19:46
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

"Lányként két fiúval lakom"


Rögtön vissza sírnád a fiú lakótársaidat, ha lányokkal kellene együtt laknod!

2017. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az attól függ..
2017. nov. 27. 22:58
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem minden normális ember így van ezzel kisebb-nagyobb mértékben. Nem is a lakótársaiddal van a baj (egyetemisták ilyenek), hanem hogy dolgozó, felnőtt ember kényszerül albérletbe idegen lakótársakkal...
2017. nov. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem megoldaná valamelyest a helyzetet, ha veled egy élethelyzetben lévő emberekkel laknál. Egyetemistákkal persze hogy nehéz. Mindenkinek megvan a maga gondja, ami pedig a világon a legnehezebb, te nem tudod megértetni magad velük, ők nem tudják veled. Dolgozó fiatalokkal kéne laknod, így már legalább a lelked nyugodt lenne, hiszen mindannyiotoknak eg, dologból fakadna a legtöbb baja.
2017. nov. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem mindegy, hogy fiúval vagy lánnyal laksz? :) A kommented alapján kicsit az jön le, hogy szívesebben laknál lányokkal.
2017. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
30%
Ha dolgozol es nem szereted a lakotarsakat, felmerul a kerdes miert is nem koltozol el a sajat kis kuckodba? En legalabbis ezt tennem
2017. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2. vok, ahogy a többiek mondják, az a baj, hogy nem dolgozó fiatalokkal laksz együtt. Vagyis, keress másik albérletet. Tudom, nem olyan egyszerű, kaució, holmik elvitele, de ha más megoldást nem találsz, akkor kezdj el albit keresni. Kérd a tulajt, hogy lehetőleg akkor mennél, amikor a lakótársak is otthon vannak, hogy megismerkedj velük. Legalább köszönés szinten, kérdezel tőlük egy keveset, Te hol dolgozol, ők hol, honnan valók, Te honnan jössz, ha megkérdezik miért, kicsit csúsztatsz, hogy a lakótársaid szeretnek bulizni, diákokkal laksz, nincs ellenedre a buli, tekintettel is voltak rád, de 3x egy héten, az a lényeg, hogy beszélj velük, beszélj Te is és beszéltesd őket, aztán csak találsz olyat, ami megfelel.
2017. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!